Podhale: problemy z kupnem funtów i euro w kantorach - podhale24.pl
Środa, 21 lutego
Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 14.22 km/h Wilgotność: 70 %
-
brak pomiaru
Clouds
Wiatr: 12.312 km/h Wilgotność: 64 %
-
brak pomiaru
Clouds
10°
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 55 %
Clouds
Wiatr: 8.172 km/h Wilgotność: 72 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
16.02.2009, 14:15 | czytano: 2345

Podhale: problemy z kupnem funtów i euro w kantorach

Mamy złą wiadomość dla tych, którzy wybierają się za granicę - w kantorach brakuje obcej waluty. Kupno funtów graniczy z cudem, niewiele lepiej jest z np. z euro.

Podhale24.pl
Podhale24.pl
W Rabce odwiedziliśmy cztery kantory - w żadnym nie ma funtów, a euro jest tylko w niewielkich ilościach. W Nowym Targu podobnie - w czterech kantorach w centrum miasta, które odwiedziliśmy, funty można było jeszcze kupić w jednym, w dodatku niewielką ilość (maksymalnie 100) i to po cenie 20 groszy wyższej niż oficjalnie podana. Z euro podobnie - Nie ma - pracownicy kantorów najczęściej rozkładają ręce.

- Ludzie nie sprzedają waluty. Nie mamy czym handlować, biznes stoi - skarży się jeden z nowotarskich właścicieli kantorów. - Ceny obcych walut idą w górę i ludzie je trzymają, czekając aż jeszcze podskoczą.

- Od rana siedzę i czytam gazetę, bo nie było nikogo z walutą - dodaje inny. - Ani jednego sprzedającego, więc czym mam handlować.

Brak waluty to pewnie jedna z przyczyn aktywnego ostatnio procederu wprowadzania do obiegu fałszywych pieniędzy - euro. W weekend informowaliśmy, iż trzej mężczyźni z woj. dolnośląskiego próbowali sprzedać w kantorach w Rabce i Jabłonce podrobione banknoty euro. W jednym z rabczańskich kantorów sztuka im się powiodła - sprzedali 2 tysiące. W dwóch pozostałych kasjerki zorientowały się, że to fałszywki.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
jxc08:19, 12 lutego 2024
do synek lecz się
synek21:04, 16 lutego 2009
to sa te cuda Tuska, bida az piszczy a bedzie jeszcze biedniej, PO pokazala co potrafi.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas