Jedno wyjście ewakuacyjne z sali gimnastycznej niepokoi radnych - podhale24.pl
Sobota, 18 maja
Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
Wiatr: 2.952 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.348 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
68 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
26.09.2017, 09:25 | czytano: 3212

Jedno wyjście ewakuacyjne z sali gimnastycznej niepokoi radnych

Brak miejsca pod drogę ewakuacyjną był powodem tego, że projektant nie zaplanował drugiego wyjścia ewakuacyjnego z sali gimnastycznej w Murzasichlu. Oznacza to spore utrudnienia w korzystaniu z niej.

Fot. Józef Słowik
Fot. Józef Słowik
Temat poruszono na sesji Rady Gminy Poronin. W Murzasichlu ma powstać sala gimnastyczna przy szkolne. Na ukończeniu jest jej projekt. Mieszkańców martwi jednak, że tylko jedno wyjście ewakuacyjne, jakie zaplanowano, ograniczy liczbę osób, które będą mogły jednorazowo przebywać na sali gimnastycznej, do maksymalnie kilkudziesięciu. To sprawi, że w sali nie będzie można organizować większych uroczystości.

Zaniepokojona tym faktem jest radna Anita Żegleń (na zdjęciu). - W projekcie budynku znajduje się jedno wyjście, czy to jest zgodne z przepisami - pytała. - Ograniczenie liczby osób, które mogą w nim jednorazowo przebywać, uniemożliwi organizację jakichkolwiek uroczystości, czy większych imprez we wsi. A mieszkańcy liczyli również na takie wykorzystanie nowej sali.

Bronisław Stoch, wójt gminy Poronin, uspokajał radnych, że jeszcze jedno wyjście powstanie, ale już już w trakcie budowy, a bo projekt ulegnie drobnej przeróbce. - Projektant ma swoje rygory planistyczne - wyjaśniał Bronisław Stoch. – Zaplanował on na razie jedno wyjście, żeby nie było problemów w trakcie odbioru. Ze względu na to, że nie udało nam się dogadać z sąsiadem, nie mieliśmy miejsca pod wykonanie drogi ewakuacyjnej.

Józef Słowik
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Prawnik19:52, 26 września 2017
To jak dostaliście zgodę na budowę?
kozak15:01, 26 września 2017
GAGADKU - podobno na zielono trzeba drzwi :)
Gagatek12:44, 26 września 2017
Wykonanie dodatkowych drzwi lub okien w trakcie budowy można zawsze zrobić jak jest pozwolenie na budowę. Jest to zmiana nieistotna. Trzeba tylko do odbioru wrysować na czerwono. Nie jest to samowola budowlana. Więc Blokers nie pleć bzdur.
kozak12:38, 26 września 2017
Blokers - dokładnie, zgodnie z prawem się nie da a po odbiorze wywalą drzwi :) jaja
Blokers10:35, 26 września 2017
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale wójt chyba oświadczył w obecności radnych, że wykona samowole budowlaną?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas