Dwóch się bije o najmniejszą gminę na Podhalu - podhale24.pl
Niedziela, 28 maja
Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Nowy Targ
Clouds
17°
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 46 %
Clouds
15°
Wiatr: 10.944 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.568 km/h Wilgotność: 46 %
Clouds
17°
Wiatr: 8.64 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
20°
Wiatr: 10.224 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
17°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 46 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
10.10.2018, 14:41 | czytano: 11988

Dwóch się bije o najmniejszą gminę na Podhalu

W gminie Spytkowice, w której uprawnionych do głosowania jest 3522 mieszkańców, o fotel wójta walczy dwóch kandydatów.

Fot. Materiały wyborcze kandydatów
Fot. Materiały wyborcze kandydatów
O ponowny wybór na stanowisko ubiega się obecnych wójt, 62-letni Ryszard Papanek, który wierzy, że jego dotychczasowe osiągnięcia, jako włodarza gminy, skłonią mieszkańców do głosowania na niego.

Jego kontrkandydatką jest dotychczasowa radna 43-letnia Jolanta Kadzik, legitymująca się doświadczeniem w zakresie księgowości i zarządzania. Krytycznie ocenia ona dotychczasową działalność obecnego wójta i proponuje nowe, lepsze rozwiązania.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Zalamany17:11, 23 października 2018
A ja powiem tak. Wybrany wlodarz to porazka. Wspolczuje madrej gorze, bo jako jedyna miala jaja i chciala cos zmienić a teraz pewnie za to oberwie. Krajanie z gory Spytkowic trzymajcie sie, siedmiu radnych od Joli to juz cos. Sesje beda sie nagrywać, nikt juz nawet nie zasugeruje zeby zamknac wasza chyba najlepsza bo myslaca o dzieciach szkole. Budzetu nie domkna albo skroja wszystko. Przedszkole zabierze resztke pieniedzy o git. Brawo
krajan11:29, 22 października 2018
Dziękuje za kazanie w niedziele bo to pomogło ha ha a miało być chyba na odwrót !!!!
Spytkowice10:56, 22 października 2018
chcieliscie to macie, teraz sobie narzekajcie
Qqq05:37, 22 października 2018
Halo haloooo gdzie jest Pan Rady (byly) Pilch? Juz nie udostepnia wszystkiego co popadnie? Hahahaha
Kinga05:34, 22 października 2018
Dziekujemy bardzo p Wierzbie i p Leksander ze poparli p Kadzik.... bez nich nie bylo by szans na zwyciestwo :D
Joanna Kracik Stolarczyk23:50, 21 października 2018
Troszkę się dziwię że tu taka dyskusja anonimowa. Ludzie nie potrafią wyrazić swojego zdania pod swoim nazwiskiem ? Na fb czy gdziekolwiek indziej cisza. A tu można wszystko :)
No tak później zawsze.mozna powiedzieć wygranemu ja głosowałem.na Ciebie:-)
Z fb20:57, 19 października 2018
W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi Gminy Spytkowice, chciałbym Państwa zapewnić, że działania które były podejmowane, które są realizowane ? zawsze były działaniami skierowanymi w dobro mieszkańców.
Podczas swoich spotkań przedwyborczych, na których miałem okazję wymienić się z Państwem swoją wizją na temat dalszego rozwoju naszej wsi, nikt nie poruszał tematów o których aktualnie jest tak bardzo głośno. Bardzo przykrym zjawiskiem jest ?wrzucanie? takich informacji na samym końcu kampanii i dyskutowanie o nich po nocach ? bez szans dla drugiej strony na sprostowania, wyjaśnienia. Jest to dla mnie czytelny znak, że osoby tak działające obawiają się wyjaśnienia prawdy i przedłożenia celowości niektórych działań. Jestem przekonany, że Państwo doskonale zdajecie sobie sprawę, znając moją osobę przez tak długi czas, iż takie działania jak np. wyprzedaż majątku gminnego jest dla mnie niedopuszczalna. Przykre jest, że osoby publikujące takie informacje doskonale zdają sobie sprawę z mechanizmu tego działania.
Reasumując, od urodzenia jestem mieszkańcem tej Gminy, dbam o jej dobro, nigdy o swoje interesy. Potwierdzeniem tego jest prognoza finansowa, która była pozytywnie opiniowania przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Krakowie i zatwierdzona przez radnych Rady Gminy. Pragnę zaznaczyć, że na tym etapie żaden radny nie wnosił uwag. Zawsze staram się działać w celu odzyskania mienia będącego własnością Gminy ? nigdy przeciwnie.
Przedstawiam Państwu również obok zestawienie kredytów i pożyczek które zostały zaciągnięte na przestrzeni ostatnich trzech kadencji. Jak łatwo zauważyć, wbrew temu co sugerują inni, zaciągnięta suma zadłużeń jest zdecydowanie mniejsza niż w porównaniu do poprzednich kadencji. Nadmienię tylko, iż aktualne wartości do spłat na lata 2019-2022 to pochodne kredytów które były zawierane wcześniej, kiedy nie byłem wójtem Gminy Spytkowice. W latach 2015-2018 gdy pełniłem obowiązki wójta zostały spłacone kredyty na wartość równą 2 000 000,00zł a zaciągnięte na kwotę 2 489 414,99zł. Myślę, że wnioski są dla Państwa oczywiste ? obarczanie mnie o aktualne zadłużenie gminy jest celowym działaniem mającym na celu zdyskredytowanie w oczach wyborców.
Dziękuję za poświęcony czas, za każde słowo wsparcia i równocześnie jestem przekonany, że wiele osób rozumie celowość podejmowanych działań, widzi realne efekty naszych starań i pracy, a co za tym idzie nie pozwolą się Państwo zmanipulować.
Kasia20:52, 19 października 2018
Widzial ktos program wyborczy p. Joli? Tak poboznych i nierealnych zyczen to nie widzialam nigdy. Ewidentny brak rozeznania, 4 lata Radna i zero wiedzy? Zreszta co tu mowic, slyszalam ze poplecznik p Sidelko sam powiedzial na spotkaniu ze nierealny...
jezeli nie chcemy sie cofnac 5 lat - wybor jeden - PAPANEK!
Goral20:42, 19 października 2018
Pan Papanek robi wszystko innymi rękami. Chwalił się że Hala sportowa powstała dzięki niemu. A gdy by nie Pan Marek Wierzba to Hali by nie było. Niby zrobił przedszkole ale gdy by nie Pan Sidelko to by kasy nie było. Ryszard chciał ludzi zabrać tereny i ziemię ale tylko z górnych Spytkowice bo przecież z dołu i środka nie wolno no bo to jedno kolesiostwo. U Pana Ryśka załatwia wszystko ale tylko koledzy. Dajcie szansę innym się wykazac
Niesasiad wojta16:59, 19 października 2018
Do glos prawdy : Brawo. Portret psychologiczny naszego wojta.
anonim12:14, 19 października 2018
rysiek a ulotki w kabanosie nie zostawiles? wszystkie sa tylko twojej nie ma, trzeba wspierac przedsiebiorcow ze spytkowic ktorzy placa podatki do gminy o czym ty zapominasz
nagminny12:06, 19 października 2018
A czy Pan Kadzik to nie najlepszy kiedyś kolega Pana Wójta? Takim samym kolegą był też kiedyś Pan Sidełko i wiele innych. Długo by wymieniać, dopóki kraczesz jak Papanek to wszystko w Gminie załatwisz, ale oczywiście wiele mówił o innych a sam robi to samo!!!!!!!!!! Gmina jest ludzi i dla ludzi a nie prywatną instytucją czy firmą o czym obecny Wójt zapomina!!!!!!!!!!!!
mieszkanka11:16, 19 października 2018
Mądrzy ludzie, nie naginający karku odchodzą z tego urzędu gminy i robią kariery wyżej.
GłosPrawdy10:08, 19 października 2018
Panie Wójcie niech Pan przestanie mydlić oczy, bo mam wrażenie że w końcu ktoś atakuje Pana w identyczny sposób jak Pan zawsze to robił wobec innych kandydatów! A widać że na Panią Kadzik ciężko znaleźć coś żeby Ją pogrążyć? zawsze wyciągał Pan na koniec asa z rękawa tylko że z informacjami wyssanymi z palca! Szkoda, że ludzie się Pana boją i nie potrafią pisać co myślą o słabej kadencji tylko muszą wylewać to tutaj anonimowo... I nie sztuką było wytykać błędy poprzednikom (oczywiście w kampaniach wyborczych) a teraz popełniać te same błędy!
Nepotyzm aż cuchnie... Czas na zmiany, bo co kadencje to Pan jedzie na tym koniu że wyciągał z długów po poprzednikach, a gdzie są te długi Marka Wierzby? Udało się spłacić? W rozwój wpisane są kredyty, wiedzą o tym najbogatsi i zarządcy firm, że bez ryzyka wielkich rzeczy się nie osiągnie! Niech Pan też zobaczy gdzie teraz jest Marek Wierzba a Pan? Dalej kandyduje na to samo stanowisko od lat, co pokazuje rozwój właśnie jakiego Pan potrafi dokonać, tkwiąc w jednym i tym samym miejscu to samo robiąc z Gminą Spytkowice ! Może podyplomówkę chociaż sobie zrobić z Zarządzania na koszt Gminy?/.../ może trzeba było o sobie też pomyśleć, bo tego potrzebuje Gmina? Z resztą gołym okiem widać kto miał smykałkę do zarządzania i w jakim miejscu jest teraz i ciągle pnie sie w górę i Spytkowice przez Pana kolejne prywatne zatargi straciły kolejną możliwość rozwoju! A największa Pana wadą jest właśnie używanie stanowiska do prywatnych rozrachunków! Miarą Pana charakteru jest też ilość przyjaciół z których Pan zrobił swoich wrogów! Życzę takiej dużej ilości otrzymanych dotacji jaką ilość ma Pan tych kiedyś przyjaciół- dziś wrogów! Bo Pan już ma nieoficjalny plan B na pewno jak wygrać te wybory, na Facebooku wieje fikcją i ciepłymi kluchami, kto Pana dobrze zna to wie jakim człowiekiem jest bez tej obłudnej otoczki wobec ludzi!
krajan208:10, 19 października 2018
do krajan - obecni radni z Jej komitetu byli w zdecydowanej mniejszości w radzie gminy (4 radnych na 15), to co mogli zrobić? uchwały w stosunku 4 do 11 przecież nie przegłosują? Jednakże składali interpelacje w wielu sprawach bo widzieli, że w wielu obszarach może być zdecydowanie lepiej. Widać, że nie masz pojęcia o sytuacji w radzie w kończącej się kadencji albo specjalnie manipulujesz tematem.
Krajan19:35, 18 października 2018
do Krajan 2 jeśli był zle to gdzie była obecna kandydatka ? obecni radni kandydaci z jej komitetu?
krajan 218:56, 18 października 2018
krajan - ale jest naprawdę merytorycznie, jak czytam poniżej to przecież w komentarzach są przytaczane konkretne dane, cyfry i wiarygodne rządowe i regionalne źródła do wejścia i sprawdzenia. Bez żadnego przygotowania merytorycznego wypowiadają się jedynie jakieś wesołki itp.. Szukaj więc braku merytoryki u jak to nazwałeś "popleczników" ale obecnej władzy w gminie?
Krajan18:02, 18 października 2018
szanowni państwo ! Trwa bój niczym walka o prezydenturę!Walka która jest podobno merytoryczna , demokratyczna ! Hasła o zatrudnianiu swoich to normalny atut przeciwników chociaż może przyszłymi radnymi będą osoby z rodzinny przyszłej pani wójt to wszystko jest ok! Ale nawet gdybym chciał zagłosować na tą osobę czuje nie smak po wypowiedziach jej popleczników
Wielbiciel porządku13:59, 18 października 2018
Do kandydatów na radnych w Spytkowicach: zgłosiliście świeżo zameldowanych mieszkańców w swoich obwodach do śmieci??? Podobno to znany wśród kandydatów górnych spytkowic preceder. Nagle w niektórych domach przybyło lokatorów . Hahahahaha. Ciekawe czy wpływy za śmieci w gminie też wzrosną.
na temat13:10, 18 października 2018
Do wesołka:
Fundusze europejskie 2014-2020 na mieszkańca w Spytkowicach i wybranych, sąsiednich gminach:
Spytkowice - 19 zł,
Raba Wyżna - 1103 zł,
Rabka-Zdrój - 1241 zł,
Bystra - Sidzina - 540 zł
Jabłonka - 936 zł
Jordanów (gmina wiejska) - 450 zł,
Jordanów (miasto) - 6056 zł
wg stanu na 30.06.2018 r.
źródło rpo.malopolska.pl
śpasy10:33, 18 października 2018
wesołek - ale banialuki wciskasz. Po prostu zmarnowana kadencja jeśli chodzi o fundusze unijne przez gminę Spytkowice. W tzw. projektach systemowych nie złożono wniosków np. na bezpłatne zajęcia dodatkowe i wyrównawcze dla dzieci i młodzieży w szkołach,
świetlice popołudniowe/wieczorne dla dzieci i młodzieży,
na projekty aktywizujące bezrobotnych. To były proste konkursy niezależne w ogóle od liczby mieszkańców.
ue08:33, 18 października 2018
Do Wesołek po wypowiedzi widać, że akurat ty nigdy się nie ubiegałeś o fundusze unijne, i po co ludziom kit wciskać? Owszem są programy dla większych gmin ale są też dla mniejszych, przykład 1. gmina Racławice woj. małopolskie ok 2450 mieszkańców w latach 2014-2018 pozyskano 1 mln 730 tys. dofinansowania, przykład 2. gmina Pałecznica woj. małopolskie ok 3600 mieszkańców pozyskane dofinansowanie 1 mln 445 tys. Można? Można!
kk11:11, 17 października 2018
mam prośbę/przypomnienie dla radnych. Pełnienie tej funkcji wiąże się z obowiązkiem corocznych spotkań z wyborcami, na których przedstawia się swoje dokonania. A u nas??? ni widu ni słychu. Siedzenie w pierwszych rzędach i uśmiechanie się to trochę mało.
wesołek08:11, 17 października 2018
Do sąsiad i T sopa konkrety proszę bo "kilkaset" to może być 1000 lub więcej!? Każdy rolki który ubiegał się kiedy kol wiek o fundusze unijne wie że gospodarstwo musi spełniać wymagania minimum 4 eq.W przypadku gminy Tm minimum jest 5500 ludności.
JOLU DO BOJU 6 masz jeszcze jakieś 1500 i fundusze popłyną buaaahaha:-))
sąsiad13:02, 16 października 2018
Tomasz Sopa: miasto Jordanów, które pozyskało blisko 30 milionów dotacji w ostatniej kadencji jest tylko o kilkuset mieszkańców większą miejscowością od Spytkowic.
Niesasiad wojta12:26, 15 października 2018
Do futbolista. Widze ze nie tylko ja to widze ;) Szkoda ze inni maja klapy na oczach. Uderz w stol jak mawiaja. A pamietacie pana P. Konsetwatora z gminy. Przeciez byl w komitecie wyborczym drugiego pana P. A potem nagle konserwator.
futbolista11:23, 15 października 2018
Jak już jest wywołany temat opiekuna orlika i prowadzącego zajęcia piłkarskie dla dzieciaków, to taki przykład: człowiek, który był opiekunem w 2014 roku za poprzedniego Wójta, a z którym obecny wójt nie przedłużył umowy w 2015 roku jest już dłuższy czas II trenerem GKS Bełchatów. Jak prowadził zajęcia w Spytkowicach to sami rodzice przyznawali że potrafił zmotywować dzieciaki a jednocześnie trzymać dyscyplinę.
Niesąsiad wójta21:10, 14 października 2018
Do wesołek. W maju nie mogło być bo w kwietniu już był pewien pan.... przecież wożę tam dziecko to wiem. Tylko bzyczącego nie ma bo ponoć znalazł lepszą posadę. A tu biedaczek otwierał i zamykał. Co za charówka. Ciekawe za ile.
wesołek19:28, 14 października 2018
Żałuj że jesteś niesąsiad wójta
O orliku w kwietniu i w maju było ogłoszenie że zatrudnią "Opiekuna" trzeba było się brać a nie pier.....ć smutnych kawałków
Niesasiad wojta16:18, 14 października 2018
A co z gminnym nepotyzmem ? Moze mi ktos to wyjasnic ? Bo ja tych przykladow mam wiecej ( najbardziej razi orlik )
nie dać się robic w balona12:07, 14 października 2018
do Tomasz Sopa: tanią wymówkę serwujesz. W poprzedniej kadencji w latach 2007-2013 na mapadotacji.gov.pl jest informacja, że Spytkowice mają 5 projektów. Słabej baletnicy to i rąbek u spódnicy - pasuje tu jak ulał. Taki z ciebie znawca funduszy unijnych jak ze mnie kosmonauta.
Obserwator00:18, 14 października 2018
Mam nadzieję, że nareszcie się zmobilizujemy i odsuniemy od władzy p.Papanka. Jako gmina jesteśmy na szarym burym końcu w każdym rankingu. Temu człowiekowi nic się nie chce. Ostatnio słyszałem, że w środowisku wójtów i burmistrzów nikt tego człowieka nie zna.Nikt go nie zna bo on po prostu siedzi w Urzędzie i tyle. Żadnych unijnych pieniędzy ni pozyskał w ciągu tych dwóch kadencji. Gdyby nie pomoc posła Siarki i pieniądze z rezerwy państwowej 1 milion na przedszkole to budżet by się załamał. Dosyć tego marazmu !!!
Potrzebna lepsza zmiana !Lepsze Spytkowice !
Tomasz Sopa13:30, 13 października 2018
@ewka widać Twój brak rozeznania w temacie dowinansowania ze środków unijnych... Są projekty na które po prostu nasza gmina jest za mała. Dajesz do porównania gminę Raba Wyżna która ma aż osiem mniejszych gmin pod swoim zarządem, a o Jordanowie to już nawet nie wspominam. Proszę rozeznaj się w temacie i wtedy napisz . Komentarze nie znam się ale się wypowiem jest bezsensowne. Pozdrawiam!
Niesąsiad wójta13:12, 13 października 2018
A ja proszę o jedną odpowiedź. Jak to sie stało ze w każdej szkole, urzędzie gminy, przedszkolu zatrudnieni sa sąsiedzi obecnego wójta. Ostatnie obsadzenie stanowisk konserwatora w przedszkolu i dyrektora szkoły nr 2 było gwoździem do trumny. Nepotyzm sięgnął szczytu. Co, nie było nikogo innego, lepszego??? A konserwator w szkole nr 3 ? To też przypadek ??? Naprawde juz nie ma innych ludzi we wsi??? Dlaczego nikt z tym nic nie robi ???!!! Ciekawe kogo teraz obsadzi w szkole nr 1.
soni15:20, 11 października 2018
Jedna rzecz mi się teraz przypomniała - jak się 4 laty temu rozmawiało z mieszkańcami po wyborach, to każdy mówił, że głosował na Bartka. Wszyscy się drapali po głowach jak to się stało, że nie został on wybrany na wójta.
czas na zmianę14:28, 11 października 2018
Bacznie obserwuje co dzieje się w gminie już od jakiegoś czasu. I ostatnie cztery lata zostały mocno przespane. Inwestycje poza przedszkolem marne, kanalizacja leży zamiast się budować za to koledzy wójta mają coraz to nowe stanowiska, ba szykują się nawet niektórzy na vice-wójtów, zieleń w okół gminy i starego przedszkola znikła. Organizacje i stowarzyszenia nie mają wsparcia we władzach. Pani Jola nie obiecuje gruszek na wierzbie tylko proponuje realne plany na przyszłość. Co ważne daje też szanse młodym aby wykazali się jako radni. A nie trzymali tylko szarfy przy otwarciu przedszkola i wozili się za pieniądze podatników po "partnerskich " gminach. Panie Wójcie przespał Pan tą kadencję.
Spytkowoce Gorne za Jola10:02, 11 października 2018
Do przyzwoity i obserwator. Swieta prawda, jestem rodzicem dzieci w trojce i wiem jak wydziera sie kazda złotówkę z gminy na nasza szkole. Boli to w srodkowej wsi zesmy sie wzieli do roboty i ( od kiedy kazdy wie ) trojka dziala. A rozbudowy szkoly nie bylo od 2012 jak powstal orlik. Dziękujemy p. Sidelko za madre decyzje w sprawie szkoly. Tetaz nauczyciele, rodzice i dyrektorka nie pozwola jej zamknąć o czym wojt marzy.
czasoprzestrzeń09:55, 11 października 2018
Czytam na stronie urzędu gminy o otwarciu przedszkola, że gmina dostała na nie milion zł dotacji z budżetu Państwa. Czyli przy 4 milionach kosztów przedszkola ten jeden milion to 25% wartości tej inwestycji. No ale ci co starają się dotacje unijne to dostają w zależności od programu unijnego od 60 do 85% wartości inwestycji............... Nie wiem czy mi się wydaje, ale tak jakbyśmy żyli w dwóch różnych rzeczywistościach czytając słowa obecnego wójta Spytkowic
AnT09:44, 11 października 2018
LITOŚCI!!!Ta degradacja to była totalna klpina ze społeczności wsi SPYTKOWICE .Ludzie jakie by to były podatki od gruntów,a jakie ponieślisy straty na sam ten projekt .To poprostu STRASZNE jak łatwo Urząd Gminy tracił pieniądze a mógł je np wwykorzystać jako wkład własny w liczne twarde projekty ,ktore nie napisał i nie pozyskał za kadencji obecnego Wójta ;(ŻAL
Akros08:55, 11 października 2018
Papanek mściwy człowiek taki nigdy nie był i nie będzie dobrym gospodarzem
...08:37, 11 października 2018
Wnikliwy człowiek odczyta podejście tych dwóch kandydatów do życia z ich twarzy, wszystko jasne
Radna07:29, 11 października 2018
Do Ewka
Niestety, ale na żadnej liście rezerwowej nas nie było i nie ma, na początku 2017 roku w gminie wiedzieli że nie dostaniemy dofinansowania do kanalizacji i zamiast od razu ogłaszać przetarg to czekali do 2018 aż ceny podskoczyły o 100%, i teraz jesteśmy w czarnej....dziurze, przykre ale prawdziwe
przyzwoity06:46, 11 października 2018
A pamiętacie jak tuż przed poprzednimi wyborami w 2014 roku poszła po Górnych Spytkowicach pogłoska, że jak wygra Bartek to zamknie SP3???!!!!Ten który na każdej prawie sesji radnych drążył temat remontu drewnianego budynku obok szkoły, orlika, placu zabaw przy tej szkole. Nie miał już czasu żeby się bronić, że to oczywista nieprawda. Myślę, że wyborcy z Górnych Spytkowic już wiedzą jak było i pokażą to w głosowaniu. To tylko dzięki Bartkowi i poprzedniemu Wójtowi szkoła na górze wygląda naprawdę przyzwoicie.
mieszkaniec05:58, 11 października 2018
do Elka - no i co z tego, że wniosek na kanalizację i to na "aż" milion (he he) jest na liście rezerwowej? Jest na dalekim miejscu, że chyba połowa gmin które dostało dotacje musiałoby zrezygnować, w co wątpię, żeby gmina dostała chociaż złotówkę. Za poprzedniego Wójta gmina dostał środki unijne na dwa wnioski: rozbudowę kanalizacji i na rozbudowę oczyszczalni ścieków.
Beata W.23:06, 10 października 2018
Miliony na drogi, miliony na przedszkole i inne inwestycje... Kto tego nie widzi? dla mnie wybór prosty! wolę pewne i sprawdzone niż obiecanki których się nie da spełnić.
mieszkaniec22:49, 10 października 2018
wyścig szczurów
Mar.22:31, 10 października 2018
Jolanta Kadzik = szansa na rozwój naszej wsi !!
elka22:23, 10 października 2018
do ewka
z tego co się orientuje to gmina w 2016 roku złożyła wniosek o kanalizację na ponad milion i jesteśmy na liście rezerwowej, tak mówił wójt na zebraniu wiejskim
zorientowany22:14, 10 października 2018
do Obserwator i Stach
z programu rewitalizacji można było skorzystać, na przykład w Rabce dostali chyba z 5,5 miliona złotych na jakiś projekt, ale do degradacji dali działki gminne a nie tak jak u nas w Spytkowicach pani od przetargów razem z wójtem chcieli zdegradować pół wsi, jakby to zrobili z głową to na przedszkole które kosztowało 4 miliony dostalibyśmy 3 miliony dotacji a skończyło się tak że daliśmy swoje 3 miliony a milion dotacji mieliśmy dzięki Posłowi Siarce (dziękujemy), poza tym te 3 miliony to raczej w większości z kredytu
Obserwator21:42, 10 października 2018
A co to za rozbydowa trójki tj. Szkoly nr 3, bo ja tam od czasu kiedy p. Sidelko wybudowal orlik ( za co cala gora jest mu wdzieczna, a srodek nie moze przebolec) to ja tam zadnej rozbudowy nie widzialem
Kat21:40, 10 października 2018
do Stach: Tylko Pani jola w swoim programie wyborczym wymienia środki pochodzące z programu które wymagają rewitalizacji xd
Stach21:35, 10 października 2018
Ja Papankowi nie zapomnę tej zakichanej rewitalizacji, jak mi chciał wszystkie działki budowlane zdegradować i za parę lat nie byłoby czego dzieciom przekazać, i nie usłyszałem słowa przepraszam
ewka21:27, 10 października 2018
do prd
weszłam na stronę którą podałeś/aś i rzeczywiście w latach 2014-2020 nie ma ani jednego projektu gminy Spytkowice, czyli Pan Papanek nie pozyskał ani jednej złotówki ze środków unijnych, sprawdziłam z ciekawości sąsiednie gminy i tak gmina Raba Wyżna pozyskała około 4mln 400tys złotych, Jordanów - około 28mln 920tys (w tym 17,5mln na kanalizację), nie mam pytań !!!
marysza19:40, 10 października 2018
Nie wiesz jednak jak to jest błędnie napisany aforyzm.
wiem jak jest19:31, 10 października 2018
marysza - puszczają ci nerwy, wyluzuj mała/mały, słabej baletnicy to i rąbek od spódnicy przeszkadza.
marysza19:07, 10 października 2018
Myślę, że dobrze zrobił autor tej szmatławej notatki nie podpisując się. Mowa o walce władz niczym w głębokim komunizmie. Ja myślę, że naprzeciw siebie stanęło dwoje wartościowych ludzi mających wizję zarządzania w naszym imieniu Spytkowicami. Ludzi, których jeden ma doświadczenie, a drugi rzetelną wiedzą. Kampania wyborcza przebiega bez jakiegoś opluwania się ,pomówień, bredni.
Po co, więc mały pisarczyk z Nowego Targu zaczyna w tym mieszać.
Do rzetelnej pracy pisarczyku.Ucz się rzemiosła od naszych kandydatów.
Patrycjo zajmij się sobą i własną edukacją.
bacior19:05, 10 października 2018
Trzeba dać szansę nowej twarzy i to jeszcze kobiecie. Obecny wójt ma nabyt ą przed laty emeryturę nauczycielską i mógłby się zająć czymś innym, może wnuki itd.. Ktoś nowy jest potrzebny, skuteczny w pozyskiwaniu środków unijnych, bo to wstyd, żeby tak mizernie w ostatnich czterech latach z tym było.
fk18:56, 10 października 2018
Ostatnie 4 lata Spytkowice zrobiły duży krok do tyłu, bo kto stoi w miejscu ten się cofa.W 2018 roku ustępujący wójt przygotował gazetkę-sprawozdanie z pracy za lata 2014-2018, cztery lata temu dostaliśmy identyczne sprawozdanie za lata 2010-2013 z pracy poprzedniej ekipy.Porównajcie sobie te dwa opracowania, a zrozumiecie, że czas na zmiany.
STAŚ17:00, 10 października 2018
Najmniejsza gmina, ale przyjazna dla ludzi.
prd16:03, 10 października 2018
Jolu do boju. Tak dla ciekawości na rządowej stronie internetowej www.mapadotacji.gov.pl jest wszystko w temacie, ile i która gmina w Polsce pozyskała środków unijnych. No i dla Spytkowic w powiecie nowotarskim dla obecnej perspektywy wyskakuje "0 znalezionych projektów". Każdy może sobie to sam sprawdzić, żeby nie było jakiś niedomówień. I wszystko w temacie.
Patrycja15:27, 10 października 2018
Nowe? Lepsze? To ten Programi Pani ktore bedac Radna nie zna jaki jest budzet gminy? Jak mozna wpisywac co slina na jezyk przyniesie bez zadnych szans na powodzenie? Kto umie liczyc, ten wie - tylko realny program ktory sie da wykonac - PAPANEK RYSZARD!
KG15:01, 10 października 2018
Chyba dwoje.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas