Środa, 19 czerwiec 2019, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Szczawnica i okolice
Thunderstorm
22°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
23°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
23°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
23°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 57
Thunderstorm
23°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
08.01.2019, 10:46 | czytano: 2944

Discovery Channel w Muzeum Podhalańskim w Nowym Targu

Fot. Muzeum Podhalańskie

Sale ekspozycyjne Muzeum Podhalańskiego im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu przez jeden dzień były plenerem filmu dokumentalnego realizowanego przez Kanał Discovery Channel. W Nowym Targu i szerzej na Podhalu realizowany był bowiem kolejny odcinek cyklu historycznego „Tropicielki rodzinnych historii”.

Cykl porusza barwne historie ludzi, którzy postanowili poznać kim byli ich przodkowie. Pomagają im w tym Karolina i Kinga - historyczki i genealożki oraz tytułowe "Tropicielki".

Odcinek realizowany w Nowym Targu poświęcony był poszukiwaniu przodków Polaka mieszkającego na stałe w USA, a pochodzącego ze Starego Bystrego na Podhalu. W filmie obok wątku rodzinnego poruszone został m.in. kwestie związane z emigracją zarobkową górali na przełomie XIX i XX wieku, głównie do Stanów Zjednoczonych i Kanady. O przyczynach jakie leżały u podstaw niejednokrotnie dramatycznych decyzji opuszczenia ojcowizny ale również skutkach społecznych wyjazdu za przysłowiowym chlebem, opowiadał Robert Kowalski, kierownik Muzeum Podhalańskiego.

Nie po raz pierwszy Muzeum Podhalańskie w Nowym Targu uczestniczy w produkcji filmów dokumentalnych, realizowanych przez m.in. TVP Historia, Kanał Discovery czy TVN Historia.

Źródło: Muzeum Podhalańskie, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Oskar(d) murowany!20:50, 11 stycznia 2019
To teraz czekamy na Oskar(d) w kategorii: rola pierwszoplanowa dla celebryty Kowalskiego.
nowotarski07:57, 9 stycznia 2019
No i teraz cały świat do nas przyjedzie. Wystarczy tylko odśnieżyć drogi, chodniki, przejścia, wywieźć śnieg i przedmuchać jakoś smog, bo dla turystów może to być kontakt ze śmiercią. Taka atrakcja gratis dla szukających ekstremalnych wrażeń.
qwerty22:31, 8 stycznia 2019
Czyli pierwsi zwiedzający :)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij