Poniedziałek, 01 czerwiec 2020, Imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 62
Clouds
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 62
Clouds
11°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 62
Fog
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Rain
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 62
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
20.11.2017, 15:30 | czytano: 3502

Na wniosek Pawła Liszki - radni nie zmierzą się na razie z tematem opłaty targowej

arch. M. Adamowskiego

NOWY TARG. W porządku obrad trwającej sesji Rady Miasta był projekt uchwały dotyczącej wprowadzenia opłaty targowej, jej wysokości oraz zasad pobierania na terenie Nowego Targu. Radni jednak nie zmierzą się dziś z tym tematem.

Na początku sesji radny Paweł Liszka zaproponował, by zdjąć z porządku obrad uchwałę w sprawie opłaty targowej. - Poczekajmy aż zamknie się pełny rok, miejmy dane za pełny rok - apelował. - Prosiłem o przesłanie radnym wszystkich przychodów i wydatków związanych z placami targowymi. Dziękuję za to co zostało przesłane, ale nie ma w tym zestawieniu wydatków, jakie ponosiliśmy jako Miasto w związku z utrzymaniem poprzedniej targowicy, więc dalej nie możemy sobie porównać danych - mówił.

Radny, opierając się na danych, jakie otrzymał z Urzędu Miasta - wyliczył że Miasto ma obecnie "większe przychody, aniżeli w poprzednich latach". - Wróćmy w styczniu do tego tematu - zaproponował.

Zaoponował Marek Mozdyniewicz. - Burmistrz przygotował nowy projekt uchwały, który uwzględnia wszystkie głosy: wysokość opłaty targowej obniżono do 1 zł za metr kwadratowy, jest obniżenie opłaty za sprzedaż warzyw i owoców do 50 groszy, jest zróżnicowanie opłat pobieranych na placy przy ul. Targowej i w innych miejscach terenie Miasta. To tak na szybko tylko niektóre autopoprawki. Myślę, że ten projekt zadośćuczyni wszystkim propozycjom. Nie należy tematu odwlekać, trzeba uporać się ze sprawą - namawiał radny.

Bogumiła Korwin poparła wniosek Pawła Liszki: -Tak, są autopoprawki do autopoprawek. Ale był też głos, że ponieważ się zbliża sezon martwy to jest propozycja, by nowa stawka weszła od 1 kwietnia, a nie 1 stycznia. Przychylam się do wniosku Pawła Liszki.

W głosowaniu - 10 radnych chciało, by dziś nie procedować uchwały dotyczącej opłaty targowej, 9 było przeciw, 2 wstrzymało się od głosu.

s/
najnowsze informacje
komentarze
PoPis nie da rady22:33, 22 listopada 2017
Pan PL ma problem -problem ze sobą raz chciał zastąpić w wyborach MF bo jest lepiej wykształcony i młodszy potem zaś chciał u jego boku zastąpić JK (to ten na zdjęciu powyżej ?) zdradzając swoje ideały i wyborców którzy go poparli .Potem zaś wyliczył że ekipa MF od wielu lat przewalała kwoty z opłat targowych (powinna wynosić co roku 3.022.560.zł czyli różnica 1.345.189 zł -Nasunęło się mu pytanie gdzie są te pieniądze ) a znajomkom jeszcze dano za inkaso z tych pieniędzy 400.000 zł- to co MF ma go oskarżyć o pomówienie niegospodarności 17 lat razy 1.345.189 zł = 22.868.213 zł ? A to problem !
A tak na marginesie jeden z znawców Regulaminu Rady Miasta
zwrócił uwagę że brakło głosu do zdjęcia tego punktu z porządku obrad .
Co na to znawcy z UM ?
Km09:34, 22 listopada 2017
Na Liszkę nie zagłosuje . Nigdy,przenigdy. Co ten człowiek wyprawia to żenada. Ale ze Pani Korwin z nim komitywę zwarła? Nieładnie.
----09:19, 22 listopada 2017
@PiterQ

Socjalistyczne myślenie zostaw dla siebie.
Panel08:37, 22 listopada 2017
A idźcież z tym Liszką do ... .
Znalazł się. Ten gość nic nie wie i wiedział nie będzie.
PiterQ21:18, 21 listopada 2017
@ ----
Słowo "dyskryminacja" jest tu obracane niczym młynek do modlitwy w Tybecie. Masz w planie zagospodarowania przestrzennego zabudowę mieszkaniowo-usługową, będziesz miał ruchliwą drogę obok działki, zainwestuj w sklep z mieszkaniem na górze, wynajmij jedno i drugie. Zarobisz Ty, handel będzie, daniny do miasta zapłacisz mniejsze. Rozumiem że wyrwanie na siłę z tzw. strefy komfortu (ale czy na pewno ta nazwa tutaj pasuje?) zabolało, jednak może Ci to wyjść na dobre. Nie zazdrość, nie doszukuj się, zadziałaj.
xx13:20, 21 listopada 2017
Boże daj żeby ten cyrk nie przeszedł w najbliższych wyborach.
Ojcze nasz....
jaki13:15, 21 listopada 2017
kupki wazniejsze od kasy podniosa nieruchomosc i sie wyrowna
----13:06, 21 listopada 2017
Nowa targowica osiągneła sukces tylko i wyłącznie dzieki miastu. Poprzez dyskryminacje różnych podmiotów opłatą targową do tego budowa drogi etc... Dlaczego nikt nie martwil się tym że właścicielom prywatnych działek na starej targowicy odbiera się źródło dochodu ?? Budowana droga w niczym by tutaj nie przeszkadzala aby handel nadal tam był.
wiedza10:52, 21 listopada 2017
Z tego co mi wiadomo, to projekt przygotowywany "na gwałt" i tak miał zostać wycofany z porządku sesji. Jak nie przez Liszkę, to innych radnych.
varc10:39, 21 listopada 2017
ale kupkami psa mikolajskiej to sie zajmuja
PiterQ10:38, 21 listopada 2017
Dziękuję za troskę o moje zdrowie. Jest ono całkiem w porządku i bardziej martwiłbym się o atmosferę w mieście. Tą fizyczną również (ale to nie ten temat) ale przede wszystkim mentalną. Nic nie boli niektórych Nowotarżan bardziej niż sukces sąsiada. Sam fakt, że Nowa Targowica w jakiś sposób udanie zaimplementowała się na ul. Targowej, to nie przypadek, ale czyjaś ciężka praca i olbrzymia odpowiedzialność za losy wielu rodzin. Oraz przeskakiwanie wielu kłód rzucanych pod nogi chociażby przez znajomego/kolegę niektórych właścicieli spółki. Nie udało się wtedy, to może zarżnąć targowicę opłatami? Nie tak ma wyglądać stwarzanie warunków do inwestowania w Nowym Targu! Nie zmienia się reguł gry w jej trakcie. Ja bym może i był za tym żeby tą opłatę targową podwyższyć, bo widzę również i te "dodatnie plusy" dla Miasta. Sytuacja z opłatą nie jest zerojedynkowa. Ale jaki sygnał dajemy w tym momencie inwestorom planującym u nas cokolwiek? A może tak dla sprawiedliwości dowalić podatek od nieruchomości dla powierzchni przeznaczonych pod wykorzystanie komercyjne? Przecież kasa płynąca do miasta z tego tytułu jest znacznie mniejsza niż od handlujących na jarmarku?
D10:06, 21 listopada 2017
No widzę że osoby tak broniące radnych pewnie ich znają zalatuje mi tu wypowiedziami spółki albo tego ich redaktora a to dlatego że przyznaje rację obserwatorowi powinna być wyższa opłata i nie zgodzę się że lepsza jest teraz sciagalnosc 0.50 gr teraz a jak by byla 1 zł to nie bylo by sciągalnosci lepiej zeby spolka zdzierala z ludzi ile się da przysłowie same mówi za siebie wilk syty to i owca cała.
No miejmy nadzieję że służby które zawitaly w PZD zawitają do urzędu miasta.
p08:23, 21 listopada 2017
Obserwator czytam co napisałeś i normalnie ręce opadają pomijając błędy ortograficzne np "chorendalne" piszesz żeby kupcy zapłacili więcej to będą płacić mniej - to oczywiste brednie i chyba tylko totalna ameba da się nabrać na taki kit. Czym niższa opłata tym lepsza ściągalność i tyle.
A Pan Liszka chyba faktycznie byłby dobrym włodarzem.
ABC02:17, 21 listopada 2017
Samolej Gabriel to też czarna owca , zmieniła kierunek i podążyła ślepo za Liszką.
Ciekawe w jakim kierunku Ci nowi sojusznicy razem zajdą. Ale bardzo prawdopodobne, że ten duet skończy swoją podróż w czarnej owcy , tam też może wkrótce przeniosą się obrady wysokiej rady miasta.
Obserwator00:28, 21 listopada 2017
Przecież to było do przewidzenia grupa N.T przegłosowała za tym P.Liszką a czemu to nikogo nie dziwi.
A ten co napisał Pan Liszka na burmistrza niech sobie idzie do lekarza i o skierowanie poprosi resztę pisać nie muszę.
A nawiasem zaraz zaczną ludzie wypisywać i krytykować moją opinię
To jest moje zdanie miasto powinno już dawno uchwalić opłatę o 0.50 gr wyższa a dlaczego a to dlatego że wy jako osoby handlujące jeśli byście płacili o 0.50 gr więcej to może by szanowna spółka nie dzwigala opłat na tak chorendalne kwoty ludzie czy wy tego nie widzicie.
A jak oni do was słodko mówią jak coś potrzebują to ładnie proszą ludzi o pomoc znudzony czekniem na klienta zgłoś się do biura nowej targowicy zresztą na targu mówią że urząd ma zostać przeniesiony do czarnej owcy ale zastanawiam się czy wszyscy czy tylko wybrani?? He he
mieciu..21:06, 20 listopada 2017
Każdy Cyrk ma swoich błaznów...?
kozioł20:57, 20 listopada 2017
Miałam pana Radnego Liszkę za obiektywnego i rozsądnego, a tu taka niespodzianka..... Dobrze wiedzieć bo wybory blisko ..
stan18:07, 20 listopada 2017
w końcu p. Liszkę widać
Mały Modelarz17:39, 20 listopada 2017
Napiszcie coś ciekawego o mieszkańcu J L , mężu zaufania i przyjacielu ( byłym ? ) komitetu Janusza i Grzegorza , jego cudnym wystąpieniu i o niemocy Pana Przewodniczącego . Jeden przyjaciel zapędził całe towarzystwo w kozi róg. Komedia.
Antyjanusz17:33, 20 listopada 2017
HA ha ha kto jeszcze jest w klubie Czarnej Owcy, rączki do góry
Akszil17:25, 20 listopada 2017
Proszę bardzo - radna Korwin popiera Liszkę.
Wybory idą i widać już wyraźnie kto będzie kandydował.
Może to zapowiedź Liszka-Korwin team w przyszłych wyborach.
Co za cyrk ! Ale do cyrku potrzeba jeszcze innych stworzeń. Gdzie one są ? Zapewne najbliższe miesiące je pokażą.
z grela16:41, 20 listopada 2017
Dlaczego na Sesji Rady jest cenzura to niedopuszczalne - wyłaczono wypowiedz Pana Leji. - chcę wiedziec w końcu o co chodzi ?
p15:54, 20 listopada 2017
Mała opłata gwarantuje że nikt nie kombinuje i płaci ją bez szemrania. JAk wygląda sciągalność wyższej widac na klapkowisku, gdzie boją sie chodzić inkasenci :D
PiterQ15:47, 20 listopada 2017
Paweł na burmistrza!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij