Piątek, 29 maj 2020, Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Rabka Zdrój i okolice
Rain
10°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Rain
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Rain
10°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Rain
10°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 91
Rain
10°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
12.11.2017, 19:07 | czytano: 2885

Remiza jak nowa. Strażacy ochotnicy z Kościelisko mają powody do zadowolenia(zdjęcia)

Zakończyły się trwające kilka miesięcy prace remontowo-budowlane w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościelisku.

Strażacy z Kościeliska cieszą się z nowo wyremontowanego garażu, zmodernizowanej wieży przystosowanej do suszenia węży oraz został wykonania nowego sufit w sali, która będzie służyć strażakom do szkoleń.

Wykonanie remontu było możliwe przede wszystkim dzięki determinacji Zarządu OSP Kościelisko które pozyskało środki z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie w ramach programu ,,Małopolskie Remizy”, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Urzędu Gminy Kościelisko, środków przeznaczonych w ramach funduszu sołeckiego wsi Kościelisko przekazanych przez Sołtysa Wsi Kościelisko Mateusza Nędzy-Kubińca wraz z Radą Sołecką oraz środków własnych OSP Kościelisko.Szczegółowy zakres prac obejmował: remont wieży strażackiej poprzez wymiany zniszczonego szalunku wraz ze wzmocnieniem konstrukcji, wykonanie podwieszanego sufitu oraz zamontowanie oświetlenia typu LED na Sali, która będzie bezpośrednio służyła do prowadzenia szkoleń dla naszych strażaków oraz mieszkańców wsi Kościelisko, wymieniono instalację elektryczną wraz z zamontowaniem nowej rozdzielni elektrycznej.Remont dotyczyl także części bojowej - garażu, gdzie wymieniona została instalacja elektryczna oraz wykono przyłącze służące do podłączenia agregatu prądotwórczego umożliwiającego zasilenie garażu podczas zaniku prądu spowodowanego wiatrem halnym lub innymi zagrożeniami. Zamontowane zostało nowe oświetlenie, wymieniono także instalację powietrzną służącą do zasilania układów pneumatycznych w samochodach bojowych, co wpływa na większą mobilność jednostki podczas wyjazdu do zdarzeń. Wykonana została nowa posadzka pod samochodami, pomalowane zostały sufit i ściany, zamontowano nowe szafki dla strażaków na umundurowanie bojowe, wykonano i zamontowano regał do suszenia węży strażackich.Została zamontowana stolarka drzwiowa i okienna która była sfinansowana z środków funduszu sołeckiego oraz środków własnych.

Strażacy i Zarząd OSP Kościelisko składają serdeczne podziękowania dla Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, Wójta Gminy Kościelisko, Komendanta Głównego PSP, Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie, Sołtysa Wsi Kościelisko, Firmie Budowlanej Maciej Krzeptowski ‘’SIKON’’ oraz wszystkim, którzy przyczynili do pozyskania środków na przeprowadzenie prac remontowych w budynku remizy w Kościelisku, a także strażakom którzy poświęcili swój wolny czas, aby pomóc w pracach remontowych.pk/ zdj. Piotr Korczak
najnowsze informacje
komentarze
KOSCIELISCAN20:23, 12 listopada 2017
Brawo chlopy tak trzymac
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij