Czwartek, 06 maj 2021, Imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty
Jabłonka i okolice
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 64
Clear
Wiatr: 7.344 km/h Wilgotność: 90
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
11.09.2018, 18:30 | czytano: 6044

Trzech kandydatów na wójta w gminie Ochotnica Dolna

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że o fotel wójta gminy będzie się ubiegać trzech kandydatów. Wszyscy to osoby związane z samorządem.

O tym, że obecny wójt Stanisław Jurkowski i były przewodniczący Rady Gminy Ochotnica Dolna Franciszek Ziemianek staną w wyborcze szranki, mówiło się od dawna. Obaj panowie starli się na początku lata, czego efektem były wzajemne oskarżenie i odwołanie Ziemianka ze stanowiska. - Do momentu, gdy zadeklarowałem, że będę ubiegał się w wyborach o stanowisko wójta, relacje z wójtem układały się bardzo dobrze. Teraz wójt robi wszystko, żeby mnie nie tylko odwołać, ale i pomówić - mówił w czerwcu były już przewodniczący, skarżąc się na sesji Rady Gminy Ochotnica Dolna, że jego odwołanie to zemsta za decyzję o starcie w wyborach.

Do tej dwójki dołączył radny Tadeusz Królczyk, główny krytyk wójta Jurkowskiego i opozycjonista. On również wystartuje w wyborach na wójta. Niemal od początku kadencji krytykuje politykę obecnego włodarza gminy, wytykając mu potknięcia i ze decyzje. Teraz będzie chciał go zastąpić na stanowisku.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Wybieram20:37, 16 września 2018
Kogitator jeśli ta wiedza jest tak mroczna to myślę, że w prokuraturze będzie ci to łatwiej wyksztusić.

A może po prostu nie możesz bo tym ośrodkiem wsparcia są po prostu mieszkańcy gminy Ochotnica a to ogromna siła, której w oczywisty sposób nie ogarniesz.
kogitator09:00, 16 września 2018
@ Wiesia:
Niestety, jestem w posiadaniu bardzo ponurej wiedzy z czyjego poręczenia jest pan Tadek. Ale oczywiście jest to bardzo inteligentna osoba i niech nawet wygra te wybory, ale nie spodziewajcie się po nim że będzie choć trochę gorzej lub lepiej; to po prostu będzie kontynuacja, tylko w nowej personalnie oprawie i w gruncie rzeczy o to chodzi. Tylko że jak poznałem Tadka przed paroma laty to nie jestem pewien czy podoła on niesamowitym presjom na jakie wójt jest często narażony, nawet jeśli ma turbo doładowanie ze strony ośrodka które daje mu poręczenie (daje mu ktoś wpływowy giga poręczenie, daje - a jest to tak silna opcja że nie mogę nawet jej tutaj nazwać ani podać więcej konkretów).
Wiesia08:09, 15 września 2018
Tadeusz przez ludzi typowany i przez nich będzie wybrany. Nie z poręczenia polityków ino z komitetu.
do kogitator08:03, 15 września 2018
On tylko tak młodo wygląda. A na sprawy spoziera prawidłowo. Oddaj mu głos.
kogitator20:27, 14 września 2018
@ Wybieram:
A "kto nie zna żadnego języka obcego to tak naprawdę nie zna również i swojego ojczystego" - Goethe.
Wszystko to prawda, ale jak niby te jego języki miałyby się przełożyć na jakieś konkrety dla gminie? Kto w dzisiejszych czasach nie zna, powiedzmy, języka angielskiego? Mnóstwo ludzi na naszym terenie na co dzień komunikuje się ze Słowakami, jak ktoś chce się porozumieć z Węgrem to sobie może włączyć Google translatora.
I na koniec, last but not least, czy aby ten światowy człowiek będzie umiał spojrzeć na sprawy swojej miejscowości oczami jej mieszkańców? Wahadło historii jednoznacznie zaczyna się wychylać w kierunku do małych ojczyzn i podstawowych wspólnot, a oddala się od niosącej niesprawiedliwość globalizacji i kosmopolityzmu, które to Twój kandydat uosabia (sądząc po tym co o nim tutaj piszesz). Osobiście uważam że ten Twój faworyt ma za mało doświadczenia i jest za młody na stanowisko wójta, ale niech to rozstrzygną wyborcy, bo na szczęście mamy demokrację.
Wybieram12:01, 14 września 2018
?Nauka nowego języka to nie tylko nauka innych słów określających te same rzeczy, to nowy sposób myślenia o różnych sprawach.? - Flora Lewis.

Chodzi o szerokie horyzonty drogi panie.

Pan Tadeusz to światowy człowiek. I takiego Gmina Ochotnica potrzebuje.
kogitator21:48, 12 września 2018
@ wybieram:
Zna pan Tadeusz Królczyk język słowacki, z pewnością zna również i język angielski (kto dzisiaj nie zna języka angielskiego?), być może jeszcze francuski lub niemiecki. No i co z tego? W jaki to niby sposób gmina zyska na tym że jej wójt zna te języki obce? Zdecydowanie polemizowałbym z tezą jakoby był to kandydat bez powiązań, ale nie czynię mu w związku z tym zarzutu bo w polityce to w gruncie rzeczy głownie o przeróżne powiązania właśnie chodzi; Królczyk nie jest tu żadnym wyjątkiem, powiązania ma (chociażby poprzez swoich braci, ale znowu, nie czynię mu z tych naturalnych powiązań żadnego zarzutu), więc proszę nie pisz tak manifestacyjnie że to kandydat bez powiązań bo w ten sposób jedynie wywołujesz wilka z lasu, ja się zupełnie niepotrzebnie rozpiszę na temat znanych mi jego powiązań, no i moderator, skądinąd słusznie, skasuje mi komentarz, a po co, skoro parę minut coś pisałem.
mieszkaniec17:29, 12 września 2018
Dzisiejsza władza tylko robi wygody pod siebie, po co tyle pieniędzy ładować było przy gminie, nawet uczciwego parkingu teraz tam nie ma.
Kto tam będzie chodził na te ławeczki .Dwa miesiące od powodzi, z drogami nie robi się nic a niedługo jesień i zima, wszędzie dziury, drogi oberwane, zabrane w niektórych miejscach woda płynie nowymi korytami nie wiadomo kto to ma przywrócić do pierwotnego stanu w gminie nikt nic nie wie czeski film, odsyłają do innych instytucji. Nie wspomnę już o podwyżkach śmieci, ścieków które ta władza na nas nałożyła, oj te wybory naprawdę są potrzebne, chyba czas na duże zmiany.
Wybieram14:15, 12 września 2018
Bardzo się cieszę ze startu w wyborach pana Tadeusza Królczyka. To jedyny naturalny kandydat na to stanowisko Wójta gminy Ochotnica. Poświęceniem i zaangażowaniem wymusił wiele działań, które nigdy nie zostały by zrealizowane. Pokazał jak można w sposób elegancki prowadzić sprawy mieszkańców. Bez powiązań i obciachów. Bardzo dobrze wykształcony znający kilka języków obcych człowiek. Głosujcie proszę na pana Tadeusza bo gmina na tym bardzo zyska.
kis spod sobla12:32, 12 września 2018
zdecydowanie popieram kandydaturę Krzysztofa Sz. podobno jest teraz wolny, ma dobre dojscia i doswiadczenie w pozyskiwaniu środków zewnętrznych...
k10:11, 12 września 2018
Moja ulubiona gmina. To się będzie działo.
Morowy07:43, 12 września 2018
Myślę,że Wyborcy zdecydują. Ja na T. Królczyka głosuję.
kis spod sobla07:11, 12 września 2018
obecny wójt bardzo słaby i nieskuteczny 4 lata to dla niego za mało zeby cos zrobic, podniósł tylko wszystkie podatki i opłaty jak nikt w historii tej gminy- tym sposobem pomaga ludziom a szczególnie przedsiebiorcom- miało byc inaczej 4 lata kłótni i walki jakich w tej gmine nie było nigdy, wstyd wójcie
ta ruda06:16, 12 września 2018
Chyba ciężko być w opozycji do siebie?
A może dać szansę Ziemiankowi, wydaje sie rozsądnym facetem?
Na mundusiu00:12, 12 września 2018
Krzysiek Szlaga na Wójta !!
Stasek co dostoł stanik od Moniki20:48, 11 września 2018
Radny Tadeusz Królczyk w opozycji był do każdego, ale nie do siebie.
Monika bez Stanika19:26, 11 września 2018
Ja bym na niego gosowala to dobry pracwnik
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij