Wstrzymano egzaminy na prawo jazdy - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Rabka Zdrój
Clouds
15°
Wiatr: 9.324 km/h Wilgotność: 71 %
Rain
16°
Wiatr: 9.72 km/h Wilgotność: 80 %
Rain
16°
Wiatr: 8.388 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
17°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
21°
Wiatr: 7.128 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
19°
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
58 %
Nowy Targ
62 %
Zakopane
46 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
09.01.2019, 10:32 | czytano: 9784

Wstrzymano egzaminy na prawo jazdy

NOWY TARG. Zaplanowane na ten tydzień w ośrodku ruchu drogowego egzaminy na prawo jazdy - teoretyczne i praktyczne - zostały odwołane.

"Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne panujące na drogach, w dniach 9 - 11 stycznia br. Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego Oddział Terenowy w Nowym Targu będzie nieczynny. Wszystkie egzaminy teoretyczne i praktyczne zostają odwołane – odbędą się w terminie późniejszym" - poinformował kierownik oddziału terenowego MORD w Nowym Targ Stanisław Barnaś.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Lewarek05:58, 12 stycznia 2019
@megi-instruktor pewnie Cię zapewnił że jeśli wjedziesz w zaspe to on Cię popchnie i napewno zdasz?
Megi08:21, 10 stycznia 2019
Do tych super kierowców co zdali Prawo jazdy w tych ciężkich warunkach zimowych :)
Każdy egzaminator czy instruktor potwierdzi ze im gorsze warunki to łatwiej zdać ! Ja na egzaminie tez miałam takie warunki było to jeszcze w saczu. Oczywiście przerażona byłam niesamowicie na co przyjechał mój instruktor i stwierdził ze lepiej się mi trafić nie mogło i na 100% zdam. Nie chce mi się rozpisywać co mi dokładnie wtedy powiedział i wyjaśnił bo panowie maczo za kierownica i tak nie zrozumieją . Pozdrawiam pana P.S
BBgun08:15, 10 stycznia 2019
Słusznie, ludzie ledwo jeżdżą po zasypanych ulicach, jak po torach bobslejowych, bez sensu egzaminy prowadzić, jak nie ma gdzie przeprowadzać testów.
@z Podhala- gdzie są ci od ocieplenia klimatu? Może walczą ze skutkami anomalii pogodowych ciągle zdarzających się na całym świecie. Nie wiem ale co chciałeś swoim błyskotliwym komentarzem udowodnić? Że jak jest śnieg to ocieplenie klimatu jest ściemą? Z tego co obserwuję, to śnieg pada już przy +1/0 stopni, w ostatnich tygodniach temperatura nie spadła niżej -15 stopni, głównie utrzymywała się na poziomie -5 stopni, a przecież z tego co pamiętam 40 lat temu normą było -20 stopni przez większość stycznia i lutego. Ocieplenie klimatu jest faktem i trochę głupio jest dyskutować z faktami, szczególnie jak się swoje rewelacje powzięło ze stronki internetowej dla wyznawców płaskiej ziemi, chemitrails i innych żenujących teorii spiskowych.
...07:25, 10 stycznia 2019
To bardzo proszę o stosowną notatkę u tych którzy ze względu na "trudne"warunki nie mają egzaminu o treści - kierujący ma zakaz poruszania się samochodem w miesiącach zimowych, ma zakaz wjazdu do krajów skandynawskich oraz Rosji i krajów przy wschodniej granicy w zimie...
dddd02:17, 10 stycznia 2019
iii rozpoczęła się g*** burza.. każdy nagle mądry, bo prawo jazdy już zdane i przechwalanie jeden przez drugiego kto i w jakich warunkach nie zdawał.. trochę nie na miejscu.. wystarczy się przejechać do Nowego Targu i spróbować gdzieś na jakieś ulicy zaparkować.. a egzamin sam w sobie co do dalszej jazdy nie ma nic wspólnego z tym jak Ty będziesz sobie radził wpadając w poślizg. Bo przecież ośrodki szkoleniowe nie zamknęli na ten okres, uczeń jeździ w dalszym ciągu w tych warunkach,.. a ciekawe czy każdy by taki mądry był jakby w poślizg wpadł zaraz po odebraniu prawka.. takich rzeczy uczy się latami praktyki, a nawet czasem nie da się pewnych kwestii uniknąć, więc oszczędźcie sobie zbędnych komentarzy i ocen..
bronisław bul22:08, 9 stycznia 2019
Dlaczego odwołane ???? Podobno zimowi kierowcy najlepsi .
ANTY_LEWAK19:17, 9 stycznia 2019
@Łopatować
Gdybyś trochę myślał, przed daniem wpisu przeczytałbyś definicje słowa 'Kierowca' zawartą w Ustawa Prawo o ruchu drogowym.
Zacytuje Ci:

"Kierowcę - osobę uprawnioną do kierowania pojazdem silnikowym lub motorowerem;"

Tworzysz niepotrzebną redundancje, piszesz w zasadzie 'Zima pokazuje kto jest kierowcą a jest kierowcą.

Może lepiej się nie oddzywaj, jak nie potrafisz odróżnić 'kierowcy' od 'kierującego'.

Tak że zabieraj się za łopatowanie może w tej dziedzinie będziesz biegły.
z Podhala18:27, 9 stycznia 2019
Panowie , jeśli choć część z Was ma prawo jazdy , to powinniście znać odpowiedź dlaczego egzaminy zostały przerwane.
Egzamin to nie tylko jazda po drodze , lecz również zawracanie parkowanie itd. Jak można przeprowadzić egzamin skoro na parkingach jest od 20 do 30 cm śniegu.
Miasto chce wywozić śnieg z ulic i parkingów ale skutecznie przeszkadzają w tym samochody które tam parkują.
Spróbujcie przejechać się bocznymi drogami m.in.: Długą ,Na Równi
Wojska Polskiego , Podhalanską czy wieloma innymi. Tragedia.
Poza tym jest strasznie wąsko i czasem mijanka jest niemożliwa
Szkoda się denerwować.
Poza tym bez Elek jest trochę luźniej w Mieście.
A swoją drogą gdzie są teraz Ci od ocieplenia klimatu ,pewnie ich zasypało ;-)
instruktor17:00, 9 stycznia 2019
P. Kierowniku o ile mogę zrozumieć odwołanie egzaminów praktycznych , ze względu na warunki atmosferyczne , to nie rozumiem dlaczego zostały odwołane egzaminy teoretyczne , w czym przeszkadzają wzmożone opady śniegu ??????? , i jeszcze do wszystkich co zarzucają ,że L-ki nie jeżdża , a instruktorzy nadają sie do sortowni odpadów , ,,,, ja dzisiaj wielokrotnie spotkałem sie z opinią , ze ośrodki szkoleniowe powinne przerwać szkolenie , i nie plątać sie po drogach
PK16:47, 9 stycznia 2019
I Bardzo dobra decyzja! A takie gadanie-wychwalanie się jak Rodzynek.to wiadomo że nigdy kierownicy w takich warunkach nie trzymała.
Burok16:46, 9 stycznia 2019
Zdawałem egzamin w zimie , jeszcze w LOK-u na Długiej na żuku , 3 biegowym :) na diagonalnych oponach :) i nikt sie tym nie przejmował :)
Zachowuję spokój.14:56, 9 stycznia 2019
@Rodzynek czasami jednak warto przemyśleć sprawę czy przypadkiem nie jechać jednak te 30 km/h i jednak dojechać do celu.
Zachowuję spokój.14:53, 9 stycznia 2019
A czy kursanci potem w przypadku "trudnych warunków" będą mieli zakaz prowadzenia auta?
jac14:34, 9 stycznia 2019
egzamin w Nowym Targu? A co tam jest takiego żeby nie zdać? miasto ciasne i łatwe bez ciężkich skrzyżowań czy też rond. Ciekawe jak taka osoba będzie jeździła po większym mieście np. Kraków, Warszawa itp...
Gal Anonim13:59, 9 stycznia 2019
Rodzynek masz 100% racje te elki na miescie to jest porazka 20/30 na godzine.A jak juz zda i wpadnie w poslig to nie wie co zrobic bo nie naucza.
.....13:58, 9 stycznia 2019
Tez zdawalem w srodku zimy kilka lat temu i jakos problemu nie mialem.
Pozdrawiam bardzo przyjemnego pana egzaminatora Krystiana.
Rodzynek13:42, 9 stycznia 2019
śmieszne , ja jakoś zdawałam egzamin w takich warunkach pogodowych i o dziwo ZDAŁAM ! Potem jeżdżą takie sieroty 30 na godzinę bo przecież jak to jechać jak jest śnieg na drodze !!!
Biegły Sądowy13:12, 9 stycznia 2019
Za duża zdawalność była w ostatnie dni - zasypanie linie na placu, linia podwójnie ciągła i inne na drodze, jazda max na dwójce w ostateczności trójka.
Trzeba zamknąć bo hajs się nie zgadza!
wsiok13:12, 9 stycznia 2019
zlikwidować ten durny ośrodek
Śniegowy13:09, 9 stycznia 2019
Trudne warunki? Jakie trudne warunki...
jeszcze bardziej very stary drajver12:56, 9 stycznia 2019
A ja pamiętam jak w zimie dawno temu zdawałem na oponach zimowych. A pamiętam jak to było, poszedłem wtedy na ten egzamin a to było po południu już i padał śnieg. Szedłem tak i szedłem i myśłałem czy zdam. Lamp wtedy nie było a to było już po 16 więc ciemno i szedł ze mną jeszcze taki kolega co tez miał egzamin, taki Andrzej. Szliśmy i tak sobie gadamy czy nam się uda. Szarawo i ciemno i idziemy. Gadamy i myślimy i nagle kolega mówi, że już doszliśmy. Tak szybko nam minęła drogą. No i fajnie i poszliśmy na egzamin i tam się działo dopiero. Jak już napisaliśmy egzamin to był tam taki Franek i ten gość miał tam znajomego egzaminatora. Jak się okazało ten egzaminator mieszkał obok kuzyna szwagra mojego dobrego kolegi. A kolega szwagra to był równy gość. No i poszliśmy tam na plac zdawać a potem jeszcze do sklepu i później jeszcze Tomek przyszedł i poszliśmy razem a Franek do domu autobusem pojechał. No i tak to było. Pozdrawiam Kierowców.
Łopatować12:34, 9 stycznia 2019
To jeszcze raz napisze to samo, Zima pokazuje kto jest kierowcą a kto posiada prawo jazdy !
Pijak12:19, 9 stycznia 2019
To znaczy egzaminatorzy oraz instruktorzy nauki jazdy nadają się tylko sortowni odpadów komunalnych ja osobiście uczyłem się jeździć oraz zdałem na prawo jazdy w takich warunkach zima to jest najlepszy czas na naukę jazdy i egzaminy
xxx11:49, 9 stycznia 2019
a potem nie dziwne że jeżdżą takie łajzy że lekko snieg spadnie i nie wiedzą jak sobie poradzić....
Marcin11:47, 9 stycznia 2019
Pamiętam jak dziś, koniec grudnia 2001r egzamin w Nowym Sączu. Pod Snozkę musieliśmy pchać naszą L-kę - dojechaliśmy 5min przed egzaminem.
Śniegu dużo więcej a samochód egzaminacyjny na letnich oponach. W trakcie egzaminu na placu zaśnieżyło mi linie usypane z piasku, a na mieście kilka razy musiałem zawracać bo nie byłem w stanie ruszyć pod lekkie wzniesienia.
Egzamin zdałem :-)
MISIEK11:13, 9 stycznia 2019
To przez ta ostatnia kolizje egzaminatora dziadka
very old driver10:53, 9 stycznia 2019
W takich warunkach zdawałem egzamin w zimie 1980 roku , pojazd na oponach wielosezonowych Dębica.Do dzisiaj bez problemów na drodze w każdych warunkach.Szerokości:)
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas