Ponad cztery miliony dla dzieci z gminy Kościelisko (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 9.108 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 8.676 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 7.128 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 8.532 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 11.736 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 13.14 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
68 %
Nowy Targ
80 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 40 | 80 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
19.05.2018, 09:50 | czytano: 3618

Ponad cztery miliony dla dzieci z gminy Kościelisko (zdjęcia)

W Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku odbyła się konferencja z okazji otwarcia projektu „Placówki Wsparcia Dziennego w Gminie Kościelisko”.

Fot. Piotr Korczak
Fot. Piotr Korczak
Wśród uczestników, których na początku spotkania przywitał wójt gminy Bohdan Pitoń, znaleźli się przedstawiciele biorących udział w projekcie stowarzyszeń oraz instytucji działających w sferze pomocy publicznej.

Gmina Kościelisko na realizację projektu otrzymała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w wysokości nieco ponad 4 miliony złotych. Projekt będzie realizowany w latach 2018-2020.

Jego celem jest zwiększenie dostępu do usług społecznych skierowanych dla dzieci i młodzieży na terenie gminy Kościelisko poprzez utworzenie 50 nowych miejsc opieki i wychowania w ramach placówek wsparcia dziennego. Skorzysta z nich łącznie 150 dzieci i młodzieży w wieku do 18 roku życia. Placówki zostaną utworzone w Kościelisku w budynku remizy OSP oraz w Dzianiszu w nowo wybudowanym budynku gminnym.

W ramach działalności PWD poprowadzi działania:

- profilaktyczno-terapeutyczne polegające na prowadzeniu zajęć o charakterze terapeutycznym m.in. hipoterapia

- edukacyjne polegające na pomocy w odrabianiu lekcji

- korekcyjno-kompensacyjne poprzez prowadzenie zajęć dla uczniów ze specyficznymi

trudnościami w nauce

- rekreacyjno-sportowe rozwijające sprawność fizyczną obejmujące m.in. gry zespołowe piłka

ręczna, nożna jak również basen, zimą narty.

- wychowawcze rozwijające m.in artystyczne.

Zostanie zorganizowana „Szkoła dla rodziców” w Kościelisku ii Dzianiszu. Szkoła dla rodziców ma za zadanie pokazać, że wychowanie - to budowanie prawidłowych relacji interpersonalnych w różnych sytuacjach społecznych, podstawą których jest właściwa komunikacja, a nie sztywne trzymanie się pewnych metod wychowawczych, stereotypów i mitów.

Ponadto dla każdego dziecka z rodziną przy współpracy z psychologiem, pedagogiem i innym specjalistom zostanie opracowany indywidualny program wsparcia. Następnie zostaną ustalone formy i metody pracy z uczestnikami placówki i ich rodzinami.


Podmiotami odpowiedzialnymi za realizację projektu są: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Aktywności Społecznej „Zrozum by Pomagać” i Krakowska Fundacja Psychoterapii i Rozwoju „Dom Terapii”.

W trakcie konferencji można było wysłuchać dwóch prezentacji. Temat pierwszej z nich, którą poprowadził znany psychoterapeuta Ryszard Izdebski brzmiał „Nowe dziecko, nowa rodzina. Doniesienia z frontu rodzicielstwa”. O „Zmieniającej się młodzieży w zmieniającym się świecie” opowiedział psychiatra Krzysztof Szwajc.

pk/zdj. Piotr Korczak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas