Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
09.11.2018, 10:24 | czytano: 2287

Geotermia Podhalańska świętuje 25 lat istnienia

Geotermia Podhalańska świętuje 25 lat istnienia. Z tej okazji odbyła się konferencja, na której prezes Wojciech Ignacok podsumował dotychczasową działalność spółki i wyznaczył nowe kierunki jej rozwoju.

Po wielu latach uzgodnień Geotermia Podhalańska zaczyna rozwijać się w kierunku Nowego Targu i Kościeliska. Gmina Szaflary, która jest beneficjentem odwiertu jest już po przetargu i czeka na podpisanie umowy z wykonawcą badań geologicznych które pozwolą na doprecyzowanie odwiertu. Jednocześnie gmina Nowy Targ rozstrzygnęła przetarg na budowę nowej magistrali do stolicy Podhala.

Drugim kierunkiem jest Kościelisko, rozpoczęto prace nad projektem budowlanym, który ma być gotowy w przyszłym roku. Geotermia wraz z gminą szuka teraz środków finansowania. W Kościelisku przyłączeniem do geotermii zainteresowanych jest około 500 odbiorców.

Prezes Ignacok podkreśla, funkcjonująca na Podhalu opinia, że geotermia jest najdroższym źródłem ogrzewania jest nieprawdziwa.

- Cena ogrzewania domu jednorodzinnego w Zakopanem o powierzchni około 200 metrów kwadratowych wynosi około 400 zł miesięcznie. Wliczona jest w to opłata za ogrzewanie oraz wodę ciepłą użytkową. Wyliczenia te wykonaliśmy na podstawie analizy rachunków, które płacą mieszkańcy, jest to więc kwota realna - mówi prezes.

pk/ zdj. PK
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
:-)17:44, 11 listopada 2018
Powinni miec wszyscy baseny termalne u siebie w domu :-) Albo nawet puścić gdzieś górą po gruncie mały potoczek ciepłej wody, coby ludziska tyłki mogli za darmo wymoczyć, o każdej porze roku. Może na wszechobecny ból tej części ciała by to cosik pomoglo?
nowytarg21:55, 10 listopada 2018
Niech idą za Zakopiec..Ich niech doją a nie uczciwych ludzi...
Piotr16:24, 9 listopada 2018
I przez 25 lat nie potrafili zgeotermalizować Podhala - skandal !!!
uzytkownik od samego poczatku16:18, 9 listopada 2018
Narzuca wysokie ceny i ma za co świętować i balować . A jakby tak raz z tej okazji dali nagrodę i w jednym miesiącu anulowali rachunek? Co by się stało? Mogłoby tak być , ale musiałoby tam Ignaciaka nie być -sępa totalnego ze starego rozdania . Może "dobra zmiana" go wreszcie zmiecie .
Wicher12:14, 9 listopada 2018
To banda sabotażystów ! Podhale powinno być czyste już od dawna ! Co oni świętuja chyba to że udaje im się truć ludzi !
Królowa pienin11:18, 9 listopada 2018
gdzie nie popatrzę tam Perła Pienin w blasku sławy i chwały
Wicher10:46, 9 listopada 2018
Co tu świętować ! ? Całe Podhale w smogu a te *** świętują ! Od lat dziewięćdziesiątych całe Podhale powinno być ogrzewane geotermia i to za taka cenie jak faktycznie kosztuje !i
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij