- Poruszanie się po pokładzie śmigłowca, poręczowanie czy zjazd na linie grubej tzw. „Fast Rope” zdominowało pierwsze dni szkolenia praktycznego. W dalszej części kursu instruktorzy pozwolili na większą samodzielność przyszłych instruktorów. Z drugiej strony zwiększali wymagania, zwracając uwagę na precyzyjne wykorzystanie linowych zestawów ratowniczych na pokładzie śmigłowca - wyjaśnia por. Michał Kolad.
Pogoda nie rozpieszczała przyszłych instruktorów, zgodnie z planem kursu instruktorskiego uczestników czekały zjazdy do wody i ewakuacja poszkodowanych.
"Duże doświadczenie instruktorów z WOSzK Zakopane, 1BLWL oraz 2 GPR i 3GPR pozwoliło na właściwe i bezpieczne przeprowadzenie szkolenia. Nad całością szkolenia przyszłych instruktorów technik linowych z ramienia 25 BKPow. czuwał doświadczony wieloletnim stażem instruktor w ratownictwie lotniczym mjr Zbigniew Kowalski" - czytamy w relacji 25. BKPow.
opr.s/ zdj. kpt. Adam Daszkiewicz, st. szer. Michał Kobalczyk