Środa, 11 grudzień 2019, Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura
Szczawnica i okolice
Clouds
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-2°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 74
Mist
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-0°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-2°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
26.08.2018, 17:37 | czytano: 2451

Finał Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem (zdjęcia)

Zakończył się jubileuszowy, 50. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Podczas koncertu finałowego najlepszym zespołom przyznano nagrody - złote, srebrne i brązowe ciupagi.

W koncercie wzięli udział zaproszeni goście - wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, posłowie, senatorowie, podhalańscy samorządowcy oraz władze Związku Podhalan z Polski i USA.

Przypomnijmy, najważniejsze nagrody wywalczyli w tym roku:
Złotą Ciupagę w kategorii zespołów prezentujących folklor w formie tradycyjnej, zespół Młode Podhale, Srebrną Ciupagę zespół Lancova Vas (Słowenia), a brązową ex aequo - Parchovianka (Słowacja) oraz „Mystkowianie” (Polska).

W kategorii zespołów prezentujących folklor w formie artystycznie opracowanej zwyciężył zespół Mazantini z Hiszpanii, drugą nagrodę otrzymali Ślebodni z USA, a trzecią - Plamache z Bułgarii.

Z kolei w kategorii zespołów prezentujących folklor w formie stylizowanej Złota Ciupaga przypadła Anatolian Folklor Foundation z Turcji, srebrna - Matyó Folkdance Ensemble z Węgier, brązowej nie przyznano.

Nagrodę dziennikarzy im. Kazimierza Strachanowskiego oraz nagrodę publiczności otrzymał zespół Ślebodni z USA.

Z okazji Jubileuszu, na koniec koncertu burmistrz Leszek Dorula poczęstował publiczność okolicznościowym tortem.

pk, zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
ula matula20:43, 28 sierpnia 2018
co to? tort ze styropianu?
jaaaa11:07, 27 sierpnia 2018
Jestem pełen podziwu, że młodym ludziom tak się chce dbać o naszą tradycję. Gratuluję! Fantastycznie, że przy PPWSZ w Nowym Targu tak prężnie działa Zespół Regionalny. Można i trzeba być dumnym!
Małgosia11:06, 27 sierpnia 2018
Gratulację dla uzdolnionych młodych ludzi. Duże uznanie dla kierowników Młodego Podhala.
etka11:05, 27 sierpnia 2018
Młode Podhale górą!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij