Czwartek, 24 wrzesień 2020, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Zakopane i okolice
Fog
16°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 93
Fog
14°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 93
Fog
14°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 93
Clouds
18°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Clouds
14°
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 85
Fog
14°
Wiatr: 4.932 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
05.01.2018, 10:13 | czytano: 1436

Rabka-Zdrój przeciwna podwyżkom rządowych opłat

Rezolucję, skierowaną m.in. do Rady Ministrów, sprzeciwiającą się wzrostowi opłat za korzystanie ze środowiska podjęła Rada Miejska w Rabce-Zdroju. Chodzi o opłatę ustalaną przez rząd, która ma istotny wpływ na ceny za odbiór odpadów, jakie opłacają mieszkańcy.

- Tą rezolucję nie podejmujemy jako pierwsi, ale w ślad za innymi gminami, bo podwyżki nie dotyczą tylko 2018 roku, ale i kolejnych lat - tłumaczyła na sesji burmistrz Ewa Przybyło. Jak przekonywała, drastyczne podwyżki wprowadzane przez rząd, które dotykają właścicieli wysypisk śmieci, odbijają się na firmach odbierających odpady, potem na cenach, jakich żądają za odbiór odpadów, a w konsekwencji na cenach, które płacą mieszkańcy. To reakcja łańcuchowa.

Opozycja wytyka jednak burmistrz, że rezolucja jest podejmowana za późno, gdyż prace nad rozporządzeniem toczyły się w wiosną ub. roku. - To co robi teraz pani burmistrz, to próba wybielenia się w związku z tym, co robi z podwyżkami i próbą zrzucenia odpowiedzialności za ewentualne podwyżki, które mogą nastąpić w przyszłym roku, na kogoś innego - komentuje radny Rafał Hajdyła, przewodniczący opozycyjnego klubu Nasze Miasto.

- Nie podejmowaliśmy rezolucji do tej pory, gdyż wszystkie firmy zajmujące się odbiorem śmieci prowadziły swoje rozmowy z Ministerstwem Środowiska. Opłaty weszły w życie mocą rozporządzenia, które przecież w każdej chwili może być zmienione. Stąd nasza rezolucja podejmowana jest teraz - broniła swojego stanowiska Ewa Przybyło.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Orzeł17:16, 5 stycznia 2018
Pani Przewodnicząca jak tam syn w urzędzie
Pis16:27, 5 stycznia 2018
Jak rządziła Platforma burmistrz pokazywała się z Gutem Mostowym, a teraz z Siatką i Paluchową.
Piniądz16:05, 5 stycznia 2018
A gdzie Paweł Kukła ?
ObserwatoR15:25, 5 stycznia 2018
p. Przybyło chce zapunktować przed wyborcami
Ewa15:11, 5 stycznia 2018
Ewa Przybyło przeciwko PiS. Kiedy wstąpi do Platformy ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij