Miliardowa dotacja na budowę nowej zakopianki - podhale24.pl
Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
Rabka Zdrój
Clouds
10°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 83 %
-
brak pomiaru
-
brak pomiaru
-
brak pomiaru
Clouds
10°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
Wiatr: 3.564 km/h Wilgotność: 83 %
Jakość powietrza
70 %
Nowy Targ
24 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 35 | 70 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
11.09.2017, 17:25 | czytano: 6603

Miliardowa dotacja na budowę nowej zakopianki

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie poinformowała, że trwająca budowa drogi S7 na odcinku Lubień – Rabka Zdrój otrzymała dofinansowanie unijne w wysokości 1,32 mld zł.

W sumie Unia Europejska dała na budowę dróg w Polsce 5 mld zł. Za te pieniądze będą finansowanie budowy następujących dróg: S2 odc. węzeł Puławska – węzeł Lubelska (część obwodnicy Warszawy), S5 Bydgoszcz – Mielno, odcinek Białe Błota – Mielno, S6 Szczecin – Koszalin, odcinek Kiełpino – początek obwodnicy Koszalina i Sianowa, S6 Szczecin – Koszalin, obwodnica Koszalina i Sianowa (S6/S11), S7, odcinek Lubień – Rabka (tzw. zakopianka) oraz
budowa obwodnicy Góry Kalwarii w ciągu drogi krajowej 50 i 79.

Umowy o dofinansowanie podpisali dziś Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztof Kondraciuk i p.o. dyrektor Centrum Unijnych Projektów Transportowych Przemysław Gorgol.

oprac. r/ źródło: GDDKiA
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
fortynbras21:45, 12 września 2017
J23:
Ktoś w UE blokuje nam produkcję poprzez systemy kwot i limity spalin. Blokuje produkcję np. samochodów osobowych, gdyż Polaków wciąż nie stać jest na najlepsze na świecie zagraniczne samochody, wolelibyśmy auta produkowane w Polsce z technologią sprzed 20 lat (licencje powygasały a technologie poszły naprzód - to dzisiaj nie byłby już maluch), ale na kieszeń i zarobki zwykłego Polaka, ale Unia blokuje nam tę produkcję. Rolnictwu zagraża GMO; nie, nie o to chodzi że innej bezpiecznej dla zdrowia żywności już nie będzie, tylko o to że ta żywność która 20 lat temu była normalnością na polskich stołach teraz nagle pójdzie w górę o paręset procent i kto chce taniej to proszę, jest GMO. Co do prądu to na energię pozyskiwaną ze słońca tak jak to robią już Niemcy wciąż nas nie stać, mamy za to węgiel i jest to racjonalne aby w elektrowniach spalać miliony ton zamiast w każdym jednym domu w kominie bez kontroli spalać dziesiątki ton. W supermarketach mamy nie zalew chińszczyzny, tylko to są towary zachodnich firm produkowane w Chinach, bo tam wciąż się bardziej opłaca produkować, pomimo kosztów transportu. Pytasz czy mało dostajemy z Unii - my z Unii nic nie dostajemy bo my jesteśmy Unią, Unia Europejska to my.
nowotarżanin19:28, 12 września 2017
@ANALITYK
Słusznie. Lepiej nic nie róbmy....

A tak serio ... kogo obchodzi co jest od NT w stronę Tatr? Ważne by do NT powstała droga. Jak jadę w Tatry to przez Dunajec bądz Bukowinę wiec mnie tam twoje stanie w korku lotto :)
Donald15:08, 12 września 2017
Do 115KM....Poza tym wszyscy w domciu zdrowi..??
J2312:59, 12 września 2017
co do Kukiza,masz rację. Ale reszt twoich wywodów na temat Unii dowodzi że sam nasiakłes propagandą Kurskiego. Gdzie unia blokuje produkcję ? tak dużego rozwoju produkcji jak teraz nie mieliśmy nigdy wcześniej. Rolnictwo ? ma się najlepiej w historii. Tak wysokiej produkcji rolnej nigdy wcześniej nie było. A jakimi wypasionymi maszynami pracuje się na polach to najlepiej zobaczyć w wielkopolsce czy innych rolniczych rejonach. Malo dostajemy z Unii ? poczytaj sprawozdania finansowe to nie będziesz bredził. Ale to trzeba umieć poszukać i wiedzieć jak czytać. Łatwiej powtrzać bzdury. Kto nakazuje kupować towary tylko z Unii ? co z brednia. Ten zalew chińszczyzny to unijne towary ?? ktoś to zabrania przywozić ? Prąd mozna kupować gdzie się chce, nawet na ukrainie i w rosji. A nie kupuje się dlatego że państwowe koncerny energetyczne zależą od PISu i muszą sponsorować górników aby nie podskakiwali. Dlatego mamy drogi prąd z węglowych elektrowni. No ale ciemnemu ludowi można wciskać że to unia winna. Poglądy równie głupie jak premierka co cała kampanię gadało o Polsce w ruinie, a po miesiącu rządów że wszystko kwitnie.
alik09:37, 12 września 2017
Pogadamy za 2-3 lata jak choina będzie UE , która wystawi nam rachunek za rządy Pis? Obecnie UE daje bo budżet był uchwalony za PO i MUSI się z tego wywiązać.
fortynbras23:22, 11 września 2017
@ zwolennik Kukiz 15:
Po pierwsze zastanów się dobrze nad sensem i wymową samej nazwy partii której jesteś takim wielkim zwolennikiem: Kukiz 15 - kult jednostki? Zakaz innych członków do kandydowania na lidera tej partii? Prywatny folwark pana Pawła Kukiza? Jeszcze rozumiałbym to jako nazwę roboczą, ale to już trzeci rok tak dziwna nazwa straszydełko funkcjonuje i nikt ani myśli jej zmieniać, więc myślę że skończy jak Ruch Palikota, bo Palikot też wielkim wodzem i jedynowładcą w swojej partii być pragnął ...
Natomiast co do meritum masz rację - wielu otumanionych przez mass media rodaków nie rozumie że to są nasze polskie pieniądze które tylko wędrują przez Brukselę żeby z powrotem wrócić do Polski. Wcale nie jesteśmy beneficjentami netto w UE, bo za te parę procent więcej które z powrotem dostajemy oni w Brukseli blokują nam produkcję przemysłową i rolniczą, import taniego prądu z Ukrainy, nakazują nam kupować tylko ich towary, itd. To jest populizm że Unia nam coś daje.
PO-tenga22:44, 11 września 2017
Tooman jesteś Q115KM....Tumaowicz! Gdzie ci nasiąkł mózg tymi mondrościami... Boże, tacy psi-jaciele byli, że ani wczoraj ani dziś nie ma co na nich liczyć...Tylko liczyć na siebie Pa..Lacie!
ANALITYK22:14, 11 września 2017
Szybsza droga z Krakowa do Zakopanego TO dłuższy KOREK z Szaflar do Zakopanego bo gdzie mają wjechać i parkować , TAK SZYBKA JEST DROGA JAK SZYBKI JEST JEJ NAJWOLNIEJSZY ODCINAK , po co mam zaiwaniać z Krakowa do Szaflar a potem 2, 3 godziny HEJ.
Statystyk19:47, 11 września 2017
Zakopianka będzie przebudowana do Nowego Targu, a potem ścieżki rowerowe.
zwolennik Kukiz 1519:33, 11 września 2017
@115km - jesteś totalnym tumanem. Polska wpłaca duże sumy do UE , więc ma także pieniądze z UE. Wg. skoro rządzi bardzo dobrze PIS , to już Polsce się nic nie należy. Na tym polega twoja głupota totalna .
Wojtek19:28, 11 września 2017
115KM,ale jesteś żałośny i peowczykowski. Też grabiłeś, że tak teraz atakujesz, gdy Polska się odradza z waszej nieudolności i sowietyzacji.
kp18:55, 11 września 2017
a co z odcinkiem do Nowego Targu?? miało być po wakacjach cos wiadomo
Wojtek18:36, 11 września 2017
A co z dwupasmówką zakopianki z Chabówki do Nowego Targu. Czy jest jakaś bliższa nadzieja, tak jak to było przebąkiwane ?
115KM18:04, 11 września 2017
Rabka to bastion pisowski. PiS pluje na UE, ale pieniążki chętnie "przytuli". Bo nam się należy! Bo na nas Niemcy napadły! Bo nie ma bardziej pokrzywdzonego narodu na świecie! Bo Smoleńsk.... I tak w kółko...aż się obudzimy sami, bez sojuszników. Przejrzyj na oczy, narodzie, nie głosuj na PiS, czy nie widzisz tego, że Kaczyńskiemu tylko chodzi o zemstę...?
kierowca z N.Targu17:46, 11 września 2017
Chwileczkę skoro ta droga dostała już pieniądze na jej budowę po przetargach,to znaczy że one były już zagwarantowane.To na co teraz pójdą te 1.32mld zł ? Może one mają iść na planowany odcinek Rdzawka - Nowy Targ ???
com17:27, 11 września 2017
Dobra wiadomość dla wykonawców... można opóźnić prace i pod postacią aneksów wyciągnąć więcej kasy.... jak to było zawsze :D
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas