Wtorek, 22 wrzesień 2020, Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Rabka Zdrój i okolice
Clear
20°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 49
Clear
22°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 49
Clear
21°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 49
Clear
23°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 41
Clear
22°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 49
Clear
20°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 49
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
09.10.2017, 16:20 | czytano: 3165

Trwają przygotowania do budowy kanalizacji w czterech miejscowościach

W czterech miejscowościach gminy Nowy Targ trwają zlecone przez samorząd prace projektowe dotyczące budowy sieci kanalizacyjnej. W Klikuszowej projektowany jest odcinek sieci z przyłączami o długości prawie 6,8 km, w Krauszowie 9,3 km, a w Harklowej i Dębnie 8,9 km.

Firma z Krakowa, która się tym zajmuje na zlecenie Urzędu Gminy w Nowym Targu, razem z dokumentacją ma dostarczyć również pozwolenie na budowę.

- Planowany termin zakończenia prac projektowych to grudzień tego roku. Po przygotowaniu dokumentacji gmina przystąpi do realizacji fazy inwestycyjnej tych zadań przy wsparciu środków zewnętrznych - informuje Marcin Kolasa, zastępca wójta.

Jak dodaje, aktualnie już około 60% gospodarstw na terenie gminy posiada przyłącz kanalizacyjny. Po budowie nowych odcinków stan ten ma się zwiększyć do 85%.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Koślawa Baba15:54, 13 października 2017
A w Spytkowicach cisza i w połowie gminy cuchnie g***. Pan Sidełko - wielki radny się nie stara, że o wójcie nie wspomnę.
cola07:59, 10 października 2017
Jak się ma dziurawe szamba to nie dziwcie się, ze się płaci więcej.

Mając przyłącz wszystko z domu idzie do kanalizacji a mając szambo idzie w ziemię, tam gdzie macie... studnie. Smacznej herbatki.
krakus21:27, 9 października 2017
A na Hubie kiedy zrobią tam to jest dziki zachód
Mieszkanka20:31, 9 października 2017
Po wieli latach wójtowania udają że coś robią, bo niedługo kolejne wybory. Aż dziwne ze wice się ppd tym niby sukcesem nie podpisał. Gołym okiem widac różnice między wsiami. W malych wsiach przez lata wójt nic nie robił. Warto popatrzeć na drogi, chodniki, szkoły - sponsorowane przez rodziców bo dyrektorzy bojąc się o stolki mówia rodzicom dajcie,.... wstyd wójcie! Na wyplaty dla trzech wójtów nie brakuje.... na inwestycje tak. Jak to możliwe że chodnik kończy sie 80 metrow przed szkołą i wójtowi nie wstyd że przez kilka lat nie znajdzie parę groszy zeby dokończyć? Jak to mozliwe ze droga do wsi połatana jak ser szwajcarski i straszy wyglądem... jak to mozliwe że na drogę na nowe osiedle nie da się asfaltu zrobić.. do czasu gdy....duzo by pisać...
Waksmund19:53, 9 października 2017
Miało być tanio a już bulimy za kanalizację jak za woły.Nic tylko się podłączać.
meeeeeeeeeee16:46, 9 października 2017
Tak dajcie się ludzie podłączyć ,a potem płacz bo będą was kroić za ścieki jak za złoto.Może i wygoda ale nie ma jak własne szambo,nawet własna mała oczyszczalnia.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij