Sobota, 25 maj 2019, Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Nowy Targ i okolice
Fog
10°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
10°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
10°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Fog
11°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
10°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
06.12.2018, 19:10 | czytano: 6222

Kontrowersyjna kopuła w centrum miasta

ZAKOPANE. Na parkingu obok Placu Niepodległości stanęła kopuła, w której mieścić się będzie planetarium. Według pracowników Urzędu Miasta Zakopane, budowla nie miała prawa powstać, gdyż teren objęty jest zapisami Parku Kulturowego.

A przepisy Parku Kulturowego zakazują budowy obiektów tymczasowych, które nie są uwzględnione w Miejskim Planie Zagospodarowania Przestrzennego.

Właściciela planetarium ta argumentacja nie przekonuje. Na budowę obiektu uzyskał bowiem zgodę ze Starostwa Tatrzańskiego.

To nie pierwszy przypadek łamania zapisów Parku Kulturowego Krupówki, jaki ma miejsce w ostatnich dniach. Podobna sytuacja zaistniała na nowej galerii handlowej Krupówki 40, gdzie właściciel zainstalował telebim, na który także nie zezwalają przepisy.

pk/zdj. Piotr K
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
elfenbens17:48, 7 grudnia 2018
przykład idzie z góry. Rząd, sejm, prezydent pokazują, że można bezkarnie olewać prawo. Jakaś góralska działaczka w TV tłumaczy że "na podhalu prawo sie nie przyjeło" i nikt na to nie reaguje, widać się wszyscy zgadzają. Skoro jest powszechna zgoda na lekceważenie prawa, to co sie dziwić, że stawiają co chcą i gdzie chcą. To ma być państwo prawa ? śmiechu warte.
Kto jest bardziej bezczelny i ma więcej pieniędzy, ten może robić co chce.

Gdyby to się działo w innym kraju to już by mu to rozebrali i obciążyli kosztami. A jak parę lat temu Sienkiewicz powiedział, że państwo mamy teoretyczne, to do dzisiaj mu wypominają. No a nie jest teoretyczne skoro nic nie może ?
wodnik17:38, 7 grudnia 2018
kto w starostwie wydał zgodę i na jakiej podstawie ? może urzędnicy z UM powinni zacząć od pogadania ze starostwem. A jak się nie da bo wszystko jest zgodnie z jakimiś przepisami, to poprosić inspekcje pracy o wizytę - nawet na zdjęciu widać że nie przestrzegaja przepisów BHP. A po PIP sanepid, strażaków albo inna skarbówkę. Jakby właściciel dostał parę mandatów to by mu się przestalo opłacać i sam by zwinął.
Ciekawe, że urzędnicy niektórym potrafią latami obrzydzać życie kontrolami i inspekcjami, za 10 zł p sądach ciągać, a w stosunku do innych tylko rozkładają bezradnie rączki i mówią że nic nie moga - a każdy widzi że mogliby tylko nie chcą.
szary17:19, 7 grudnia 2018
jo, powiedzże gdzie mieszkasz, to ci na sąsiedniej działce postawię chlewnie zachowując odległości od twojego okna. Jak ci smród nie da wytrzymać, to też ci powiem - na swojej działce, za swoje pieniądze moge robić co chce. Ciekawe czy dalej byś tak gadał. Może byś wtedy zrozumiał, że nie chodzi o bzdurne interpretacje.
Michał15:58, 7 grudnia 2018
Panie Konradzie proszę się nie denerwować wszystko zgodnie z prawem jak również zgodnie z parkiem kulturowym który ma jasny zapis... w skrócie... jak ton sami napisali... uchwała nie narusza miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego... i jeśli on coś dopuszcza tzn że może być w danym miejscu i koniec kropka .
oleg14:09, 7 grudnia 2018
Jo. Gdy sobie ty stawiasz to jest w porządku ale gdy by ci sądiad wystawił mimo zachowanych odległości od granic hałaśliwą działalność to byś inaczej gadał.
Konrad0810:48, 7 grudnia 2018
To jest paranoja bo jeśli z tym się czegoś nie zrobi.. tj. w sytuacji kiedy obowiązują przepisy parku kulturowego i ktoś sobie stawia budowlę (tymczasową), która nie dość że ewidentnie stoi w sprzeczności z tymi przepisami, co więcej wygląda ohydnie - to będzie sygnał dla innych, że można te przepisy ewidentnie olać... Ale jak to się ma do tego że Miasto Zakopane dostało nagrodę za przepisy dot. parku kulturowego i ich wprowadzanie a tutaj co brak reakcji? Reakcja powinna być natychmiastowa i to taka, aby ktoś od razu poczuł, że tych przepisów nie wolno łamać. Bo po to były te przepisy, aby właśnie takie badziewie nie powstawało, po to aby nasze miasto piękniało, po to aby usunąć ten cały bangladesz... Wzywam władze miasto do natychmiastowej, szybkiej i skutecznej reakcji. Proszę nam pokazać, że te przepisy działają.
piła łańcuchowa09:23, 7 grudnia 2018
PIP macie dowód praca na wysokości bez stosownych i prawem nakazanych zabezpieczeń
Jo08:51, 7 grudnia 2018
Jaki to prawem jakiś tam urząd ma mi dyktować co ja mam stawiać na swojej działce i za swoje pieniądze zachowując odpowiednie odległości od sąsiadów.Najwyższy czas zakończyć te bzdurne interpretacje urzędasów ****
Magda06:29, 7 grudnia 2018
Wszyscy uzyskują zgodę starostWA. ABW może czas się tym zająć i wyprowadzić kogo trzeba!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij