Środa, 26 czerwiec 2019, Imieniny: Jana, Pawła, Miromira
Nowy Targ i okolice
Clear
17°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 94
Clear
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
12.09.2018, 11:11 | czytano: 3428

Uroczyste otwarcie szkoły w Cichem (zdjęcia)

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem przeniosła się do nowego budynku. W oficjalnym otwarciu i poświęceniu szkoły wziął udział Metropolita Krakowski kard. Marek Jędraszewski i wielu gości.

Nowy budynek szkoły powstał dzięki zaangażowaniu wielu osób. To jedna z największych w ostatnim czasie inwestycji na terenie gminy Czarny Dunajec. Koszt budowy wyniósł 5,8 mln.

- Cieszę się, że dzieci przedszkolne, uczniowie będą mieli godne warunki do nauki i wypoczynku, a nauczyciele niezbędne warunki do pracy, które nie odbiegają od standardów europejskich. Z radością przeciąłem wstęgę symbolizującą zakończenie i przekazanie budynku szkole. Niech dzieją się tutaj rzeczy wielkie i godne prawdziwych Polaków. Zobowiązują nas do tego nie tylko przepisy prawa, ale powinność wobec naszych przodków, którzy oddawali życie za niepodległość Ojczyzny. Oddajemy szkołę w 100 - rocznicę Odzyskania przez Polskę niepodległość. Niech więc służy kształceniu prawdziwych patriotów oddanych Bogu i Ojczyźnie - mówił Józef Babicz, wójt gminy Czarny Dunajec.

Uroczystość uświetnili swoim występem członkowie dziecięcego zespołu regionalnego "Mali Miętusianie", a także uczniowie szkoły w programie artystycznym prezentującym historię szkoły w Cichem.

Źródło: UG Czarny Dunajec, oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
urzednik09:09, 14 września 2018
Nie wiem kto robił te zdjęcia, ale są fatalne, gdzie grono pedagogiczne, gdzie uczniowie, same VIPY, ups........RODO ;)
Wojtek07:39, 14 września 2018
Gratuluję Ci Multikulti.
Multikulti17:25, 12 września 2018
@Robczanin właśnie tym co napisałeś niewiedzą i zacofaniem
narciarz13:35, 12 września 2018
Największą inwestycją na terenie gminy Czarny Dunajec jest skocznia na osuwisku! Miała kosztować 6 milionów ale będzie kosztowała tylko 12 milionów. To dopiero jest umiejętność inwestycyjna!
Robczanin13:10, 12 września 2018
a czym sie rozni religia od katechezy ????
Ech11:26, 12 września 2018
Nie mam wątpliwości że Polska już nie jest krajem świeckim tylko wyznianiowym nawet w szkołach nie uczą religi tylko katechezy .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij