Wtorek, 01 grudzień 2020, Imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza
Zakopane i okolice
Clouds
-6°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-7°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-5°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 85
Mist
-4°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Clear
-4°
Wiatr: 8.172 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-6°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
17.12.2017, 11:59 | czytano: 4891

Otwarcie sezonu zimowego. Przedstawicielka Sopotu trafia do szpitala (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński

Wymianą deski kitesurfingowej na snowboardową prezydent Sopotu Jacek Karnowski z burmistrzem Zakopanego Leszkiem Dorulą zainaugurowali sezon zimowy pod Tatrami. Świętowanie pokrzyżowała wizyta w szpitalu jednej z delegatek miasta partnerskiego.

Sezon zimowy pod Giewontem tradycyjnie otwierany jest wspólnie z przedstawicielami Sopotu, partnerskiego miasta Zakopanego. Wymiana desek pomiędzy burmistrzem i prezydentem oraz wspólne wieszanie bombek na choince przy oczku wodnym na Krupówkach na dobre wpisały się w zakopiańską tradycję.

W tym roku wieszanie bombek oraz rozświetlenie choinki poszerzono o występ Parafialnego Regionalnego Zespołu Giewont. Zebrani na Krupówkach turyści i mieszkańcy Zakopanego mogli wysłuchać góralskich kolęd i gawęd. Przedstawiciele zespołu opowiedzieli także o dawnych tradycjach regionu.

Wizytę delegacji z Sopotu pokrzyżowały nieoczekiwane odwiedziny zakopiańskiego szpitala jednej z delegatek. Opiekę jaką otoczono mieszkankę partnerskiego miasta chwalił prezydent Sopotu. - Macie szóstkę z trzema plusami – mówiła inna z delegatek miasta partnerskiego. - Pokierowano nas od razu gdzie trzeba. Jestem pod wrażeniem i gratuluję takiej postawy w szpitalu. Życzę, aby w całej Polsce było tak jak u was – dodała.

Burmistrz zakopanego obiecał przekazać słowa uznania i podziękowania staroście tatrzańskiemu, któremu podlega szpital na Kamieńcu.

ms/ zdjęcia Marcin Szkodziński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
viola22:25, 26 grudnia 2017
otwarcie sezonu zimowego ok, ale czy musi on być w takim brzydkim miejscu, przy tak obskurnym domu? to nie jest chyba najlepsza wizytówka dla centrum miasta
szelma23:17, 17 grudnia 2017
Pomimo tak pięknej reklamy jednak niechciałbym trafić do zakopiańskiego szpitala.
ja17:11, 17 grudnia 2017
jak by to był kto inny to zobaczyliby to miłe traktowanie:)
SS16:37, 17 grudnia 2017
Niema to jak zima! Narty, deska itd !!!! Pozdrowienia dla kochających białe szaleństwo!

PS: Bardzo proszę o niekopiowanie nicku "SS" w dodatku pisze się go wielkimi literami nie małymi :P
ss13:30, 17 grudnia 2017
Delegatce życzę zdrowia, a Zakopane niech się zastanowi kogo gości!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij