Czwartek, 29 październik 2020, Imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza
Zakopane i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 66
Clouds
10°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 66
Clouds
13°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 66
Clouds
14°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 67
Clouds
14°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 70
Clouds
12°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
16.05.2016, 13:36 | czytano: 1594

Zakopiańczycy na otwarciu sezonu letniego w Sopocie

Delegacja władz Zakopanego z burmistrzem Leszkiem Dorulą na czele wzięła w weekend udział w oficjalnym otwarciu sezonu letniego w zaprzyjaźnionym ze stolicą Tatr nadmorskim mieście Sopocie.

Przed fontanną na Skwerze Kuracyjnym przy sopockim molo burmistrz Zakopanego i prezydent Sopotu Jacek Karnowski wymienili deskę snowboardową na kitesurfingową.

Sopocian i turystów częstowano oscypkiem i ogórkami kiszonymi w solance, a wśród muzycznych hitów przypominających dawny klimat uzdrowiska zabrzmiała także piosenka „Czy pamiętasz tę noc w Zakopanem”.

Zakopiańska delegacja, w której udział wzięli m.in. Zastępca Burmistrza Agnieszka Nowak-Gąsienica, Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher wraz ze swoją zastępczynią Lidią Rosińską-Podleśny, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Bożena Gąsienica oraz radni Jacek Kalata i Jerzy Jędrysiak, miała okazję wymienić doświadczenia i zapoznać się z funkcjonowaniem jednostek kultury i instytucji takich jak Państwowa Galeria Sztuki, Sopoteka, Teatr BOTO, Opera Leśna i Muzeum Sopotu. Zaprezentowana została także ciekawa inicjatywa tzw. Domów Sąsiedzkich, które są miejscem integracji mieszkańców.

W Sopocie promując Zakopane gościły także Spotkania z Filmem Górskim, czyli jeden z największych festiwali filmów górskich w Polsce. 13 i 14 maja festiwalowe filmy można było oglądać w Sopotece, a projekcjom towarzyszyły dwa ciekawe spotkania z przyrodnikiem, znawcą Tatr i wieloletnim dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego drem Pawłem Skawińskim oraz z himalaistą, pierwszym zimowym zdobywcą ośmiotysięcznika Gasherbrum I Januszem Gołębiem.

Źródło: UM Zakopane
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij