Pod koniec marca sąd postanowił, że Małgorzata Chechlińska może opuścić areszt pod zatrzymaniu (prokuratura wnioskowała o 3 miesiące) pod warunkiem, że wpłaci pół miliona złotych poręczenia majątkowego. Ale z decyzją sądu nie zgodziła się prokuratura i obrona podejrzanej. Obie strony złożyły zażalenie. Minęły prawie 2 tygodnie zanim sąd wydał ponowną decyzję w tej sprawie, która pozwala właścicielce zakopiańskich hoteli opuścić areszt. Jak informuje rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie, podczas czwartkowego posiedzenia utrzymano zgodę na opuszczenie aresztu, ale podniesiono wysokość poręczenia majątkowego do miliona złotych. Sąd zaostrzył też środki wolnościowe w przypadku, jeśli Małgorzata Chechlińska opuści areszt, orzekając zakaz opuszczania kraju wraz z zatrzymaniem paszportu. Bizneswoman będzie więc mogła odpowiadać z wolnej stopy.
Zarzuty w stosunku do Chechlińskiej dotyczą oszukańczych, jak podaje prokuratura, zachowań podejmowanych w związku z zawarciem przez spółkę Tatra Club 2000 Hotel Belvedere w lutym 2017 r. umowy dotyczącej sprzedaży prawa użytkowania wieczystego hotelu Belveder w Zakopanem, spółce Modrzejewski i Wspólnicy. Mają też związek z podejmowaniem przez Małgorzatę Chechlińską i pozostałe zatrzymane osoby czynności mających na celu udaremnienie zaspokojenia późniejszych roszczeń spółki Modrzejewski i Wspólnicy, jakich spółka mogłaby dochodzić w związku z niewywiązaniem się z zawartej umowy.
Prokuratura podaje, że Małgorzata Chechlińska wprowadziła w błąd spółkę Modrzejewski i Wspólnicy co do rzeczywistego zamiaru zawarcia umowy przyrzeczonej – sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Zakopanem i doprowadziła spółkę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad 20 mln zł. Spółka ta wpłaciła tę kwotę jako zadatek.
Zdaniem śledczych, bizneswoman nie miała zamiaru wywiązać się z umowy, a zawarcie umowy służyło jedynie uzyskaniu zadatku. - Ponadto podejmując czynności związane z pozornym obciążeniem majątki spółki Tatra Club 2000 Hotel Belvedere na rzecz innej spółki prawa handlowego z nią związanej, działała w celu udaremnienia zaspokojenia wierzyciele – spółki Modrzejewski i Wspólnicy - informuje prokurator Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Małgorzata Chechlińska nie przyznaje się do zarzutów. Jak przekonuje, istotą sporu jest próba wrogiego przejęcia hoteli Litwor, Belvedere i Centrum Kongresowe Ossa. "Pragnę jednocześnie wyrazić nadzieję, że wciąż żyjemy w państwie prawa, w którym respektowane są podstawowe – wynikające z Konstytucji – zasady, w szczególności: zasada wolności gospodarczej, zasada równości podmiotów podejmujących i prowadzących działalność gospodarczą, zasada swobody umów, zasada ochrony konkurencji oraz zasada poszanowania dobrych obyczajów w obrocie gospodarczym. Mam nadzieję, że żyjemy w kraju, w którym organy państwa nie będą dzieliły podmioty na równe i równiejsze" - przekonywała w swoim ostatnim oświadczeniu wydanym zaraz po zatrzymaniu.
oprac. r/
Skontaktuj się z nami
- +48 796 024 024
+48 18 52 11 355 - redakcja@podhale24.pl
- m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas