Środa, 18 maja
Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 72 %
Clear
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 62 %
Clear
Wiatr: 1.584 km/h Wilgotność: 70 %
Clear
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 68 %
Clear
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 67 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
15.02.2018, 20:27 | czytano: 16526

W Waksmundzie powstanie ogromna atrakcja turystyczna?

Otwarty jesienią ub. roku w Bachledovej Dolinie w Ždiarze na Słowacji szlak w koronach drzew (na zdjęciu) stał się z miejsca ogromną atrakcją turystyczną, na którą ciągną wycieczki również z Polski. Podobna inwestycja ma szansę powstać w Waksmundzie.

Arch. Podhale24.pl
Na ostatniej sesji Rada Gminy Nowy Targ wprowadzała zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego pozwalające na powstanie takiej komercyjnej inwestycji w Waksmundzie, w rejonie potoku Wielki Kowaniec. Wójt Jan Smarduch informował radnych, że projekt centrum przyrodniczo-edukacyjnego "Brama w Gorce" przewiduje budowę dwóch wież widokowych z widokiem na Tatry, galerii widokowej w koronach drzew, pawilonu edukacyjnego, bacówki z zagrodą.

Gmina zamierza wesprzeć tę inwestycję budując drogę do centrum przyrodniczego. Zdaniem wójta Smarducha, choć jest to komercyjne przedsięwzięcie, to podniesie jednak atrakcyjność turystyczną Waksmunda i całej gminy.

Reprezentujący zarząd spółki, która chce wybudować centrum, radny Marek Kolasa dziękował kolegom radnym i władzom gminy za pomoc i wsparcie dla tego inwestycji. Jak mówił na sesji, zmiana w planie zagospodarowania potrzebna jest spółce, żeby starać się o pieniądze na tę inwestycję.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dobro rada i od dziada06:38, 21 lutego 2018
Waksmundziany nie sprzedajcie swojej ziemi
dzierzawa to najlepsza opcja przy takiej inwestycji
nie dajcie się, negocjujcie twardo, inwestorzy mają duzo kasy
Watra19:57, 19 lutego 2018
Przecież jedna atrakcja turystyczna przez jednego już zrobiona w postaci ziemianek czy jak to się tam nazywa , czy to będzie ciąg dalszy tej rodzinnej inwestycji .
FZ23:37, 18 lutego 2018
Chętnie bym wam wszystkim podał lod orły i kolibry jak czytam te wypociny
JJ10:31, 18 lutego 2018
Do marika - mówisz chyba o sobie z tymi cechami, co wypisałaś :-) Kolejna, co dla kasy by wszystko zrobiła...
Chcesz kupować ziemie, to zapłać ludziom godziwie, wtedy będzisz miała swoją własność i nie bedzie potrzeba sie wielce rzucać - o nieswoje. A nie jak te "byznesmeny", co za bezcen by najchetniej przejęli, żeby się wyłącznie sami na tym bogacić
Adam09:47, 18 lutego 2018
Manka pleciesz we świat do grobu nie wezme bo mam dzieci i wnuki mam tez bacówke las polane i w kazdą Sobote Niedziele tutaj odpoczywam , nie potrzrebuje Hiszpani czy Grecji.TUTAJ JEST MOJA OJCOWIZNA TUTAJ MIESZKAM OD URODZENIA I CHCE ABY TAK POZOSTAŁO ,Gorce są z natury Piekne i nie potzrebuja zadnych budowli .Widoki z kazdej Polany są A zgielk tłok niech pozostanie w Zakopanem -Amen !!
marika18:39, 17 lutego 2018
Zrobienie czegokolwiek na tym zafajdanym Podhalu graniczy z cudem.Współczuje tym którym się tam jeszcze chce cokolwiek planować.Nie robią nic -żle ,chcą coś zrobić -jeszcze gorzej.Opamiętajcie się górale -do grobu niczego nie zabierzecie ,bogaci ,biedni dostaniecie łopatą w 4 litery i tyle będzie ktoś o Was pamiętał.Macie dzieci,wnuki ,może o nich pomyślcie a nie wyłącznie o sobie.Egoizm,snobizm ,chciwość i zazdrość tymi cechami obarczeni są górale od pokoleń,czas to zmienić!!!
Właściciel14:51, 17 lutego 2018
Poszerzanie dróg zrobili bez ludzkiej zgody bez zapłaty nawet kopce tzw granice działek zniszczyli. Żeby nie było jak z Gubalowką
@Bogaty14:40, 17 lutego 2018
Żebyś mógł być nadal " Bogaty " będziesz chyba musiał nieco zmienić swoje podejście do tematu. Zawsze można się jakoś dogadać - wziąłeś wszystkie możliwie rozwiązania pod uwagę? Może warto. I jeszcze jedno, żeby nie býło - dla mnie prawo własności też jest czymś świętym , niepodważalnym - tak więc nic na siłę.
Wiejski las14:38, 17 lutego 2018
Grunt pod tą inwestycje czyj jest bo napewno nie jest tych co na remizie się spotykają przy ciasteczka i kawce .
Bogaty10:04, 17 lutego 2018
Trzeba uszanowac tych co nie chcą moze maja inne poglądy niz KASAAA!!! moze ktos chce ten las miec dla siebie dla rodziny dla miejscowych zeby byla CISZA- SPOKOJ ,a tak przyjedzie chołota i ostatniea OAZA SPOKOJU NA PODHALU -zaaginie!!!
AK08:44, 17 lutego 2018
Wieża na pewno będzie- Kowaniec w górnej części potoku-tam jest około 1000m.n.p.m widok bajkowy ,droga do kaplicy już jest
cucha07:03, 17 lutego 2018
A ja to się dziwię oburzeniu co poniektórych, że ludzie chcą za swoją ziemię uczciwą zapłatę. Czasy komuny dawno minęły, gdy państwo zabierało za bezcen. A jakieś komunistyczne myślenie pozostało. Mnie tam nie dziwi, że ktoś może chcieć, a inny zaś nie chcieć, coś swojego sprzedać, czy za taką, czy za inną cenę, albo w ogóle. Czemu interes jakiegoś wielkiego biznesmena ma być niby ważniejszy, niż interes zwykłego Kowalskiego. Wszyscy są równi w świetle prawa, a własność prywatna - święta rzecz. Tylko nie wiem, czy w Polsce, gdzie duży % społeczenstwa wybitnie tęskni za komuną... Pewnie nawet niektórym komentującym łezka w oku sie kręci na wspomnienie PGRów i tym podobnych pomysłów :-|
Jontek20:28, 16 lutego 2018
dobry pomysł.
Nie rozumiem ludzi krytykujących ten pomysł, przecież wszyscy na tym skorzystają.Pieniądze są tam gdzie są ludzie. Pojawią się turyści, pojawią się nowe możliwości zarobkowania poprzez handel, usługi czy zakwaterowanie przyjezdnych. Nawet wcale nie trzeba być bezpośrednim udziałowcem aby skorzystać na takiej inwestycji .
119:28, 16 lutego 2018
ale; chyba bedzie ta budowla z betonu, bo kto tego upilnuje, z koronami to sie uda bezproblemowo, bo zadbano w czesniej o wysokosc dzew nad waksmundem, sukces murowany
Rybak19:18, 16 lutego 2018
Szambo w Dunajec a kasę zaoszczędzoną za wywóz inwestuje się w turystykę
majka18:13, 16 lutego 2018
zadowolony,a tyś co osiągnął-może się ujawnisz =pogadamy,dobrze się rządzić nie na swoim,budujący ma zysk póki jest nowość-a pózniej co z tą budowlą? konserwować?z myśleniem u ciebie chyba na opak.
ciupaga17:49, 16 lutego 2018
Zeby ino nie było bitki o włozone abo racyj wtopione dutki ! :)
Młody16:34, 16 lutego 2018
Amber Gold, widać, że nie zrozumiałeś, o czym napisałem. Tuskiem gardzę tak samo, jak całą resztą hołoty zwanej "politykami". Tak więc daruj sobie.
Wyborca15:33, 16 lutego 2018
Dobry pomysl tylko lokalizacja nie ta ,piekna panorama Nowego Targu i okolic to nie potok , dlaczego nie rejon nad Długą Polana w strone Waksmunda ??> CUDOWNE WIDOKI !!!!a chyba to sie liczy .
Wicher15:02, 16 lutego 2018
Widoki będą piękne ! Bedzie widać hektar nieba i nic pyzatym ! :)
Kaska13:40, 16 lutego 2018
Popieram ,,młody stojący na zagłuszacz? ! Dokładnie to ująłeś ,właśnie przez takich ludzi jak ?Haha? u nas NIC nie ma , a warunki na turystykę mamy świetne . Z Twoja działka czy bez ?Haha? uda się ten plan , inny , mądrzejszy sprzeda lub wydzierżawi bez problemu , a na innej postawi sobie mały biznesie z którego będzie czerpał kase , a Ciebie będzie ściskało ,ze jesteś totalnym *** . Pozdrawiam
Brawo Gmina!11:16, 16 lutego 2018
Przecież potok Kowaniec to granica między Nowym Targiem i Waksmundem koło Długiej Polany, to jakby miasto się trochę zainteresowało i wsparło inwestycję to byłoby coś co można reklamować, a tak to każdy sobie. Do granicy i koniec, a NT dalej w Czarnej Dziurze.
mieszkanka11:14, 16 lutego 2018
żwirowni w Dębnie tez ma podnieść walory turystyczne gminy !
Amber Gold10:22, 16 lutego 2018
Młody stojący na zgliszczach !

Twojego wykładu nie powstydziłby z pewnością się Donald Tusk ! Też pięknie mówił obiecywał cuda ! :) Tylko że tu jest temat prosty , prywatna spółka niech robi sobie za swoje a nie to że wszyscy podatnicy Gminy mają się dokładać a Wy później będziecie kasować do swojej kieszeni !

Ludzie nie wierzcie PlatfusOm !!!! Bo cały zarząd składa się przeważnie z byłych i aktualnych działaczy i zwolenników PO !
Jan10:21, 16 lutego 2018
Ogromna atrakcja.......??? Tylko kto wybrał lokalizację tego obiektu w dolinie, gdzie tylko zobaczymy czubki drzew? A jeszcze smog. Na tę niewątpliwą atrakcję wszyscy jednak pojadą do Bachledowej Doliny na Słowację. Trochę nieprzemyślane.....
Tępy Toporek10:18, 16 lutego 2018
@ Młody...... widać ,że jest żywo zainteresowany tematem bo chce nas urabiać za darmo. Niestety w życiu nie ma nic za darmo.
TurystaBiznesowy10:14, 16 lutego 2018
Dobrze nich budują. Mogli troszkę wcześniej zacząć rozwijać to co rozwojowe i dochodowe w naszym regionie. Ale niech działaja, tylko czasem władze Gminy NT za bardzo chcą do czegoś dążyc idąc nie po swoim i wysyłając "swoich samozwańczych geodetów" (niebędących z żadnej firmy, bez uprawnień) aby coś w lesie czy na czyjejś działce zrobiły, tworząc więcej szkód niż pozytku któy powstaje po interwencji właścicieli. Gdyby tylko zapytać, powiadomić reszte i jak trzeba dac uczciwe pieniążki a nie "ochłapy".Z tych terenów można czerpac ogrme korzyści a na rozwoju zyskałaby cała okolica. Pozdrawiam gorąco.
zadowolony10:10, 16 lutego 2018
świetny pomysł , i zaraz w komentarzach się zacznie marudzenie, już się zaczęło ale piszą to przeważnie jedni i ci sami maruderzy schowani za ekranami monitorów bo sami nic nie potrafią zorganizować ani załatwić żeby tylko dogryźć
antyPO09:30, 16 lutego 2018
Chciałem zauważyć że to spółka prywatna , wiec dlaczego wszyscy obywatele Gminy mają na ich biznes ? Warto zapytać swoich radnym z gminy dlaczego przekazują wasze pieniądze prywatnej spółce !? Czekamy na działania CBA !
baciok@09:27, 16 lutego 2018
Coś mamy wysyp różnych platform i wież widokowych na Podhalu. Chyba jakaś duża kasa unijna jest do przerobu. Każdy chce zarobić.
Ojciec09:24, 16 lutego 2018
Żeby Polska coś swojego wymyśliła to owszem można pomóc pochwalić ale tylko patrzeć poza granice co by tu ściągnąć do Polski. Czekam tylko a żeby Słowacja zastrzegła sobie prawa do budowy takiego obiektu jak już było w planach to Polacy dalej będą mieli wielkie g..no.
Stary Stojący na Białcanskim Wyciągu do haha09:17, 16 lutego 2018
mam nadzieję, że gdy przyjdzie co do czego to:

- twoje pole/las w ogóle będzie poza jakimikolwiek planami do zabudowy
- nie otrzymasz żadnej propozycji nawet 20 tys/ha
- nie będziesz już miał ochoty zadbać o swoje, gdy wokoło się zacznie coś dziać na Waksmundziańskich łącznie z kwaterami we wsi
- nikt do ciebie wtedy nawet nie zaglądnie w tej sprawie
- jedyna opcją na jakikolwiek interes z tego choć na podatki będziesz miał albo wycinać lub gruli nasadzić
- na samutkim końcu wpieprzony do cna, że ci zaczeli deptać to wyciągniesz ostatnie dutki i se ogrodzisz

ale za to bedzies se mioł swoje i nietykane.

Haj!
joł09:00, 16 lutego 2018
myslę że ludzie nie dogadają sie co do sprzedaży ziemi pod tą iwestycję bo jak zwykle bedzie chodzić o dutki i każdy bedzie chciał zarobić miliony na sprzedaży bo druga taka szansa na szybki zarobek pewnie szybko się nie pojawi . Takie rzeczy powinny być robione jak drogi czyli ZRID , jak by tego systemu nie było to nie powstałby ani 1 cm drogi bo zawsze komuś by nie pasowało bo jak to na podhalu " po moim nie bedziecie jeździć , nie bo nie " :) Pozdrawiam .
115KM08:59, 16 lutego 2018
Na zatwardziały beton podhalański potrzeba spec ustawy, żeby nie blokowali inicjatyw sprzyjających rozwojowi turystycznemu regionu. Wszyscy na świecie cieszą się i zacierają ręce, jak turysta chce do nich przyjechać, a u nas "nie dam, nie sprzedam, nie wydzierżawię, bo NIE!" Nawet nie mają konkretnych argumentów, dlaczego nie, a biadolą, że kasy brak, nie ma na ekologiczne ogrzewanie, 500+ dawać, bo się należy...haha już podaje cenę zaporową, a ktoś mądrzejszy może pomyślałby, żeby być ewentualnym udziałowcem jakiegoś przedsięwzięcia...żeby czerpać z tego stały zysk.
MMi08:50, 16 lutego 2018
Tylko że w okolicach potoku wielki kowaniec to żadnych atrakcyjnych widoków nie będzie.
zmartwiona08:19, 16 lutego 2018
A na Orawie nic sie nie dzieje w turystyce
jaco08:19, 16 lutego 2018
mlody stojacy nie przejmuj sie,to sa wlasnie nowotwory polski,stare komuchy i ich potomstwo,dzieki bogu jest to tez ich schylek,jeszcze kilka lat i po tych obludnikach nie bedzie juz sladu bo zycie ich samo wyeliminuje
werty08:18, 16 lutego 2018
Hahahahaha a gdzie ten piękny wyciąg w Waksmundzie co miał być? :D
Wiocha07:53, 16 lutego 2018
Proszę was ludzie kiedy coś było zrobione dla Waksmunda i w waksmundzie drogi po lasach a na równi i nadwodniej dziura na dziurze pierwsze wyciąg miał być i nic z tego teraz nowy pomysł który skończy się na planach pierwsze zróbcie porządek z tymi co szamba wypuszczają do Dunajca i kanałów a potem bierzcie się za atrakcje turystyczne
:)07:43, 16 lutego 2018
do ejże..

możne zanim zaczniesz komentować przeczytaj artykuł parę razy, popatrz na mapy w tym jakie tereny obejmuje Miasto Nowy Targ a jakie Gmina Nowy Targ, a potem komentuj.
A jeśli dalej nie łapiesz o co chodzi to dla swojej wygody napisz do premiera żeby połączył te dwie gminy, bo Ty nie ich rozróżniasz (możne się na geografii nie przykładałeś w szkole)
Baca06:31, 16 lutego 2018
A kiedy wyciag na Turbacz drodzy bezrani????
turysta03:35, 16 lutego 2018
Przykro czytać te żałosne komentarze podszyte polityką, zawiścią lub przydługie. Zamiast konkretnego wsparcia lub uzasadnionej krytyki, to taka zaściankowość
Młody stojący na zgliszczach23:12, 15 lutego 2018
Właśnie takie myślenie jak użytkownika "haha" jest jednym z dwóch powodów, dlaczego ta okolica (NT) nie zarabia na turystyce, jak południe. Byle drugiemu dokopać (tutaj: społeczeństwu, które się przez to nie może wzbogacić). Jakby tak wyhandlować dobrą cenę za sprzedaż ziemii (albo wymyślic nawet coś lepszego), a pieniądze zainwestować w coś, co będzie zarabiało na turystach, których przyciągną atrakcje turystyczne (nawet mógłby być kozacki wyciąg na Bukowinie Miejskiej, no ale tam jest ten sam problem).
Drugim powodem jest gospodarka finansowa prowadzona przez lokalne władze, czyli wyrzucanie kasy w błoto na pierdoły, zamiast inwestować z sensem. A jak już się za coś chcą przynajmniej wziąć, to takie barany jak użytkownik "haha" stają na drodze i nie chcą przepuścić, bo kierują nimi te godne potępienia cechy. Zamiast się dogadać, lub przynajmniej spróbować, prujecie się jak małpy o klatkę w zoo, gdy pokaże im się banana, byle żeby tym drugim zrobić na złość.
W sumie o czym ja gadam, w Polsce ogólnie panuje taka mentalność. Boli mnie, że w tym pięknym kraju trzeba być oszustem, złodziejem albo sprzedawczykiem, żeby żyć godnie, chociaż w przypadku takich sposobów działania słów "godne życie" nie należy nawet wywoływać w myślach. W tym miejscu chcę pozdrowić wszystkich, którzy cenią sobie godność i budować szczęście za pomocą ciężkiej pracy, nieważne, czy fizycznej albo psychicznej. Trzymajcie tak dalej, wierzcie w słuszność tego, co robicie, a wyjdzie Wam to w końcu na dobre. Pamiętajcie jedno: trzeba pomagać sobie nawzajem, bo dobra nie można zbudować samemu.
Zaśmiałem się po tym, jak to przeczytałem. Takie to ckliwe i naiwne. Ale to nie rozbawienie, to niekontrolowany wyraz żalu. Żalu, że ludzie, istoty inteligentne, potrafią być przeciwieństwem tego, czym z założenia mają być.
xxx23:07, 15 lutego 2018
szkoda że dopiero teraz się za to biorą jak zauważyli że na słowacji robi to furorę, pomysł i plany na to z dobre 2 lata temu już były i dawno to już mogło być zrealizowane.
ejże22:14, 15 lutego 2018
ciekawe kto stoi za tym komercyjnym przedsięwzięciem?? czyżby jakiś platformiany radny Miasta Nowego Targu? nie....na pewno nie...oni nie patrzą swojego interesu tylko pracują na chwałę Nowego Targu
haha21:32, 15 lutego 2018
Najpierw wykupcie sobie tereny a potem planujcie. za 200tys/ha może się zastanowię czy będzie o czym z wami gadać.
Iskrzący stek21:30, 15 lutego 2018
W mieście mamy kokardy w koronie drzewa. Wystarczy.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas