Piątek, 27 listopad 2020, Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Czarny Dunajec i okolice
Fog
-4°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Fog
-2°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Fog
-3°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-1°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 81
Clouds
-3°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 89
Fog
-7°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
24.08.2017, 17:00 | czytano: 4361

Na szczęście nie będzie kolejnych świateł na zakopiance

Fot. Piotr Korczak

Na kierowców padł blady strach, kiedy na zakopiance w Białym Dunajcu przy urzędzie gminy stanął sygnalizator świetlny. Wszyscy mają w pamięci armagedon, który w Poroninie spowodowało wprowadzenie ruchu wahadłowego na Węźle Tatrzańskim. Na szczęście okazało się, że wkrótce sygnalizator zostanie usunięty - zanim jeszcze zaczął działać.

Potrzeba dodatkowego kierowania ruchem pojawiła się ze względu na remonty, jakie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi w Białym Dunajcu. Konkretnie chodzi dwa małe mostki na drodze krajowej nr 47 - przy kościele oraz przed urzędem, które po kilkudziesięciu latach użytkowania wymagają modernizacji.W przypadku pierwszego z nich sprawa była bardzo prosta. Tymczasową przeprawę udało się zbudować obok drogi, wzdłuż torów. Przy Urzędzie Gminy w Białym Dunajcu nie było niestety na tyle miejsca, by drogę przesunąć w stronę torów. Kilka tygodni temu inwestor podjął więc decyzję o wyłączeniu jednego pasa i wprowadzeniu ruchu wahadłowego.

Do samego końca trwała jednak walka o znalezienie innego rozwiązania, które pozwoliłoby uniknąć blokowania zakopianki. - To była bardzo dynamiczna sytuacja. Cały czas szukaliśmy innych opcji i wreszcie udało się znaleźć alternatywę. Wszystko dzięki jednej z właścicielek gruntów obok drogi, mieszkającej na stałe w Kanadzie, która zgodziła się na udostępnienie swojej działki na 3-4 miesiące i wybudowanie tymczasowego mostu - mówi wójt gminy Andrzej Nowak.

Dzięki temu dodatkowe utrudnienia związane z remontem nie będą tak bardzo uciążliwe dla kierowców.

rk-w/
najnowsze informacje
komentarze
baciok@23:21, 24 sierpnia 2017
Do nick złotousty. A właśnie tam światła by sie w ogóle przydały. Dlaczego?, Problemem są piesi, przechodzący na druga stronę. Niestety Wójt nie może sobie poradzić z e słynnym mostkiem przez rzekę. Tak, że nie chwal go. Poronin przynajmniej coś zaczął i skończy. Ja podejrzewam, żę mostku sie nie wybuduje przez najbliższe co najmniej 10 lat. Mogę założyć się o dobrą flaszeczkę.
Złotousty20:57, 24 sierpnia 2017
W Białym Dunajcu się dało, bo tam Wójt nie zatrudnił super doradcy
Natomiast w Poroninie Wójt ma super doradę ds. budowy węzła tatrzańskiego - byłego już starostę Andrzeja G-M. To oni zezwolili na światła
tj ruch wahadłowy w największym sezonie.
Widać jak na dłoni, kto chce to może - a Poronin umiera w korkach, spalinach, rozjeżdżonych bocznych dróżkach i niesławie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij