Radni opozycji zrezygnowali z pracy w dwóch komisjach - podhale24.pl
Środa, 01 lutego
Imieniny: Brygidy, Ignacego, Renaty
Czarny Dunajec
Snow
-0°
Wiatr: 15.12 km/h Wilgotność: 83 %
Snow
-1°
Wiatr: 16.056 km/h Wilgotność: 95 %
Snow
-0°
Wiatr: 15.948 km/h Wilgotność: 83 %
Snow
-0°
Wiatr: 17.532 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 15.192 km/h Wilgotność: 84 %
Snow
-1°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
10.12.2018, 18:57 | czytano: 5449

Radni opozycji zrezygnowali z pracy w dwóch komisjach

NOWY TARG. Głosowanie nad powołaniem komisji stałych Rady Miasta pokazało, że części radych nie zależy na pracy w komisjach zajmujących się kulturą, sportem, czy opieką społeczną. Próby dojścia do porozumienia w ustaleniu składów komisji nie powiodły się. Radni opozycyjni nie ukrywali, że ich zdaniem największy klub rozdając karty nie liczy się z mniejszymi partnerami.

zdj. Michał Adamowski
zdj. Michał Adamowski
- Jak chcecie współpracy, to traktujcie nas jako partnerów - apelował podczas sesji Paweł Liszka, przewodniczący klubu radnych Dobra Zmiana w Mieście (PiS).

Przypomnijmy, podczas poniedziałkowej sesji nie udało się powołać składów dwóch komisji pełniących niejako funkcję kontrolną nad pracą samorządowców, czyli Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

Członków pozostałych komisji wybrano w miarę szybko.

O ile do Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju, a także Komisji Rewizyjnej zgłosiła się praktycznie cała Rada Miasta, to do pracy w Komisji Mieszkaniowej, Opieki Społecznej, Zdrowia i Porządku Publicznego oraz Komisji Oświaty i Kultury zgłosili się jedynie radni z klubu Nasze Miasto, czyli związanego z burmistrzem. Pozostali radni nie byli zainteresowani uczestnictwem w pracach tych komisji.

Więcej entuzjazmu wykazano przy kompletowaniu składu Komisji Sportu, Turystyki i Promocji. Tu zgłosiło się 14 radnych z wszystkich klubów. Kandydatów na przewodniczącego było dwóch, to znaczy kandydatury były dwie: Katarzyny Wójcik i Agaty Michalskiej. Wygrała reprezentantka największego klubu. Radna Wójcik zdobyła 12 głosów, a radna Michalska - 8.

Jedyną pretendentką na stanowisko przewodniczącej Komisji Mieszkaniowej, Opieki Społecznej, Zdrowia i Porządku Publicznego była Stefania Drąg-Iłęda. W jej komisji, prócz niej - pracować będą tylko Ewa Garbacz i Jan Łapsa.

Z kolei Komisja Oświaty i Kultury będzie liczyć zaledwie czworo członków. Będzie to Leszek Pustówka, Ewa Garbacz, Danuta Szokalska i Katarzyna Wójcik - wszyscy z klubu Nasze Miasto. Komisją, podobnie jak w poprzedniej kadencji kierować będzie Leszek Pustówka.

SPalka
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Do @ NT widz16:43, 12 grudnia 2018
W samo sedno lepiej bym tego nie ują. Dobrze, że nie wygrali byłby to rozbiór Nowego Targu między tzw. "Byznesmensmi" widać, że nie chce się pracować w komisjach, będą tylko szopke robić na sesjach rady bo idzie w "internety" :(
Trochę wstyd09:58, 12 grudnia 2018
Tak, dobrze ci się wydaje widzu, cała reszta tych co to kochają i szanują{ha, ha ha} rzuciła się bez ociągania na upatrzone pozycje.
NT widz23:13, 11 grudnia 2018
czy mi sie tylko wydaje czy Glonek i cała reszta zgłośili się tylko do tych komisji w których mogliby coś ugrać dla swoich prywatnych interesów. Przypadek
Krótko15:59, 11 grudnia 2018
Brawo opozycja,tak trzymać.
Trudne słowo15:58, 11 grudnia 2018
No drogi panie bo nie o intelekt tu przecież chodzi...ha,ha, ha
smok15:24, 11 grudnia 2018
Klakier znalazł się blisko areny o intelekcie coś bredzi.
Cyrk się zaczyna13:31, 11 grudnia 2018
Gdyby nie intelekt radnych opozycyjnych byłoby cieniutko,może nawet wstyd? Dobrze że jesteście Michał, Marek,Paweł,Szymon,Agata.
kalkulator12:03, 11 grudnia 2018
do : Prr
" Ciężko .... bo to tysiąc na miesiąc. Ech ..."
do tego tysiąca dodaj kolejny za udział w komisjach - przypuszczam, że każdy radny miesięcznie zgarnia ponad 2 tysiące a przewodniczący rady z wickami po ok 3 tyś.
os11:36, 11 grudnia 2018
"Głosowanie nad powołaniem komisji stałych Rady Miasta pokazało, że części radych nie zależy na pracy w komisjach zajmujących się kulturą, sportem, czy opieką społeczną. Próby dojścia do porozumienia w ustaleniu składów komisji nie powiodły się. Radni opozycyjni nie ukrywali, że ich zdaniem największy klub rozdając karty nie liczy się z mniejszymi partnerami" - radni opozycyjni niechaj opozycję tworzą w swoich domach. Nie chcą pracować niech zrezygnują z mandatów.
Marcin09:39, 11 grudnia 2018
Nie będzie ograniczeń ilości osób w komisjach ale max w 3 mogą być. Tak jest zaznaczone.
Marcin09:37, 11 grudnia 2018
Przecież nikt nie zrezygnował z prac w komisjach. Wszyscy są gdzieś zapisane. A przecież jeszcze dwie są do obsady. Więc bez i insynuacji proszę.
ryś09:35, 11 grudnia 2018
Radny jest przedstawicielem władzy lokalnej. Wykonując swoje prawa i obowiązki, powinien kierować się przede wszystkim dobrem wspólnoty samorządowej.Do podstawowych czterech funkcji radnego należą:
utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami,uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych do których został wybrany lub desygnowany,reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy. Nie chcą pracować niechaj zrzekną się mandatu !!!

Wybrani radni podejmują najważniejsze decyzje w sprawach dotyczących gmin, powiatów, województw. Decydują na przykład o utrzymaniu szkół, przedszkoli, ośrodków zdrowia, remontach ulic i ochronie środowiska naturalnego.
Statystyka
prawda09:07, 11 grudnia 2018
Na cholerę nam pozory demokracji .Takie komisje stworzone z spolaryzowanej
grupy mają jedną zaletę -nie muszą się zbierać wystarczy że na spotkaniu klubowym ustalą im jak mają głosować .
Opozycja w ogóle powinna wycofać się z jakiejkolwiek działalności .
W autokratycznej pseudo demokracji nie mają szans mniejsi i to w każdej skali
czy to Unii przez gminy do gospodarstwa domowego.
Prr08:09, 11 grudnia 2018
Osoby, które kandydowały na stanowisko burmistrza i miały podobno pomysł na dobre prowadzenie miasta teraz nie chcą pracować w komisjach. Dziwne. Dziwne i fatalne dla rady. Będzie " bicie piany" na każdej sesji. Te sprawy, które można i należy przedyskutować podczas prac w komisjach dyskutowane będą dopiero podczas sesji. Będzie się wydawać, że opozycja jest bardzo aktywna, bo "trzepanko" medialnie będzie nagłaśniane. A tak naprawdę cała robota powinna odbywać się właśnie podczas prac komisji. I o co chodzi kiedy nie wiadomo o co chodzi ?. Powiem wam. Chodzi o tę "stówkę" za przewodniczenie komisji. O nic innego. Jest wyjście z sytuacji. Jeżeli radny nie ma ochoty do pracy niechaj zrezygnuje z mandatu. Ciężko .... bo to tysiąc na miesiąc. Ech ...
Mieszczuch00:15, 11 grudnia 2018
@Komisja jakoś nie rzucało się to w oczy, rozmawiali wszyscy ze wszystkimi, ja widziałem jak jeden z radnych skubał pryszcze na twarzy, inna radna intensywnie żuła gimę, wielu radnych kręciło się i obracało, wielu ziewało, szarpało włosy. Raczej trudno usiedzieć 6 godzin w jednej pozycji, to są przecież ludzie tacy jak my wszyscy i nie nazywałbym tego porażką. Ważna jest ich praca i zaangażowanie w sprawy Miasta, a to dopiero początek. Wyrabianie sobie zdania na podstawie tego jak ktoś pochyla głowę czy uśmiecha się lub nie to jest strasznie płytkie i świadczy o opiniodawcy niezbyt pozytywnie.
poldek00:02, 11 grudnia 2018
Pani Garbacz w dwóch komisjach?
Wyrobi się?
Gmina23:25, 10 grudnia 2018
Zwróćcie lepiej uwage jak traktowana jest opozycja w Gminie Nowy Targ. Tam /.../ Smarduch i jego przyboczni nie dopuszczaja radnych opozycji do przewodniczenia ŻADNEJ z komisji i to od wielu wielu lat
Komisja23:19, 10 grudnia 2018
Porażka dla mnie jest radna Wójcik. nie nadaje sie zupełnie tam ta kobieta, Cały czas kreci się, nie słucha, ogląda, rozmawia.... Kobieto, to Rada Miasta a nie spotkanie przy kawie. nie wiem, ale mam mieszane uczucia, czy chodziasz raz wypowie się w imieniu mieszkańców
spostrzegawczy23:01, 10 grudnia 2018
Panie radny Mozdyniewicz. Bardzo proszę żeby na sesji pełniąc funkcję v-ce umieć się zachować. Żadne spanie, ziewanie, leżenie na krześle. To samo tyczy się drugiego v-ce. Panowie - nie dorośliście do swojej roli. Może warto by jednak zrezygnować, a nie ośmieszać się na ogólnodostępnej wizji.
kinga22:15, 10 grudnia 2018
jedyny konkret tam to LISZKA FRYŹLEWICZ I GLONEK reszta szuka tam samych siebie.
Przerażony21:28, 10 grudnia 2018
Moderator to co przewodniczący Rady Miasta mówi to jedno a to co jest zapisane w Statucie to drugie. Widać przewodniczący nie zna Statutu jesli tak twierdzi. Wyraźny zapis jest w Statucie Rady że radny może uczestniczyć max w 3 komisjach , a więc ???

Widzę, paragraf 14. Moderator.
kalkulator21:26, 10 grudnia 2018
Panie Pawle Liszka - potrzebny był Wam na liście wyborczej PiS-u Pan Jan Łapsa ??? Sami go popieraliście i odpłacił się Wam, jak i Wyborcom opuszczając Wasz klub i pozbawiając Was większości w radzie. hahaha - a mówiłem przed wyborami, że nie ufa się człowiekowi, który nie dotrzymuje własnych publicznie wypowiedzianych deklaracji - ostrzegałem i wyszło na moje.
Marcin21:04, 10 grudnia 2018
Jeszcze dwie komisje zostały więc pewnie się zdecydują. Max w 3 mogą. Ale współpraca mogłaby zaistnieć chyba że burmistrz się boi czegos.

Przewodniczący Rady Miasta w wywiadzie dla Podhale24 powiedział, że nie będzie ograniczeń ilości komisji w których radni mogą pracować. Moderator.
XxX20:32, 10 grudnia 2018
Dobrze, że teraz w przekazie internetowym mogę zobaczyć ten cyrk i te uśmiechnięte, pełne samozadowolenia panie i panów, którzy jak w sekcie zostali przez Watychę pozbawieniu zdolności samodzielnego myślenia. Polska bis, stolica bis, powiat bis i poziom pierwotniaków.
Salos20:27, 10 grudnia 2018
Barwo Kasia:)
wincek20:23, 10 grudnia 2018
Zaczynam się wstydzić tego miasta i ludzi, którym władza odebrała rozum. Szlak by to trafił. Kolejne stracone lata.
avivat19:50, 10 grudnia 2018
Po raz kolejny - DRAMAT!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas