Piątek, 19 październik 2018, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Czarny Dunajec i okolice
przewaga chmur
14°
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 84%
przewaga chmur
15°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 73%
przewaga chmur
14°
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 84%
pochmurno
15°
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 81%
przewaga chmur
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 85%
pochmurno
13°
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 73%
06.08.2018, 16:57 | czytano: 6199

Msza Tischnerowska pod Turbaczem z metropolitą

Arch. Podhale24.pl

Tegoroczna Msza Ludzi Gór odprawiona zostanie w kaplicy pod Turbaczem w niedzielę 12 sierpnia. Eucharystii będzie przewodniczył Metropolita Krakowski, abp Marek Jędraszewski.

Organizatorem uroczystości jest nowotarski oddział Związku Podhalan. Co roku gromadzi ona górali z obu stron Gorców. Większość z nich uczestniczy w mszy św. w ubraniach góralskich, manifestując w ten sposób swoje przywiązanie do regionu i tradycji.

Nabożeństwa zapoczątkował śp. ks. Józef Tischner, legendarny kapłan i filozof z Łopusznej, w 1981 roku. To za jego życia msze pod Turbaczem zyskały ogromną popularność, którą cieszą się do dziś.

r/
najnowsze informacje
komentarze
pół.l. na dwóch18:28, 9 sierpnia 2018
@czester. Bądżmy optymistami. W filozofii nawet Bóg prof .J .Tischnera nie przebije (może teraz bo ma Filozofa przy boku w Niebie).Co to jest nicość ?
@ czester09:30, 8 sierpnia 2018
Niestety masz dużo racji , ale pocieszające jest jednak to, że każdy kto choć raz miał styczność z Księdzem Kazimierzem do końca życia był pod jego wpływem. Nie że był świętym ale miał charyzmę , dar pokory i nieustępliwości wobec świata i wydarzeń .Logiczną i czystą ocenę danych zdarzeń ,a co mnie w Nim "uwiodło" - bezkompromisowość nawet wobec własnych przełożonych odwaga i coś w rodzaju ascetyzmu i w życiu i w posłudze kapłańskiej . Może dlatego przyciągnęli się z Czesiem Pajerskim .
Może dlatego podobną FALĘ mieli z Tischnerem i innymi księżmi .
I dobrze że ma godnego następcę SERCANINA KAZIMIERZA.
ALE ILEKROĆ TAM JESTEM NADAL CZUJĘ JEGO OBECNOŚĆ.
czester22:37, 7 sierpnia 2018
Ciekawe czy Metropolita przyjdzie na Turbacz tak jak wszyscy, czyli na własnych nogach, piechotą (czyli tak jak z pewnością zrobiłby to w takiej sytuacji papież Franciszek), czy raczej każe, lub pozwoli, przywieźć się samochodem terenowym.
czester21:11, 7 sierpnia 2018
@ Eremita:
Oby kapłan odprawiający tę mszę miał choć trochę tego poczucia humoru co Ty tutaj. Z autopsji wiemy przecież że msze są zazwyczaj smutne, kazania długie i nafaszerowane polityką, a po odprawieniu mszy kapłan ucieka od wiernych (na Zachodzie kapłan wychodzi do swoich wiernych, wita się z każdym, pełen uśmiechu i dobrego humoru, pyta o zdrowie, żartuje, itd.).
kazek18:53, 7 sierpnia 2018
By to była informacja trzeba jeszcze godzinę podać. Proszę.

O godz. 11.
Zapowiedzi także tego nabożeństwa są w dziale "co, gdzie, kiedy".
Moderator.
E RE MI TA16:30, 7 sierpnia 2018
K +ochać otwartym sercem i rozumem
R +egułę czy znam ,czy rozumiem ???
A +dvenat Regnum Tuum +++++++
K +aplica Na Rusnakowej-TłUM :))))))
O +PEN HEART I MIND !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
W+dzięczny i wolny od win ??????????
C +zystych i serc pogodnych .............
Z +esłałaś Królowo kapłanów godnych
Y +ahwe im błogosławi i IIIIIIIIIIIIII
KAZIMIERZ CO NADAL JEST Z NAMI ;)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
wybory samorządowe
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij