Środa, 11 grudzień 2019, Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura
Zakopane i okolice
Clouds
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-2°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 74
Mist
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-0°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-2°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
25.08.2018, 16:30 | czytano: 2292

Muzykanci z Podhala ze "Zbyrkadłami" zakopiańskiego festiwalu

Fot. Emilia Goryl/Biuro Prasowe 50.MFFZG

W ramach 50 Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem odbył się Międzynarodowego Konkurs Kapel, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych. Głównymi nagrodami były "Zbyrkadła".

W kategorii Ludowych Zespołów Instrumentalnych (kapel) "Zbyrkadło" za I miejsce otrzymała złożona z muzykantów z Podhala kapela 9SIYŁ, a jedno z trzech równorzędnych miejsc jury przyznało muzyce Macieja Obrochty z Kościelisk.

W kategorii Instrumentalistów Ludowych "Zbyrkadło" za II miejsce otrzymał Andrzej Gut-Mostowy. Natomiast nagrodę specjalną „Sabałowe gęśle” dla najlepszego instrumentalisty za wierność tradycji w zakresie stylu gry, instrumentarium i prezentowanego repertuaru jury przyznało Krzysztofowi Gocałowi z Zębu (na zdjęciu).

Wyróżnienie w kategorii Instrumentalistów ludowych zostali: Andrzej Budz - prymista Zespołu Regionalnego „Góralsko Brać” z Łopusznej za grę w dawnym stylu, Sylvia Kozielec za kontynuowanie muzyki góralskiej poza ojczyzną i Adam Czyszczoń z Rdzawki za stylową grę na złóbcokach.

oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij