Środa, 12 sierpień 2020, Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii
Zakopane i okolice
Clear
14°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 82
Clear
16°
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 87
Clear
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 82
Clear
15°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 72
Clear
11°
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 83
Clear
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
05.12.2018, 18:40 | czytano: 6702

Targowisko prawie gotowe

Fot. UG Ochotnica Dolna

Targowisko w Ochotnicy Dolnej wkrótce zostanie otwarte.

Jak informuje Urząd Gminy w Ochotnicy Dolnej, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Nowym Targu przeprowadził kontrolę budowy targowiska i nie wniósł zastrzeżeń. Obiekt czeka teraz na wydanie zgody na użytkowanie.

Obiekt składa się z dwóch wolnostojących budynków, w którym docelowo będą funkcjonować małe sklepy. W skład kompleksu wchodzą również ogólnodostępne toalety. Ponadto wybudowana została wiata z dziesięcioma stanowiskami handlowymi, z której będą mogli korzystać okoliczni rolnicy.

Źródło: UG Ochotnica Dolna, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Krrriss21:51, 6 grudnia 2018
Niestety mam podobne zdanie jak autor wpisu ,, tokisa,, również uważam że pieniądze zostały wyrzucone w błoto jesteśmy w dwudziestym pierwszy wieku i zamiast postawić na rozwój naszej gmin ,
Co robimy tymczasem?
Można powiedzieć że się cofamy do początku dwudziestego wiek gdzie świat Jarmaku kwitną .
Moim zdaniem tern ten powinien być zagospodarowany na mały basen ,który służył by mieszkańcom gminy jak i również turystą .
gość18:08, 6 grudnia 2018
Do prof. Jarmak tak to się nazywa
tokisa16:20, 6 grudnia 2018
Uważam, że w Gminie jest wiele ważniejszych rzeczy do zrobienia niż targowisko do handlu starymi szmatami. Dlatego twierdzę, że pieniądze są wyrzucone w błoto, wydana ogromna kwota tylko, żeby spełnić marzenia chorego człowieka. Mam nadziej, że nigdy więcej nie będzie wójtem. A teraz kiedy jest wolny to nich sobie wynajmie jedno stoisko i niech handluje np. jakami. Oczywiście za 4000 zł plus media, tak jak wynajął młodemu człowiekowi na starcie działalności aptekę w Tylmanowej.
Elżieta12:29, 6 grudnia 2018
do magiczny.
Ja bym proponowała aby jedna budka była wydzierżawiona dla godpodyni z tetenu gminy która by serwowała tzw. potrawy regionalne np.juha, sapka, kapusta z grochem, placki z blach, smalec ze skwarkami itp. żadnego alkoholu bo była by to za chwilę speluna.
Takie miejsce służyło by nie tylko turystą ale i mieszkańcom.
magiczny10:27, 6 grudnia 2018
w jednej z tych budek dobrze byłoby uruchomić fajnego grila plus browar- ewnt. grzane wino na powietrzu, przynajmniej jakis turysta w tursytycznej gmine by sie pokrzepił, swoje chłopy tez
kis spod sobla10:18, 6 grudnia 2018
oczekujemy realizacji programu nowego wojta- mam nadzieje że efekty poza pobieraniem przez niego kasy za wynagodzenie zaczna sie pojawiąc szybciej niż u poprzednika, który przez 4 lata złożył niezliczoną ilość wniosków i odwiedził ze swoim kolega przewodniczacym niezliczona ilośc ministrów.... z czego nic nie wyszło, ale aktywny był.......takiego wójta już nie chcemy
prof10:17, 6 grudnia 2018
Jak sie nazywa jarmark w gwarze ochotnickiej?
mieszkaniec09:29, 6 grudnia 2018
Czekamy co potrafi ten nowy. Czekamy 100 dni, taczki też.
Rolnik08:50, 6 grudnia 2018
Dlaczego w błoto, przecie tam błota już nie ma, no i ładnie wygląda a nie jak wcześniej
Harzak 300008:43, 6 grudnia 2018
Ochotnicanie się powinni cieszyć. Takiego dobrego Wójta mieli,.. przecież to targowisko spowoduje rozwój wsi. ale wiadomo malkontentów jest wielu , a sami pewno pójda pierwsi. ale jak to mówią zamienił stryjek siekierke na kijek,..
klaudia08:34, 6 grudnia 2018
skoro jest to targowisko z dotacją na rozwój rolnictwa to pytam dlaczego nie ma przetargu na wynajem?
Te pomieszczenia powinny być przeznaczone na chandel wyrobami wyteorzonymi przez rolników i rzemieślników z terenu naszej gminy a nie chandel ubraniami czy też kiosk ruchu..
Ponadto słyszy się że były wójt podpisał umowę m.innymi z panem z Ochotnicy Górnej która nie utraciła miejsca pracy to pytam się jak to możliwe cichaczem podpisane umowy przed oficjalnym dodaniem budynków do użytkowania?
Panie Wójcie Królczyk powinien Pan temu się przygladnąć za jaką cenę zistaly wydzierżawione pomieszczenia. Skoro targowisko kosztowało 2 milony zł to i ceny za dzierżawę powinny być adekwatne do kosztów poniesionych przez gminę.
Widać w zarządzaniu wojta Jurkowskiego nepotyzm. Ja jestem panem i wladcawładcą.
gość06:28, 6 grudnia 2018
Tam rolników prawie nie ma nie wiem z czego Ci ludzie żyją co będą sprzedawać
korek06:17, 6 grudnia 2018
Usuńsięgościuwcień.
tokisa20:29, 5 grudnia 2018
Wyrzucone w błoto 2 mln zł przez poprzedniego wójta.
ja19:01, 5 grudnia 2018
Ale jajajaja
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij