Niedziela, 03 lipca
Imieniny: Anatola, Jacka, Ottona
Nowy Targ
Clouds
23°
Wiatr: 8.136 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
24°
Wiatr: 8.892 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
24°
Wiatr: 7.668 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
25°
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
29°
Wiatr: 6.588 km/h Wilgotność: 58 %
Clouds
27°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 60 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
04.10.2018, 23:11 | czytano: 8821

Samotny burmistrz, czyli spotkanie z Grzegorzem Watychą (zdjęcia)

NOWY TARG. Zgodnie z przewidywaniami czwartkowa debata w MOK przerodziła się w solowy występ Grzegorza Watychy kandydata z ramienia KWW Ruch Obywatelski Nasze Miasto. I nie było to wcale takie złe, ponieważ obecny burmistrz dobrze czuje się jako mówca i radzi sobie w konfrontacji z ludźmi. Niemniej trochę go skrzywdzono przyjętą formułą spotkania.

zdj. Michał Adamowski
Grzegorz Watycha udziela dokładnych odpowiedzi. Nie ogranicza się do "tak, nie, nie wiem", tylko opisuje okoliczności - w stylu "sprawa wygląda tak...". To zaleta, ale nie tym razem. Na kilka pytań nie pozwolono mu odpowiedzieć, bowiem w trakcie jego wyjaśnień rozlegał się irytujący brzęczyk sygnalizujący upływ minuty. Zdania kończone były na szybko lub były urywane. Efekt - nie poznaliśmy odpowiedzi. Przewidziana przez organizatorów spotkania minuta na odpowiedź to dobra dyscyplina, ale nie w przypadku zadawania pytań dotyczących złożonego problemu.

Scenariusz dla jednego aktora

- Czujemy się jak gospodyni, która przygotowała obiad dla 12 osób a przyszły tylko 3. Siłą rzeczy musieliśmy zmodyfikować scenariusz zubożając go o kilka rozrywkowych elementów - oświadczyła Anna Szopińska, jedna z trojga prowadzących spotkanie. Pozostała dwójka to Aleksandra Sadowicz i Paweł Jethon. Jakie rozrywkowe elementy nas -widzów ominęły - nie wiem. Były za to przerywniki muzyczne: motyw z serialu "Czterdziestolatek", "Janosik", piosenki "Niech żyje bal", "Róbmy swoje" i walc "Nad pięknym modrym Dunajem". Nie umiem skojarzyć do czego nawiązywały.

Prowadzący zapraszali kolejny raz kandydatów na scenę, apelując, że "jeśli są na sali"... Był jedynie Grzegorz Watycha, o czym wiedzieli, bowiem pozostała dwójka już kilka dni temu powiadomiła o swojej nieobecności.

Szkoda, że gospodarze nie skorzystali z okazji, jaką była obecność - i to na scenie - Ewy Pawlikowskiej. Pełnomocnik wyborczy KWW Dobra Zmiana w Mieście pojawiła się, by odczytać oświadczenie kandydata na burmistrza Pawła Liszki, który skrytykował sposób zaproszenia go na debatę, podważył wiarygodność organizatora czyli NTvK i zadeklarował chęć pojawienia się na każdej innej formie spotkania z wyborcami. To była znakomita okazja zatrzymania Ewy Pawlikowskiej na scenie i zaproponowania jej udziału w debacie - z zastrzeżeniem, że pytania do niej dotyczyć będą programu wyborczego, a nie personalnych zobowiązań kandydata - do których Ewa Pawlikowska nie ma prawa.

Wtedy, to spotkanie mogło mieć znamiona debaty, a tak było scenariuszem dla jednego aktora i będzie pewnie okazją do wielu uszczypliwości pod adresem całej trójki pretendentów do fotelu burmistrza. A i sama "kablówka", która zmaga się z piętnem "telewizji reżimowej" (co padło z ust prowadzącej w formie żartu, ale raczej gorzkiego) mogła sytuację rozegrać na swoją korzyść, ucinając złośliwe komentarze.

Odnosząc się do oświadczenia Pawła Liszki - Anna Szopińska zapowiedziała, że telewizja "nie omieszka ustosunkować się do niego, ale nie chce polemiką zdezorganizować przebiegu debaty". Coś mi mówi, że do tego oświadczenia zechce się też ustosunkować KWW Ruch Obywatelski Nasze Miasto.

Seria pytań

Tego rodzaju spotkania są bardzo podobne, bo trudno o fantazję - kandydatów się po prostu przepytuje. Dziś pytano Grzegorza Watychę kim jest, kto za nim stoi (tu wskazał burmistrz stowarzyszenie Fala, jako grupę która stała za jego startem na radnego, a potem wspierała go w kampami 4 lata temu na stanowisko burmistrza). Na pytanie o powód kandydowania odparł, że chce "dokończyć te wszystkie zadania, które są w trakcie realizacji, które przygotowywał w tej kadencji i uważa, że jest najlepiej przygotowany teraz, by przez kolejne lata wdrażać program rozwoju Nowego Targu z myślą o mieszkańcach i patrząc perspektywicznie jak nasze miasto zmienia się, jakie ma szanse do wykorzystania i również chciałby kontynuować misję, którą mieszkańcy mu powierzyli. Nie jest rzeczą łatwą kierować takim dużym przedsięwzięciem jakim jest Nowy Targ, ale wiele przez te lata się nauczył, wdrożył, poznał i chce tę wiedze wykorzystać w drugiej kadencji na stanowisku burmistrza".

Zapytany o życiowe kredo odparł: "iść z optymizmem przez życie, nie zatruwać innym życia, nieść pogodę, radość i uśmiech, bo jak pojawiają się malkontenci to wszyscy czują się z tym źle". Burmistrza "boli i drażni" ludzkie niezadowolenie, brak cierpliwości, że narzekamy.

Pytano go o podatki - tu podkreślił, że za tej kadencji nie podnoszono podatków, a podatek od środków transportowych obniżono; o najpilniejsze inwestycje drogowe, o przyszłość Miejskiej Hali Lodowej, o budowę Centrum Sportów Lodowych. W tym przypadku sam przepytywany zwrócił uwagę, że tematu nie da się zamknąć w ciągu wyznaczonej mu minuty.

Była mowa o wsparciu dla drużyny hokejowej ("ideałem byłoby, gdyby sport zawodowy był finansowany przez prywatnych sponsorów, ale w naszym kraju jest to problem, jeszcze nasze państwo, społeczeństwo i przedsiębiorstwa nie są na tyle zamożne by sobie pozwolić na utrzymanie drużyny czy klubu, wiec pozostają samorządy), ale i innych dyscyplin sportu ("trudna sprawa"), pytano go o pomysł na rozwijanie narciarstwa, o sale gimnastyczne przy szkołach, sklepy wielkopowierzchniowe - czy za dużo, czy za mało, czy w sam raz ("dałem możliwość budowy galerii taka była wola mieszkańców, ale w tej kadencji trzeba się tematowi przyjrzeć").

Pojawił się wątek Nowej Targowicy. Spór na placu targowym zdaniem burmistrza winien być rozwiązany z udziałem Miasta. - Ale udziałem nie tylko jako mediatora, który wzywany jest na pomoc gdy jest problem, a potem jak przychodzi do dzielenia zysków to idzie w odstawkę. Tylko z udziałem Miasta jako właściciela terenu, żeby Miasto weszło do tego przedsięwzięcia i zarządzało swoim terenem - zastrzegł.

Potem już pytania były przeglądem programu wyborczego kandydata KWW RO Nasze Miasto. Zresztą prowadzący przyznali, że wybrano je ze względu na nieobecność pozostałych kandydatów. Pytano więc o sposób zatrzymania młodych ludzi w Nowym Targu, o ofercie dla seniorów, o lotnisko, mieszkania komunalne, noclegownię ("niepotrzebna"), izbę wytrzeźwień (to sprawa powiatu), schroniska dla zwierząt (potrzebne, ale niekoniecznie taka międzyregionalna bolączka musi być umiejscowiona w Nowym Targu), przebudowa MOK. Odpowiedzi znaleźć można na ulotkach kandydata. Warto też samemu to spotkanie obejrzeć w internecie. Kablówka dała zainteresowanym tę możliwość.

Burmistrz zaprasza kontrkandydatów do rozmowy "jeden na jednego"

Runda trzecia - to według zapowiedzi miał być czas na "zadawanie trudnych, demaskatorskich, czy wręcz niedyskretnych pytań". - Czy jesteśmy skazani na monolog? - zapytała prowadząca. Z pomocą pospieszyła Aleksandra Sadowicz pytając burmistrza o to, jak był zaproszony na debatę organizowaną w przyszłym tygodniu przez Tygodnik Podhalański i czy zamierza wziąć w niej udział.

Jeśli była to próba zatarcia złego wrażenia jakie mogło wywołać wcześniej odczytane oświadczenie Pawła Liszki, albo co gorsza - skłócenia burmistrza z lokalnym tygodnikiem, to Grzegorz Watycha wyszedł z niej koncertowo. - To jest kampania wyborcza. Wszyscy wiedzieliśmy od dawna, że wybory będą na jesieni i musimy być gotowi i do dyspozycji . Tego czasu na spotkania poświęcamy bardzo dużo, jestem gotowy uczestniczyć w tych debatach, Wiedziałem, że debata TP będzie, bo zawsze była. Zadzwoniła do mnie pani z biura reklamy i przy okazji rozmowy na temat wykupienia powierzchni reklamowej poinformowała mnie, że taka debata będzie. Po kilku dniach na skrzynkę burmistrza, nawet nie do komitetu wyborczego - przyszła wiadomość, w której red. Paweł Pełka poinformował mnie, że tu i tu, o tej godzinę jest debata i że Tygodnik mnie zaprasza. Nie pytano - czy mi to odpowiada. Ja jestem do dyspozycji. Jeśli będzie taka potrzeba i inne media będą debaty organizować, to ja się stawię. Może w związku z tym, że tak się dziś nie udało... to ja bym zaprosił pozostałych kandydatów na spotkania bardziej kameralne, gdzie byśmy "jeden na jednego", w bezpośredniej rozmowie porozmawiali. Może w przyszłym tygodniu - wtorek, czwartek... i w takiej polemice bezpośredniej można pokazać wyborcom: kto ma lepszy pomysł, lepsze możliwości i jest lepiej przygotowany, by pełnić funkcję burmistrza - zaoponował.

Potem były pytania od internautów i kilka pytań z sali. A mówiono o pomyśle na zagospodarowanie MHL, inwestorach zainteresowanych budową w Nowym Targu basenów termalnych, a także tym, że "klimat dla budowy stacji narciarskiej w Nowym Targu jest coraz gorszy", że właściciele działek w rejonie Dziubasówek zniecierpliwieni czekaniem, chcą "uwolnienia" swoich nieruchomości spod pieczęci zapowiedzi stawiania tam w nieokreślonej przyszłości infrastruktury i zamierzają te ziemie wykorzystać po swojej myśli.

Z sali pytano o osiedle Augustyna Suskiego, lotnisko, sale gimnastyczne przy szkołach, komunikację miejską, wspieranie inicjatyw kulturalnych, remonty bloku socjalnego na Borze, zadłużenie Miasta, czy rozwiązanie problemu spalin.

Koniec spotkania to 3 minuty na autoprezentację. Grzegorz Watycha powiedział, że chce kontynuować to, co zaczął 4 lata temu: - By z tą misją iść dalej. Jest to kontynuacja najlepszych założeń dla naszego miasta, by w mieście żyło się lepiej. /.../ Ja jestem optymistą, bo śledzę i pamiętam jak Nowy Targ wyglądał na przestrzeni ostatnich lat i jakie zmiany następują. Jeśli mieszkańcy dadzą mi tę szanse, to będę starał się ją wykorzystać i nie zawieść państwa. Interes państwa będzie zawsze nadrzędny w mojej pracy - zadeklarował Grzegorz Watycha.

Raz jeszcze proponuję zainteresowanym osobom obejrzenie całego spotkania. Warto samemu wyrobić sobie opinię. Ta jest moja.

Sabina Palka zdj. Michał Adamowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
kogitator23:17, 7 października 2018
@ Niepokorny:
Był tym wicewójtem w Gminie Czorsztyn gdy wójtem w Czorsztynie był wiceburmistrz Nowego Targu w ostatniej kadencji - czy Ty tutaj nie widzisz niczego niewłaściwego? Rozumiem że kolega koledze, ale to nie powinno tak być. To jest w ogóle problem z tym co zrobić z byłymi wójtami/burmistrzami, którym skończyła się kadencja; wcześniej mieli gigantyczną władzę a tu nagle są na bezrobociu - tak też nie powinno być.
Czarownica21:32, 7 października 2018
To jest żenada Panie Watycha stracił pan mój głos.
Józefinka17:27, 7 października 2018
Jest parcie,widząc dzisiaj kandydata na burmistrza Watychę w Ludzmierzu zwątpiłam że ma jakiekolwiek zasady w życiu. Panie Watycha,są jakieś granice przyzwoitości.Pan w Ludzmierzu? I to w takim otoczeniu? Niektórzy mieli dziwne miny. A po góralsku też kandydat się pokaże?
Niepokorny15:11, 7 października 2018
Znam Watychę ! Był wicewójtem w G. Czorsztyn, jest osobą kompetentną,życzliwą,kontaktową !!! Takich samorządowców nam potrzeba !!!
koza14:45, 7 października 2018
A JA UWAZAM ze obecny burmistrz jest najlepszy z tej trojcy
kogitator11:31, 7 października 2018
@ janusz i grażyna:
Czy my musimy zawsze być skazani na człowieka u władzy wyzutego z jakiejkolwiek empatii wobec swoich bliźnich? Porządny burmistrz na Zachodzie w takiej sytuacji szukałby 'sustainable solution', czyli rozwiązania na trwałe, jak coś już robić to tak żeby było raz a porządnie na lata, przez co zjednywałby sobie ludzi, a nie zrażał.
janusz i Grażyna21:17, 6 października 2018
Burmistrzu, a pan nie byłby z tych niezadowolonych gdyby mieszkał w socjalnym z 5 dzieciaków, może i 6 i za pokój o metrażu 30mkw płaciłby 900 zł. - kible i prysznice z robactwem sa na zewnątrz wspólne. czy umyłby się pan pod takim prysznicem albo puścił dziecko do ubikacji ? Prosze przyjść i pomieszkać choc na tydzień. A...i jeszcze by pana nazwali patologią- bo pan mieszka na socjalu. Nie tędy droga. Burmistrzem się bywa a człowiekiem sie jest. I Tu sie kończy pana epoka
Falochron21:11, 6 października 2018
FALA - szybko opada i pojawia sie nisza - dół - znów przepowiednia, że pora spaść w dół Burmistrzu. Fala to ryzykowny manewr - raz u gózy , a później na dole jest się zlaewanym prze wodę, a jeszcze dalej już tylko cisza. Szum morza.
damian21:04, 6 października 2018
Debata nie była uzgodniona tylko narzucona.
sylwek21:02, 6 października 2018
Byłam , widziałam, słyszałam. Burmistrz nawet nie potrafił konkretnie wypowiadać się na zadawane pytania - cos mu w głowie świtało, ale nie wiedział co. Ale zastanawiające te napisy pod fotografiami kandydatów (u dwóh kandydat na burmistrza) a u jednego Burmistrz - a przez to tez kandydat na przyszła kadenję - czyli - czyzby manipulacja?
stachu20:39, 6 października 2018
sa tez małe problemy żeby dopisac sie do listy wyborców.
LudzikUSA20:05, 6 października 2018
jezeli debata kandytatow na Burmistrza Nowego Targu byla zaplanowana i uzgodniona w jakim terminie ma sie odbyc to nieobecnosc P.Michalskiej i P.Liszki Ci pansto lekcewaza wyborcow, a zatem nie mozna Ich obdarzyc zaufaniem jako przyszlych wlodarzy Naszym Miastem Nowotarzanie zastanowcie sie kto z tej trojki moze miec Wasze poparcie Ani p. M ani P L na Burmistrza sie nie nadaja ,chocazby dlatego ze nie przedstawili swoich planow na rzadzenie tak specyfistycznym miastem jak N,Targ
LudzikUSA19:30, 6 października 2018
najlepszym kandydatem na Burmistrza Nowego Targu to PIS-k Pan Borzecki mozeby jakies dotacje uzyskal od prezesa dla Nowego Targu.rydzyk moze a pan Michal nie
besala19:22, 6 października 2018
Minęło już wystarczająco dużo czasu, aby G.Watycha lub ktoś z jego komitetu odpowiedział na oświadczenie Pawła Liszki, który sformułował poważne oskarżenia wobec jeszcze urzędującego burmistrza i jego politycznego otoczenia. Brak reakcji świadczy o braku szacunku dla konkurencji i dla wyborców, których interesują kulisy żenującej "debaty". Widać brakuje odwagi i przyjęto taktykę "na przeczekanie". Jeżeli rzeczywiście debata była cynicznie wyreżyserowana w taki sposób, aby uczestniczył w niej wyłącznie obecny burmistrz, jeżeli wykorzystał on w tym celu podległą sobie instytucję (telewizje kablową), to w ten sposób ujawnił brak moralnych kompetencji do ubiegania się o jakiekolwiek stanowisko lub funkcje samorządowe.
Ludwik17:25, 6 października 2018
Debata debatą. Dochodzą sluchy ze burmistrz /.../
Wyborcy z bloków14:03, 6 października 2018
Watycha przegrał w wyborach do rady spółdzielni mieszkaniowej. Przegra kolejne wybory. Nawet radnym nie zostanie. Ludzie go nie chcą. Kablówka to tuba propagandowa.
cyk cyk motocykl11:26, 6 października 2018
Spotkanie jak widzę miało charakter równych szans, hahhaha. Miał występować burmistrz i kandydaci na burmistrza, którzy na szczęście wyczuli zakłamane intencje niezależnej, hahhahahahhahahaha telewizji. Prowadzący nawet przez moment nie wstrzymali się przed swoją poddańczą misją wspierania swojego pracodawcy Watychy tytułując swojego kandydata Watychę mianem Pana burmistrza (odmienianego przez wszystkie przypadki). No rzeczywiście sięgnęliśmy po standardy białoruskie. A feee, co za podłość. Pytanie dodatkowe kto za to zapłaci i dlaczego burmistrz wykorzystuje podległą spółkę do prowadzenia swojej kampanii wyborczej wykorzystując publiczne pieniądze? - tę szopkę NTvK oglądało aż 60 ciu mieszkańców na łączach internetowy. Jest moc! Taka kolejna aferka arogancji władzy. Nic się nie stało, Nowotarżanie, nic się nie stało. Nasze Miasto dla naszych dzieci i naszych ludzi.
Janusz10:15, 6 października 2018
Czyli ostatnie komentarze muszą być na nie. Szanujmy się. Może ktoś z poza komitetów wyborczych chce zająć stanowisko? Nie widzę. Ludzie normalni mają co robić... Strasznie grubymi nićmi szyjecie drodzy Państwo to wasze święte oburzenie. Czemu w nas tyle złości? Zachowujecie się jakby po tych wyborach świat się miał skończyć. Czy rzeczywiście wszystko jest tak źle? Przypomina to trochę argumentację totalnej opozycji. Życzę obniżenia temperatury sporu i dobrego wyboru dla Nowego Targu.
Wind of change22:56, 5 października 2018
Poziom niektórych komentarzy jest żenujący. Pod kilkoma nickami pisanych przez tą samą osobę. Czuć Wstążką.
Aśka bajkowy czas się kończy. Jeszcze tylko dwa tygodnie.
Potem rozliczenia i informacja dla mieszkańców o nieróbstwie, niedbalstwie, kumoterstwie, kolesiostwie, trwonieniu grosza publicznego. Nie obejdzie się od zawiadomienia odpowiednich organów.
kogitator22:52, 5 października 2018
Cokolwiek by nie mówić faktem jest, że obecny burmistrz powinien również solidarnie z innymi kandydatami odmówić udziału w tej źle przygotowanej debacie, gdzie zadbano o to, żeby maksymalnie późno poinformować o niej konkurencję. Wydaje mi się że obecny burmistrz Watycha zbliża się do punktu zwrotnego, za którym czeka go rozczarowanie, bo nagle każde nowe zdjęcie, każdy plakat, każda jego wypowiedź zaczną mu szkodzić, a nie pomagać. Ludzie widzą że nie gra fair, w otwarte karty, tylko coś kombinuje i manipuluje.
Gdyby zachował się jak arbiter i zadbał o równe traktowanie wszystkich kandydatów to ludzie z pewnością by to zauważyli i docenili; nie zrobił tego i ludzie tym bardziej to zauważyli.
kaligula22:51, 5 października 2018
Źle się dzieje w tym mieście. Burmistrz Watycha nie potrafi sensownie odpowiedziecieć na jedno pytanie /.../ Spocił się chłop, nie wiedział co ma zrobić z rękami, nogami, uciekał z kadru kamery i nie nadążał za uciekającymi minutami, mylił fakty, gubił wątek i powtarzał nauczone kwestie o niczym. Byle mówić, mówić, mówić i robić wrażenie. A tu co chwilę pi, pi, pi ... udręka. To jedyna rzecz, którą dało sie usłyszeć w tym potoku laudacji i obleśnego lizusostwa. Jedna pani redaktor nawet prawie płakała gdy ojciec Nowego Targu spinał swoje myśli. A mówił tak przejmująco i wzruszająco ... że tylko wierni pretorianie byli zachwyceni swoim wodzem. Ave cesar! Ave
Ktos...?22:20, 5 października 2018
Panie Burmistrzu bez obrazy ale co Pan sledzi?
Szkoda ze niemoglam byc na wczorajszej debacie bo bym sie zspytala Pana Burmistrza czy pamieta co mu powiedzialam jak obiecywal remont bloku socialnego.
Z calym szacunkiem ale tylko Pan obiecuje a na odpowiedz na debacie na pytanie co zrobil w sprawie bloku socialnego wywinal sie Pan bezdomnymi. Tak czy siak co roku bezdomni musieli opyscic socialne pomieszczenie jak sie skonczyl okres ochronny a Pan Panie Burmistrzu nic w sprawie remontu bloku niezrobil. Wczoraj na debacie Pan Panie Burmistrzu powiedzial ze romont na nastepna kadencje,tak znowu Pan obiecuje a ja wiem ze i tak to sa tylko obietnice bez pokrycia. Jestesmy traktowani jak ludzie drugiej kategori a jak te slowa powiedzialam Panu w oczy to sie Pan oburzyl,dlaczego ja tak mowie a bo taka jest prawda.
Z calym szacunkiem,na socialnym mieszkaja tez normalne,zaznaczam normalne rodziny a wszyscy lacznie w urzedem miasta jestesmy wrzucani do jednego worka. Normalne rodziny nie patologia ba bo i patologia sie znajdzie na socialnym jak i na innych osiedlach,blokach.
Panie Burmistrzu! Prosze nieobiecywac jesli niema Pan zamiaru dotrzymywac slowa.
pershing22:08, 5 października 2018
Te, politologia nie bełkocz, bo w każdym cywilizowanym świecie, o którym wspominasz, burmistrz reprezentujący właściciela w spółce medialnej takiej jak NTvK, gdyby zorganizowałby podobną groteskę w ramach swojej kampanii wyborczej i to za pieniądze publiczne, natychmiast zostałby piciągnięty do odpowiedzialności wpierw społecznej a następnie karnej. I to wszystko w tym temacie. Jak się nie ma honoru i godności to się tylko łże. Każde zaś prymitywne przerzucanie własnych kompleksów na innych kompromituje tutejszych szczekaczy do cna. Jest też przykładem na to w jak szybkim czasie ludzie bez zasad zostają zdeprawowani. Wstyd, bo widzę tutaj pod różnymi nikami tych samych radnych, którzy bezkrytycznie przez cztery lata podejmowali decyzje służące zakrywaniu prawdziwych problemów miasta kolorowymi wstążkami, wizualizacjami i snami o potędze. Wódz, a za wodzem nic tylko kilku hardych halabardników.
waldek21:05, 5 października 2018
Szału z frekwencją nie ma - czyli taka garstka popiera Watyche. Czyżby kandydowanie do Rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej to w jakiś sposób była przepowiednia o przegranej?
Victoria20:29, 5 października 2018
Drogi giermku Viktorze,boję się że czas twojego wielkiego rycerza się kończy i to w zastraszającym tempie.Przyznasz że nie jest bez skazy i jak każdy z nas popełnia błędy.Ale że popełnia ich coraz więcej,nie licząc się z dobrem ogółu czyli mieszkańców-będziesz musiał przypodobać się nowemu burmistrzowi, co jak mniemam przyjdzie ci łatwo.
Mietka20:18, 5 października 2018
A stąd panie Bobo że wraz z radną Korwin oni jako jedyni z radnych są zainteresowani i przygotowani do sesji ale też przez to bardzo niewygodni dla pozostałych i burmistrza.Już kiedyś ktoś proponował na tym portalu chyba aby pokusic się o ranking radnych miejskich,których głosu publicznie nie usłyszeliśmy.Może warto zrobić to teraz,bo chyba cała nasza dostoojna rada dalej uderza w szranki wyborcze z miłości bo kocha, lubi i nawet szanuje nas-prosty lud.Kończę bo oczy zaszły łzami i trudno pisać.A niedługo znów ta ostatnia niedziela....
Gazda18:38, 5 października 2018
Watycha nie ma konkurencji. Jak widać na załączonym obrazku
Politologia18:35, 5 października 2018
Nie do wiary, jak oni tak mogli postąpić z wyborcami? . W każdym cywilizowanym kraju, to byłby polityczny strzał w kolano, myślę, że tu będzie podobnie
Pieczarka18:30, 5 października 2018
Tylko pikniki w głowie a na debatę nie ma komu
Zły18:29, 5 października 2018
Poszedłem na debatę, chciałem wysłuchać wszystkich kandydatów. Jestem bardzo rozczarowany podejściem do mnie jako wyborcy. Odwdzięczę się przy runie wyborczej.
PO GA DU CHY18:05, 5 października 2018
Gadał Pan W. do obrazów P)
A One do niego ANI RAZU !
Miało być to coś z inwencją
A powiało zaś konwencją
To DEBATA miała być
Byłoby-"do Kogo pić"
No że taki DIALOG-
Ale to był monolog
MIAŁ BYĆ QUIZ
NIE BYŁO NIC.
Kablówka-
Dla 12 upichciła
A się 2 nie zjawiła
Czy nie było tam co zjeść
Czy KUCHAREK było sześć?
BO MYŚLELI ŻE ZATRUTE ??
W MICHY DADZĄ IM CYKUTĘ !
nosacz18:00, 5 października 2018
Słowa, słowa, słowa. 4 lata temu też Watycha mówił o zatrzymaniu młodych w mieście. A jaka jest prawda? Prawda jest taka, że Nowy Targ na papierze ma 32 tysiące mieszkańców, a deklaracje śmieciowe złożono za 26 tysięcy. I w tym są też studenci PPWSZ. Obudzicie się za 5 lat z ręką w nocniku jak zostaną tu sami emeryci.
th16:57, 5 października 2018
a ja wam powiem co myśę, naj naj naj lepszy na tron to by był Grzegorczyk Serce,on taki wrażliwy na niedole ludu....i jaki kumaty w dyskusji eh szkoda...
besala16:45, 5 października 2018
Do besal
Proponujesz, żeby Niwę murem odgrodzić od Miasta. Jestem za! Besala jest krytyczny wobec kandydata Watychy, bo jest totalnie skompromitowany. I nic nie wspomniał o planach stawiania nowych, dwutygodniowych pomników i przypinania sobie z tej okazji orderów. Może besal postawi pomnik cynizmu i cwaniactwa politycznego, na którym umieści postać GW i z tej okazji przypnie mu medal. Może być z kartofla.
ćMok16:30, 5 października 2018
no to teraz za wynajęcie sali musi zapłacić Nasze Miasto
bo by wzrósł abonament w NTVK
santa ana16:00, 5 października 2018
Zwolennicy p. Watychy są trochę jak Żydzi po Zmartwychwstaniu: rozeszła się wśród nich plotka, że pozostała dwójka kontrkandydatów stchórzyła i tak będą w niej trwać aż do nocy powyborczej.
wywijas15:55, 5 października 2018
@Lotar - jest jednak różnica w podejściu do tematu i nie dajmy ponieść się emocjom zafundowanym przez nieudolnego prezesa ze swoimi dziennikarzami. Dyletanci i tyle. Pewnie się tak uczą i w takim tempie jak ich pryncypał. O tym zresztą mówił na swojej konwencji. A to coś co różni to nazywa się profesjonalizmem, którego najwyraźniej zabrakło podległej Watysze tubie propagandowej. I zapewniam Cię, że gdyby taką debatę organizowała TVP3 wszyscy kandydaci traktowani byliby na równi, bez forowania jednego z nich, który jak się okazało na wczorajszym spotkaniu nie był kandydatem, ale był panem burmistrzem. Jakaś żenada. Zresztą tę zdolność do łamania wszelkich zasad i uzgodnień oraz krętactw dał sam Watycha już wcześniej, gdy na radiową debatę Radia Kraków z Liszką i Bisztygą przybył z Ratterem, który na to spotkanie nie był zaproszony - ale nawet za pana burmistrza odpowiadał. Takie rzeczy tylko w Nowym Targu. Tu i teraz od czterech lat.
Wiesiek15:29, 5 października 2018
Nowotarska Propaganda Kablowa - i tyle w temacie ;)
Oliva14:50, 5 października 2018
@Lotar
Może jakby burmistrz ustalił termin debaty ze współpracą z innymi kandydatami to by przyszli, a nie jak mu się żywnie podoba wyznaczył dzień i macie przyjść
Bobo14:26, 5 października 2018
"Pan Liszka nie ma problemu z prowadzeniem dyskusji i swobodą wypowiedzi na różne tematy, ma orientację w samorządowych sprawach" a niby skąd miałby mieć tę wiedzę o samorządowych sprawach. Z poprzedniego startu w wyborach? nieaktualne dane.Natomiast, że wywiną taki numer można było przewidzieć - prymitywna taktyka wyborcza.
Lotar14:21, 5 października 2018
besela to nie wina Watychy że pozostali kandydaci nie mieli odwagi zmienić plany wyborcze i przyjśc na debatę. Ciekawe czy jakby to robiła np. TVP 3 tez by nie przyszli ze względu na "obowiązki"?
Magik14:13, 5 października 2018
ciąg dalszy nastąpi ...
Leming doskonały14:12, 5 października 2018
Gratulacje dla redakcji NTvK, pokazali że potrafią profesjonalnie przygotować debatę. A tym co oddali mecz walkowerem już dziękujemy. Kompletna porażka.
@baciok14:10, 5 października 2018
Brak Liszki i Michalskiej na debacie to kompletny brak szacunku dla mnie, mojej rodziny, znajomych i wielu mieszkańców tego miasta. Zapomnieliście Panie Liszka i Pani Michalska o jednej podstawowej zasadzie. To nie my jesteśmy dla Was tylko Wy chcecie być dla nas ... niestety takim zachowaniem straciliście setki, jak nie tysiące głosów !!!
besal14:06, 5 października 2018
Pan Burmistrz zagrał to koncertowo.
Brak kontrkandydatów odbierany jest na mieście jak czyste tchórzostwo. To bardzo dobrze bo to jest zgodne z prawdą. Rozmawiać trzeba potrafić a Michalska i Liszka nie mają kompletnie tej umiejętności. Niektórzy mówią, że Michalska poszła na szybki kurs wystąpień przed publicznością a Liszka siedział w jednym z mieszkań i oglądał koncert jednego Maestro. Gratuluje Panie Burmistrzu, Niwa staje za Panem murem.
radca prawny13:08, 5 października 2018
Drogi Viktor was jest 3 i tyle ma od was głosów.
NT11:24, 5 października 2018
Jacy kandydaci taka debata..... Ot, po prostu mieszkańcy pokazali co sobie o nich myślą i przybyli liczną grupą na salę..... Szkoda że nie ma zdjęć tego tłumu....
Viktor11:20, 5 października 2018
Nowotarska debata. Wczorajsza debata to okazane tchórzostwo. Zostawiła niesmak i dała dużo do myślenia. Tacy dwoje nieobecni mieli być mocni. Okazali sie, jako kandydaci, że się do niczego nie nadają. Jedynie pewnie chcą stołków i władzy...?. Przedwcześnie, zwiali z pola ?bitwy?. Został jedyny prawdziwy rycerz, Grzegorz Watycha wypadając w wystąpieniu na ocenę bd. dobrze przygotowany. Myślę, że On jest zawsze z otwartą przyłbicą na spotkania i trudne tematy. Brawo, że mieszkańcy mają takiego kandydat, zawsze na dobre i na złe. Nie popieram ludzi co się boją. Drogi Burmistrzu masz od nas poparcie na następne pięć lat.
Viktor.
Rodzic- wyborca11:18, 5 października 2018
Pan Burmistrz zapomniał o fakcie blokowania powstania szkoły nr 1 za nic miał dzieci , rodziców i nauczycieli. Zapomniał o tym że zablokował powstanie większej ilości klas w szkole nr1 choć jest miejsce. Teraz jest zdziwiony gdy rodzice protestują bo dzieci maja naukę po południu. To ma być prawdziwy gospodarz miasta ?
Gaja11:14, 5 października 2018
Pikniki jakie sobie robią Michalska i Liszka to nic tylko impreza dla swoich kandydatów. Powiedza cos prywatnie a publicznie nie ma odpowiedzi. Np. od Pani Michalskiej dlaczego promuje jako najważniejszą inwestycje w Gorcach cos co ma powstać jako prywatny biznes w Waksmundzie? Puszcza filmik ale już nie ma odpowiedzi na pytania. Dziwna taktyka ale pewnie skuteczna by przegrac.
suriwiwals10:57, 5 października 2018
karolina widocznie chodzisz z kanapkami wieczorem pod furtkę i nie możesz zastać prezesa. Podzielę się czymś z Tobą.Jest taka maść na ból pewnej części ciała, na swędzenia i rożne inne dolegliwości. Polecam pomaga. tez kiedyś byłam zazdrosna, bolało mnie że ktoś robi coś ciekawego, kreatywnego a sama nie potrafię, jestem taka internetowa hejterka jak ty.. Poczytałam internety i znalazła fajną robotę w lidlu. Dobrze płacą i mam spokój, już nie zazdroszczę pracownikom kablówki jeszcze od nich o wiele lepiej zarabiam. Miej wspaniały dzień
besala10:27, 5 października 2018
Żenujące widowisko! Brak Klasy, stylu, szacunku dla przeciwnika politycznego, szacunku dla wyborców - to udowodnił pan Watycha, bo trudno nazwać go burmistrzem. Komuniści nazywali zbrojenia walką o pokój, pan Watycha nazywa monolog debatą! Zorganizowanie debaty wymaga współpracy zainteresowanych i wspólnego określenia jej formy, czasu i miejsca. Pan Watycha wykorzystał swoją władzę nad miejską telewizją i urządził szopkę. Dla myślących wyborców jest to doskonała wiedza przed wyborami! Cały ten spektakl cynicznie wyreżyserowano w ten sposób, aby można wyborcom zademonstrować, że tylko jeden kandydat chce rozmawiać z wyborcami i tym kandydatem jest osoba przez swoje otoczenie zwana Grzesiem. Takim zachowaniem demonstruje ciągle, że mimo całej kadencji nie stał się Panem Burmistrzem. Pozostał Grzesiem.
mieszko10:13, 5 października 2018
Lepiej pójść na jutrzejszy festyn na dróżkach i porozmawiać bezpośrednio z p. Liszką, niż słuchać debaty z durnym ograniczeniem czasu do 1min.. Bardzo dobrze, Panie Pawle, że Pan nie przyszedł! Będę jutro na festynie, to chętnie z Panem porozmawiam.
karolina09:59, 5 października 2018
Kablówka dawno powinna być rozwiazana. To /.../. Nie zależy im na kliencie. A prezes???
Nigdy nie ma go w pracy

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Władek09:40, 5 października 2018
Po wczorajszym spotkaniu z wyborcami w MOK Watycha i inni kandydaci nie
spełnią żadnych postulatów z z jednej prostej przyczyny;
MIASTO jest tak zaniedbane i tyle potrzeb a zwłaszcza "czyste powietrze i miejsca pracy"
aby nie było możliwe techniczne przyciągniecie inwestorów oraz poniesienie nakładów
na modernizację "spalania śmieci" czy ograniczenia ruchu samochodów bez normy EUR4
po Nowym Targu oraz "zakopiance czy al. 1000 lecia"
Nie ma takiej p........ możliwości ....!!!!
stasek09:39, 5 października 2018
Oglądałem transmisje na youtube i licznik wskazywał max 52 oglądających, do tego ok 80 osób na sali w MOK - razem debata zainteresowała ok. 130 osób, z tego większość to rodziny kandydatów i sztaby :)
Dobrze że podhale24.pl o tym pisze bo jak nie to to by debata miejskiej telewizji pozostała niezauważona :)
Obcy w mieście09:32, 5 października 2018
Trudno mi oceniać kto jak wypadł. Żeby zakończyć zadania rozpoczęte głosuje na Watychę. Zanim ktokolwiek nowy wejdzie w to wszystko minął kolejne lata-zmarnowane lata. Głosuję, żeby z klasą dokończył co zaczął.
Chcecie powrotu starego układu zmieniajcie.Opowiadanie o turystyce i wyciągach na Turbacz jest nierealne bo to natura 2000 i tego nikt nie zmieni
Władek09:32, 5 października 2018
Chciałem osobiście doświadczyć w MOK jak kandydaci na burmistrza
bronią swoich "tez propagandy kiełbasy wyborczej..... co ONI nie zrobią"
A tu sensacja 2 kandydatów - nie przyszło wymyślając bzdurne uzasadnienie ..... przecież startują w wyborach i chcą aby Wyborcy na nich oddali swoje głosy .
Pan Watycha w wystąpieniach samodzielnych nie błysnął intelektem - widać , że za nasze pieniądze dużo się nauczył przez 4 lata ale dla mnie to za mało aby uwierzyć w jego hasło "że kocha i szanuje wyborców" i poświęci czas kolejnych 5 lat dla Nowego Targu.
x09:15, 5 października 2018
ale frekwencja zainteresowanie apotem zale teraz trzeba bic na alarm
Arek09:04, 5 października 2018
Przecież widać ze to ustawione. Sam fakt że tabliczki na stolikach...Pod Michalska i Liszka napis- kandydaci na burmistrza A pod watycha -burmistrz przecież na nadchodzącą kadencję to też kandydat. Kto tam w tej kablowe rządzi ze taką elokwencja się wykazał? Można było nic nie pisać A jednak napis był. Czyli wszystko ustawione. A ja myślałam ze watycha to gość na pozomie...może jakoś poziom ma ale niższy. Może faktycznie to była jakaś podpucha? To rozegranie nie bylo w porzadku to źle świadczy o burmistrzu. Prosta sprawa z jakże razi, czy takiej osobie można zaufać? Powiedzmy że byłem za..Ale teraz jestem przeciw.
Tak09:02, 5 października 2018
Kabaret. /.../ Szkoda mi pracownikow NTV bo postawili na jednego "konia" a jak nie wygra to za ta ustawke wszyscy poleca na zielona trawke.

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Piotr08:56, 5 października 2018
Pani redaktor, obejrzałem i wyrobiłem sobie opinię.
- dobrze przygotowana od strony technicznej debata, dużo ujęć kamer, dobry dźwięk, miła atmosfera, hostessa roznosząca cukierki :)
- prowadzący mieli dystans do siebie i nawet w tej nagonce w żartach mówili o telewizji reżimowej, za co wielki szacunek
- muzyka ? te utwory w przerwach - nie potrzebne, nie wiadomo po co
- list drugiego z kandydatów który odczytała Pani na scenie, trochę jak gorzkie żale byłego ministranta, powinien przyjść powalczyć z kontrkandydatem , jego postawa jest znakiem na przyszłość, że zawsze może się obrazić i nie przyjść na spotkanie, Pan Agata pozdrowiła ludzi z Warszawy bo nie mogła dojechać i to była o wiele lepsza postawa
- wreszcie sam burmistrz. Nie jestem jego wielkim fanem ale merytorycznie kładzie rywali na łopatki i być może dlatego Ci z tej debaty nie chcieli skorzystać , może bali się że telewizja reżimowa będzie zakłamywała rzeczywistość:). On sam umiejętnie odpowiadał na pytania bo umie mówić, interesuje się wieloma sprawami i to jest jego plus. Szkoda bo nie miałem okazji zobaczyć pana Pawła i Pani Agaty jak umiejętnie odpowiadają w ciągu jednej minuty, ciekaw jestem, jakby sobie poradzili
- podsumowanie ? dobrze, że pojawiła się jakaś konkurencyjna debata na tle tej nudnawej już tygodnikowej, jest alternatywa i moja starsza już matka może obejrzeć sobie na blokach a największa szkoda, że nie przyszli dwaj kandydaci bo byłoby o wiele ciekawiej
Hmm08:34, 5 października 2018
Konwencja nr 2 Watychy.
Wypadł dobrze, bo jak miał wypaść bez konkurencji
Ale Pani Sabinie, znanej z ostrego pióra, chyba się stalówka przytępiła po wtorkowym artykule, jakaś taka wyważona się zrobiła...
Paweł08:33, 5 października 2018
Wystraszyli się i nie przyszli ?! Pewnie tak bo i co mieliby powiedzieć, wszak ich programy to albo puste słowa albo kopia czyichś pomysłów.
Brawo Panie Burmistrzu.
Ryszardo08:23, 5 października 2018
Wsluchajcie się lepiej w wypowiedzi Pana Watychy-mało która z nich to konkretna wypowiedź na pytanie. Masło maślane zeby gadac. Już na początku..co Pana burmistrza drażni najwięcej w mieście ...po byle jakiej wypowiedzi skierował...że narzekanie. Trudno nie narzekać jak się nie zrobiło prawie nic w mieście ...A o realizacji poprzedniego programu nie wspominam. No i te kredyty które pomniejszyl - to już wiadomo że oszczedzal zeby zaraz wziąść kredyt na halę wielofunkcyjna- i zatem to będzie inwestycja która pochłonie ogrom budzetu i na inne potrzebne rzeczy nie będzie kasy
czyli znów obiecanki. Hala za wszelką cenę . A mieszkańcy gdzie? I znowu Pani vice będzie wydawać pieniądze publiczne na widzi mi się.
Dunajec organ PZPR08:13, 5 października 2018
Oj pani redaktor Szopińska, pani redaktor. Jak tak można? Miałem tyle szacunku do pani pracy, a tu pstryk i czar prysł. Ale żeby aż tak, smutne to wszystko.
Wstyd08:12, 5 października 2018
Gdzie samotny .Kablówka była razem z Nim POparcie miał.
prawda i śmiech08:11, 5 października 2018
Spotkanie jak widzę miało charakter równych szans, hahhaha. Miał występować burmistrz i kandydaci na burmistrza, którzy na szczęście wyczuli zakłamane intencje niezależnej, hahhahahahhahahaha telewizji. Prowadzący nawet przez moment nie wstrzymali się przed swoją poddańczą misją wspierania swojego pracodawcy Watychy tytułując swojego kandydata Watychę mianem Pana burmistrza (odmienianego przez wszystkie przypadki). No rzeczywiście sięgnęliśmy po standardy białoruskie. A feee, co za podłość. Pytanie dodatkowe kto za to zapłaci i dlaczego burmistrz wykorzystuje podległą spółkę do prowadzenia swojej kampanii wyborczej wykorzystując publiczne pieniądze? - tę szopkę NTvK oglądało aż 60 ciu mieszkańców na łączach internetowy. Jest moc! Taka kolejna aferka arogancji władzy. Nic się nie stało, Nowotarżanie, nic się nie stało. Nasze Miasto dla naszych dzieci i naszych ludzi.
PiterQ08:10, 5 października 2018
Co do Targowicy, to bardziej pokrętnej wypowiedzi jeszcze z ust tego pana nie słyszałem. Ludzie poinwestowali dziesiątki milionów i teraz im się chce to zabrać. A w przypadku ojca radnego jest odwrotnie co? Jaka moralność Kalego... uch!
Do hmmmm08:07, 5 października 2018
Otwarcia Komitetów Wyborczych Dobra Zmiana z Liszką, Nowy Targ Razem z Michalską odbyły się w hotelu CASA, ale oprócz radnych i pojedynczych osób, innych zainteresowanych tam nie było. Mieszkańcy tłumnie przyszli na otwarcie Komitetu Nasze Miasto z Grzegorzem Watychą i to jest fakt.
Złośliwości więc skieruj w innym kierunku tj komitetów do których należysz.
Źle wybrałeś (-aś), a teraz już za późno...
Kacper08:07, 5 października 2018
Pan Watyche tylko obiecuję i obiecuję. Zrobił koie z programów obu komitetów Michalskiej i Liszki. Czemu czekał z ze swoim programem do końca? Chyba swojego nie miał. 4 lata temu obiecywał że zrobi remont na bloku socjalnym , gdzie warinkibsa uwlaczajace godności człowieka , a przecież mieszkają tam rodziny z dziećmi i nie duzo tych rodzin to nie jest patologia jak to zostało ujęte. nawet nie ma zrobionego planu przebudowy tamtych mieszkań...A obiecywał że będzie tak jak w socjalnym zakopiański na Borze. 4 lata temu to tylko obietnice były żeby oddać na niego głos. Teraz stracił tą szansę. Tak naprawdę swoją obietnicę wykorzystał tylko do wyborów. Nie ma pomysłów na polepszenie życia mieszkańców ani na rozwój miasta. Pokazał że tylko na władzy mu zależy o na niczym więcej. Nie tak na to wyglądać. Debata żenująca.
ciekawy08:04, 5 października 2018
A jaki program ma w ogóle Grzegorz.... Bo programy konkurencji można znaleźć na fb A. Michalskiej albo na stronie http:/....pl. Czy ktoś może podać jakieś namiary..? na fb GW jest tylko że kocha i szanuje... ale trzeba jeszcze coś działać...
olany przez liszke i michalska07:53, 5 października 2018
Jest mi bardzo ze Michalska i Liszka wystawili się na na mnie na wyborcę, byłem chciałem posłuchać co maja do powiedzenia. Jako wyborca czuje się zlekceważony, straciliście głos mój i mojego osiedla, nawet nie chcecie wiedzieć co o was teraz mówią.
Kazek07:38, 5 października 2018
Brawa dla Grzegorza, dał radę:D:D:D:D
suskie07:35, 5 października 2018
A kiedy zostanie otwarte przejście z os. Suskiego do kościoła NSPJ? Zbliża się zima a władza ma głebokim poważaniu ludzi starszych. To skandal i głupie tumaczenie Watychy, który coś negocjuje lub o cos sie sadzi. Prosimy burmistrza o odpowiedź i wskazanie odpowiedzialnych jeszcze przed odejściem.
Nadmuchany07:25, 5 października 2018
I znów uknuł swój niecny plan Lis Witalis / czyt. liszka/. I przesłał oświadczenie o d*** marnie, którego nawet nie doczytałem do 3 linijki...
Przecież to element walki wyborczej, której tak Witalis się wyrzekał.
Po prostu jest słaby a na burmistrza idzie tylko po to żeby ludzie mu się w pas kłaniali... ba i w rękę całował... takie to mniemanie o sobie ma nasz Lis.
Wiem o czym ludzie mówię... znam go nie od dziś.
Mam też takie skojarzenia oprócz bajki o Lisie...z Kingsajz.... to taki nadszyszkownik Kilkujadek... siedzi i knuje....
neron07:14, 5 października 2018
Dawno tak spiętego i nieskładnego Watychy nie widziałem. Czyżby widmo katastrofy? Cóż pycha zawsze kroczy przed upadkiem.
dum dum07:13, 5 października 2018
Kuma z Kubą chyba Ci się synapsy zagrzały, albo klawiatura odmówiła posłuszeństwa. Zdecyduj kim jesteś, albo udak sie do specjalisty od głowy lub na kozetkę do Krzywej 1. To prawie tak samo jak te wykonane zadania przez Wtychę, którym zaradziłby nawet mój pies. Daję słowo.
jaga207:11, 5 października 2018
Właśnie, trzeba dać szansę na kolejne lata bo zmiennicy niczego nie wymyślą a zaczną podważać wszystko co zrobione było za kadencji Burmistrza. I tak w kółko co cztery lata
mieszkanka Witosa07:11, 5 października 2018
Burmistrz powiedział, że tygodnik czy tam Podhale24 - w końcu nie wiem czyja to debata - też tak samo zapraszają tzn. podają z góry ustalony termin 15 października. Niczego wcześniej z nikim nie ustalając. oraz że ogłaszają debatę zanim kandydat się zgodzi i że tak było Zawsze. Więc co kablówka zrobiła inaczej?

Z oświadczenia dobrej zmiany wynika,że pan liszka właśnie marzy o reżimowej, ustawionej debacie, ustalonych wcześniej pytaniach - nie wiadomo po co, bo on akurat nie ma problemów z prowadzeniem dyskusji i swobodą wypowiedzi na różne tematy, ma orientację w samorządowych sprawach. Dziwne, że nie chciał tej umiejętności pokazać ludziom.
arsen lupen06:57, 5 października 2018
@jan vel ula. Wstydź sie zazdrośnico. już nie pierwszy raz brzydko piszesz o koleżankach po fachu. idź na spacer z psem i ochłoń.
MF06:28, 5 października 2018
Najlepszy kandydat na Burmistrz to Pan Watycha resztato zalosna klika opozycji zenada tak trzymac Panie Burmistrzu.
Irena05:42, 5 października 2018
Mieszkam w bloku na Sikorskiego i mam kablówkę. Oglądałam debatę. Dla mnie brak kandydatów Michalska i Liszka to jest pokazanie iż mają oni wyborców z bloków w poważaniu. Przepraszam ale oni maja obowiązek jako kandydat być na debacie. Bez względu na to jakby się tłumaczyli to decydując się na start muszą podporządkować się trybowi kampanii. Nie ma jakiś spotkan które można odwołać albo ktoś zastąpi. Skoro było spotkanie z wyborcami u Pana Liszki to przekładam je i zapraszam na debatę. W firmie Pani Michalskiej na pewno by zrozumieli że skoro kandyduje ma burmistrza to ma obowiązku z tym związane. Zastępstwo do tej ważnej podobno wizyty w Warszawie by się znalazło. Skoro nawet kandydatka miała czas nagrać tam filmik. Proszę mi i wyborca nie wmawiac że są rzeczy ważniejsze niż debata. Straciliście szansę dotarcia do wielu ludzi którzy uważają kablówkę za lokalne źródło informacji. Nie znam osoby która nazwała by kablówkę TV reżimowa. To zostało teraz wyprodukowane aby nie przyjście na debatę niby aż tak źle nie wyglądało. Ale mylicie się ludzie Wam to dobrze zapamiętają.
Karol z Tysiąclecia05:26, 5 października 2018
Było dużo ludzi jak na fakt że opozycja od początku bojkotowała i próbowała dyskredytować ta debatę. Występ pani Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej śmieszy jak i całe oświadczenie. Tygodnik niby zachował standardy. Jeśli pani od reklamy koszyka przy okazji o debacie jak powiedział Watycha to pokazuje że też mógłby się obrazic i nie przyjść. Sama debata była ok i pokazała że Burmistrz jest przygotowany do tej funkcji. Pozostali kandydaci potrafią tylko filmik nagrać i jakieś małe wydarzenie zrobić. Unikają publicznych dyskusji w swiecie rzeczywistym i wirtualnym.
hmmmm01:00, 5 października 2018
Co takie pustki na sali? Do hotelu udało się zgonić ludzi a do MOK już nie? Gdzie ta wielka grupa zwolenników? Była autentyczna, czy tylko na ten raz jak była konwencja? A może i oni zbojkotowali debatę i kablówkę?
???00:25, 5 października 2018
A ja mam wrażenie, że burmistrz czyta odpowiedzi z kartki. Zero kontaktu wzrokowego z publicznością tzn. żadko w ogóle patrzy w stonę wyborców.. Czy p. Watycha znał wcześniej pytania?
pietrek00:20, 5 października 2018
Brawo P24 ... sprytny artykuł
victoria00:17, 5 października 2018
Czy była to płatna kampania burmistrza jak wskazuje tabliczka,bo przecież nie kandydata na burmistrza?
martys00:09, 5 października 2018
Zmusiłam się, obejrzałam tą prezentację programu wyborczego, bo to nie debata, co najwyżej monodramat. Prowadzenie - kiepskawe. Pytania - tendencyjne, brak pytań trudnych. Publika - większość ślepi klakierzy, którzy nawet pytań nie mają. Śmiech na sali.
Według mnie ustawka jakich mało. Liszka idealnie wykazał: najpierw ogłosili wszem i wobec termin, a później dopiero zapraszali - żenada. Liszka nie przyszedł w geście protestu, Michalska - nie dała rady. Grześ się zjawił, bo co ona ma do roboty? Nic!
Po tym spektaklu spodziewałam się więcej. Przekonał mnie jednak do jednego - każdy, byli nie GW.
hpg00:07, 5 października 2018
TP ogłosił termin debaty ZANIM było wiadomo oficjalnie, kto kandyduje. Zatem każdy, kto się zgłaszał do kandydowania na burmistrza wiedział, 15.10 będzie debata TP.

Natomiast tutaj naruszono standardy i nie ma się co dziwić, że pozostali kandydaci nie wzięli udziału. Zresztą z tego co wiem, to w tym czasie pan Liszka chodził od mieszkania, do mieszkania i spotykał się ludźmi. Więc moim zdaniem lepiej wykorzystał te 2 godziny. I jest wart mojego głosu!h
hahaha23:58, 4 października 2018
Przecież Ewa Pawlikowska nie zna programu, to dopiero byłby kabaret
jestem za23:56, 4 października 2018
Grzegorz klasa sama w sobie
jan23:52, 4 października 2018
Dziwne, że pani redaktor broni kablówki. To jest źle pojęta solidarność zawodowa. Debata była przygotowana źle, nieskładnie, pani Ania to może lepiej niech poezją się zajmie a nie zapowiedziami i te dramatyczne zawieszania głosu... ta druga pani żałosnym głosem pyta o okoliczności zaproszenia na debatę. No dobrze że się nie popłakała... Ale jedno muszę przyznać - ma pani redaktor Palka rację pisząc, że Grzegorz Watycha wypadł calkiem dobrze. Udźwignął ciężar solowego występu.
kogitator23:47, 4 października 2018
Zatem skończmy z ideą wyborów, niech zawsze jedni i ci sami non stop rządzą, po co te zabawy w wybory i w demokrację - pardon, ale zwolennikom obecnego burmistrza dopóki jest w Polsce demokracja nie wolno mówić że to dobrze że inni kandydaci nie wzięli udziału, zwłaszcza że jeden z kandydatów złożył w sprawie tej publiczny protest. Może p. Watycha jest najlepszym kandydatem i może to on znowu zostanie burmistrzem na następną kadencję, ale są problemy z prawidłowym rozumieniem pojęcia demokracja, trudno.
szara eminencja23:46, 4 października 2018
Co za żenada. Burmistrz debatował sam ze sobą, i jeszcze ten dźwięk kończący wypowiedzi po czasie. Kabaret.
niko23:37, 4 października 2018
Agata Michalska i Paweł Liszka oddali walkowerem i nie dotarli do całkiem dużej grupy mieszkańców. Powody ich nieobecności dziwne a oświadczenie Liszki to sztuczne zrzucanie w obu na kablówkę. Jak wskazał Watycha to jak zapraszał TP było w podobny sposób jak kablowka. Coz moze kontrkandydaci dopinają jeszcze coś.
Ryszard23:33, 4 października 2018
Brawo Panie Burmistrzu. Tak trzymać.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas