Poseł przekazał wójtowi duże pieniądze - podhale24.pl
Sobota, 18 maja
Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Szczawnica
Clouds
11°
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
11°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
11°
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
Wiatr: 1.548 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
22.09.2017, 11:16 | czytano: 6130

Poseł przekazał wójtowi duże pieniądze

W szkole w Skrzypnem odbyła się uroczystość przekazania dotacji z Ministerstwa Sportu dla gminy Szaflary na budowę sali gimnastycznej i boiska sportowego w tej miejscowości oraz boiska w Zaskalu.

Fot. Robert Miśkowiec
Fot. Robert Miśkowiec
Miał to zrobić osobiście minister, ale w ostatniej chwili odwołał przyjazd do Skrzypnego z powodu obowiązków służbowych. Zastąpił go poseł Edward Siarka. - Ta dotacja to też wielka zasługa pana posła Siarki, który pomagał nam i wspierał w rozmowach z ministerstwem - dziękował parlamentarzyście wójt Rafał Szkaradziński.

Gmina Szaflary dostała na inwestycje prawie półtora miliona złotych. Pieniądze te pójdą na sfinansowanie inwestycji, które już zostały wybudowane lub są trakcie budowy: budowę sali przy szkole w Skrzypnem oraz budowę wielofunkcyjnego boiska sportowe, a także boiska w Zaskalu, które zostało już oddane do użytku.- Jest duża walka o tej środki - gratulował wójtowi skuteczności poseł Siarka, bo jak przyznawał, ubiegało się o nie wiele gmin i wiele odchodziło z kwitkiem. - To szansa dla całego waszego środowiska, żeby młodzież miała dobre warunki do nauki i rozwoju fizycznego. - Wierzę, że ta sala będzie służyć wszystkim - dodał.

Na koniec poseł obejrzał przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny w wykonaniu dzieci.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
widz15:36, 24 września 2017
W Zaskalu mają kiepsko, ale w Maruszynie to był dopiero cyrk. Ludzie myśleli, że jakaś awaria przy szkole, a tam nocami przy lampach kładli nawierzchnię na śniegu i 20 stopniowym mrozie. Potem przyciskali betonowymi płytkami bo miejscami zaczęło odłazić i chyba z rok nie można było korzystać.
z sąsiedniej gminy20:29, 23 września 2017
Wójt bez zgody radnych,chociażby jakim "orłem był",nie zrobi nic !
Przecież to Rada uchwala i zatwierdza wydatki finansowe gminy.Wójt jak
stanowi prawo musi konsultować z radnymi szereg decyzji.Gmina Szaflary
ma szczęście,że ma wspaniałych 15 radnych,którzy wyznaczają zadania
dla Wójta w trosce o swoje miejscowości.
sokrateles19:54, 23 września 2017
kk:
Ano to ma poseł do pieniędzy ministerstwa że je właśnie, jak tu czytamy, przywiózł za pana ministra, który nie mógł przyjechać, więc posłał pieniądze za pośrednictwem najbardziej sobie znanego kolegi partyjnego.

Baciok@:
Istnieje konstytucyjny wymóg nakładający na rząd obowiązek zapewnienia warunków i dostępu do nauki na poziomie podstawowym, więc ten tak szanowany przez Ciebie wójt (którego piszesz że nie znasz - też to jest zastanawiające, ale może i tak jest) dużo walczyć o te środki nie musiał, zważywszy na usytuowanie Skrzypnego. To wystarczyło. Do tego dojść mogły, nie musiały ale mogły, pewne "uzgodnienia" związane z Zakopianką (wszak wiadomo że Zakopianka przecina całą gminę Szaflary przez samiutki środek i był to swego czasu to potężny oręż w ręku wójta Ślimaka gdy walczył o coś u władz wyższych), no i pewno jakieś wstępne "ustalenia" co do tego gazu, który jeszcze nie wiedzą skąd będą kupować, ale już chcą.
pochwalam aktywnośc15:22, 23 września 2017
...decydentów w terenie jest wielu.Najbardziej widać to w drogach.Są drogi:krajowe,wojewódzkie,powiatowe,gminne.W budowie drogi-chodnika,jest tak,że czyja droga-chodnik,ten decyduje o budowie przeznaczając na ten cel pieniądze.Samorządy gminne zazwyczaj wspierają pracę na swym terenie przeznaczając z budżetów znaczące kwoty finansowe.Skoro na terenie Gminy Szaflary, w kadencji wójta Szkaradzińskiego,prace z zakresu infrastruktury drogowej są bardzo zaawansowane,świadczy to dobrze o wójcie i o radnych
scypek10:05, 23 września 2017
Warto jeszcze wspomniec, ze chodnik w niektorych miejscach juz sie "sypie". Szczegolnie pod szkola. Fajnie, ze jest, tylko szkoda, ze juz do naprawy. Ktos w ogole tego pilnuje?
kk09:47, 23 września 2017
Czy aby nie rozpoczęła się kampania wyborcza?. Co poseł ma do środków Ministerstwa ?.
baciok@09:24, 23 września 2017
Dzwoniłem do kolegi z Szaflar, aby dowiedzieć się dlaczego zaczyna sie taki atak medialny na Wójta. Nietety wybory, rozpoczynaja sie harce przedwyborcze. Szczególnie uaktywnia się 2 radnych mających chęci wystartować w wyborach. Jadąc przez Gminę widać duże zmiany, Gmina zmienia się medialnie. Nie znam Pana Szkaradzińskiego ale powtarzam duży plus dla niego jako Wójta, że jest aktywny.
szyszkowa panienka08:56, 23 września 2017
Widzę ze ekipa wójta ruszyła do ataku. Pochwały typu. Dobrze że cokolwiek robi nawet jak z pier........to ważne że miał chęci. NIE O TO CHODZI. Miało być lepiej a nie jest. Rozumiem takie argumenty jakby pracował społecznie. A nie za ogromna kasę. I dlatego ten basen zwany boiskiem to jego zaniedbanie za które powinien beknąć.
Szaflarzanin00:23, 23 września 2017
Jak wójt Szkaradziński zacznie szanować ludzi i swoich pracowników.Przestanie zajmować się plotkami to i może ludzie zobaczą jego starania.Trzeba w tym wszystkim zobaczyć człowieka a nie można mieć tylko jedynego Boga jakim jest pieniądz. Udawać że jest inaczej też nie potrafi.Niby dla dobra.....a bez skrupułów niszczy ludzi.Nie potrafi rozmawiać tylko działa.....a człowiek gdzie??????
mieszkanka gminy00:04, 23 września 2017
Wójt Szkaradziński jest naprawdę dobrym Wójtem. Nie krytykujcie tylko zobaczcie ile jest zrobione w gminie. Chociażby nowy chodnik w Skrzypnem, Zaskalu, Bańskiej Niżnej, Bańskiej Wyżnej i Maruszynie i to w jadem rok. Nowe boiska sportowe przy szkołach w Bańskiej Niżnej, Bańskiej Wyżnej i Zaskalu. Powstająca sala gimnastyczna w Skrzypnem. Nowe ścieżki rowerowe i wiele nowych asfaltów. Ja w całości popieram działalność Wójta. Panie Wójcie wielkie podziękowania ze strony mieszkańców i oby tak dalej. Trzymam kciuki.
sokrateles21:44, 22 września 2017
Jeszcze trochę i doczekamy się być może jakiejś ekranizacji zmagań posła i burmistrza o pieniądze na budowę sali w Skrzypnem, albo ktoś napisze epopeję góralską na ten temat. Tymczasem w żadnym wypadku nie jest to jakaś osobista zasługa ani ministra, ani posła Siarki, ani burmistrza. Te obiekty są budowane bo zachodzi taka potrzeba by je akurat tam wybudować, bo są tam ku temu żywotne powody, w grę wchodzi wywiązanie się państwa z obowiązku zapewnienia obywatelom RP dostępu do nauki na poziomie podstawowym. Skrzypne wygrywa z innymi miejscowościami w tym względzie, ponieważ ma kłopoty z komunikacją, gdyż żaden busiarz czy firma przewozowa nie podejmą się zapewnić ciągłości w dowożeniu uczniów do szkoły w innej miejscowości z uwagi na warunki w zimie, nikt nie nie jest w stanie zapewnić że będzie utrzymane dowożenie uczniów gdy przyjdą mrozy i zawieje śnieżne. To dlatego te środki poszły do Skrzypnego, a nie temu że była o to jakaś gigantyczna walka, a poseł Siarka, wspierany przez wójta, jak Herakles walczył na jakimś mitycznym Olimpie z półbogami z PiS o pieniądze dla Skrzypnego. Naprawdę, skończmy z tą żałosną już mitomanią; to są wszystko bardzo logiczne i racjonalne decyzje finansowe państwa wynikające ze specyfiki potrzeb na danym terenie Polski.
małpa21:27, 22 września 2017
Ja popieram wójta, w każdej wsi nowe inwestycje, może nie wszystkie idą idealnie, ale są robione i starania ze strony wójta widać. No chyba że ktoś ich nie chce widzieć to ich nie zobaczy, choć je widać gołym okiem. A kampania się zbliża to jad się zaczyna toczyć. Nie ma nic gorszego jak obudzić się kontrkandydatom i siać bunt. Szkoda że nie pomogą i nie doradzą tylko będą judzić. Zbliżają się zebrania wiejskie to niektórzy będą mieli szansę wypłynąć. A niektórzy ludzie nie mają własnego rozumu i można im wszystko wmówić, nie zauważą boiska tylko kałuże. Tak samo nie dostrzegają belki w swoim oku ale drzazgę w oku drugiego wypatrzą.
baciok@21:11, 22 września 2017
Obserwuję Szaflary z boku. Gmina ruszyła z pewnego marazmu i zastoju. Pan Szkaradziński tchnął chęć działania. Niestety tak jest że zawsze znajdzie jakiś co mu się nic nie podoba. Niestety Panie Wójcie zaczynają sie harce przedwyborcze i każde działanie będzie krytykowane. Żeby nie było że jestem klakieremto powiem, że nie znam Pana Szkaradzińskiego osobiście, znam kilku radnych Gminy Szaflary,
S.20:26, 22 września 2017
a Wam to kiedyś ktoś dogodzi?????? wcześniej w ogóle nie mieliście boiska i było dobrze. Takich pieniędzy jak gmina Szaflary ściągnęła w tym roku ze środków zewnętrznych niejedna gmina nie ma w całym swoim budżecie. Kogo tak boli przedsiębiorczość Wójta i strumień pieniędzy który za jego działaniem płynie do gminy? Czyżby początek kampanii wyborczej? Szanowny kontr-kandydat może pomyśli o mieszkańcach gminy - a nie o siebie zanim znowu syknie jadem.
igor15:49, 22 września 2017
Tak spartolonej roboty to nawet za komuny nie widziałem. Kto im to odebrał!!!
Czy to na pewno byla dobra zmiana?13:26, 22 września 2017
Panie wójcie żądamy wyjaśnień co to za bubel w tym Zaskalu zamiast boiska. Do zobaczenia na dzisiejszym zebraniu wiejskim w Zaskalu!!
Julek12:57, 22 września 2017
Za komuny tez tak wożono w teczce pieniadze i stanowiska.
Obserwator z zewnątrz11:58, 22 września 2017
Boisko w Zaskalu które zostało już oddane do użytku.
Po deszczu stoją kałuze na płycie boiska i tu pytanie gdzie był inspektor nadzorujący budowe i w jaki sposób to odebrał
Firma spartaczyła robote a gmina jej za to zapłaciła
Czy nie powinno to podlegać naprawie gwarancyjnej?
sprawiedliwy11:57, 22 września 2017
W Zaskalu to nie boisko tylko basen i to wcale nie po ostatnich opadach.
Fuszerka jakich malo i ktos to odebral. Powinno sie pociagnac kogos do odpowiedzialnosci. Wstyd!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas