Czwartek, 22 sierpień 2019, Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii
Zakopane i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
15.01.2019, 15:23 | czytano: 8223

Pensjonat-gigant w Kluszkowcach. Gmina na coś takiego nie pozwoli

Władze gminy Czorsztyn są przeciwne budowie przez prywatnego inwestora gigantycznego pensjonatu-apartamentowca nad Jeziorem Czorsztyńskim. Na półwyspie Stylchyn w Kluszkowcach ma powstać obiekt długi na 140 metrów. - To będzie ściana, obiekt w żaden sposób nie nawiązujący do naszej architektury - mówi wójt Tadeusz Wach, który o sprawie poinformował radnych.

Wójt po spotkaniu z inwestorami rozmawiał już w tej sprawie m.in. z Regionalną Inspekcją Ochrony Środowiska i zwołał Komisję Urbanistyczną, która negatywnie oceniła koncepcję planowanego obiektu. Główne zastrzeżenia dotyczą wyglądu budynku. - Ma to być obiekt, który pasuje do przestrzeni miejskiej, a nie naszego regionu. Zapisy planu zagospodarowania przestrzennego mówią wyraźnie o konieczności nawiązania do lokalnej architektury i tradycji. Tymczasem projektowany budynek nie ma ani strzech, ani spadzistego dachu. My na coś takiego się nie zgodzimy - podkreśla wójt Wach.

Gmina przesłała swoje uwagi inwestorowi i czeka na odpowiedź. Wójt podkreśla, że nie ma nic przeciwko temu, by inwestor, który nabył na Stylchynie ponad 2 ha terenu, budował tam tego typu obiekty, muszą one jednak wpisywać się w krajobraz i lokalną tradycję. - Gdybyśmy dopuszczali budowę takich obiektów, to zeszpecilibyśmy krajobraz. A tymczasem to krajobraz jest naszym atutem. Inni inwestorzy, którzy budują się nad jeziorem, to rozumieją - podkreśla.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Pawel14:18, 17 stycznia 2019
@aaaa
To fajnie ze macie kase. Potrzeba w tym kraju ludzi z kapitalem. Warto byloby go tylko uzyc tak aby nie rozwalic krajobrazu na calym polwyspie jednoczesnie wbrew woli wszystkich, ktorzy sa dookola. Sa na Stylchynie przyklady inwestycji gdzie ludzie zarobili czy zarabiaja pieniadze a powstale domy/apartamenty nie przytlaczaja calej okolicy.
grycan09:30, 17 stycznia 2019
Czytając komentarze to mam wrażenie, że część z nich to jest zwykły hejt, aby to zweryfikować, zważywszy na interes wójta, należałoby znać odpowiedzi na 3 pytania.
1. Kiedy wójt nabył działkę na stylchynie (ewentualnie jego najbliższa rodzina) pod swój pensjonat i czy nabyta została ona od gminy, a jeśli od gminy to za ile i czy w drodze przetargu
2. Kiedy wójt sporządził plan zagospodarowania dla stylchyna.
3. Kiedy wójt wybudował pensjonat w sąsiedztwie, którego ma powstać pensjonat gigant.
aaaa09:12, 17 stycznia 2019
Infotmatyka z turystyką nic ale mają kase.A czy mieszkańcy są przeciwko ?
troszke przerobią elewacjie ,dach i wybudyją.
Myśle że jeszcze nie jeden taki powstanie region musi się rozwijać.
problem ma gmina bo dużo sie tam buduje a chodników nie ma ,z kanalizacją problem ,oczyszczalnia zabytek itp
Bbbb00:01, 17 stycznia 2019
A co ma informatyka wspolnego z turystyka? Pewnie tylko tyle, ze panowie sobie wyliczyli budowe jak najwiekszego budynku jak najmniejszym kosztem, aby jak najwiecej zarobic. Szkoda, ze nie zwracsja uwagi na to ze nikt w Kluszkowcach takiego molocha nie chce. A zgodnosc mieszkancow w tym temacie jest naprawde bardzo duza.
Asek22:41, 16 stycznia 2019
Popieram Wójta, to co ma powstać woła o pomstę do nieba. Dla tych co się boją o kwatery - coś wam się pomyliło - 5 by takich powstało i 5 będzie obłożonych na maksa:)
Sąsiad21:20, 16 stycznia 2019
Dobrze że już po wyborach, bo Tadek by już nie dostał mojego głosu.
Nagrywanie sesji świetna sprawa bo można zweryfikować co kto mówił i nie dać się wkręcić.
Mmmm21:01, 16 stycznia 2019
Kluszkowianom nic i NIKT nie pasuje
Jan20:19, 16 stycznia 2019
Prawda jest taka, że ten budynek stanie obok drewnianej chatki wójta. Dlatego taki sprzeciw z jego strony.
aaaa19:40, 16 stycznia 2019
Jak dobrze poszukasz to każdy z tych panów którzy repezentują tą spółke
są powiązani z innymi spółkami głównie są to firmy informatyczne informatyczne .są właścicielami portali internetowych takich jak ;e-gospodarka.pl
komentator16:02, 16 stycznia 2019
"Don Juan" to pewnie "Don Deweloper"...

A swoja drogą ciekawe co to za spółka. TP podał, że deweloperem jest Stone Lake Resort. Wrzuciłem ich z ciekawości w Google. Kapitał założycielski 5 tys złotych. Nie widać, aby mieli jakiekolwiek doświadczenie w budowie i obsłudze obiektów turystycznych. Chcieć to nie zawsze znaczy móc. Rozgrzebać teren każdy potrafi. Biznesów, gdzie ludzie zakładają spółkę, budują obiekt, a później w "cudowny" sposób zarabiają, gdy ten ostatni bankrutuje, w Polsce niemało. To pozytywny znak, że gmina dba o wygląd okolicy. Może niech weźmie też pod uwagę kto i za co buduje i jak zamierza obiektem zarządzać
aaaa14:47, 16 stycznia 2019
Gość z ostatniego wpisu chyba pomylił miejscowości, u nas białki raczej nie
znajdziesz.
realista14:30, 16 stycznia 2019
Okoliczni drobni kwaterodawcy w tym wójt mają problem bo spadnie im obłożenie pensjonacików i o to chodzi a nie o krajobraz. Pamiętacie palmy, jakoś nie przeszkadzały wójtowi
Don Juan13:51, 16 stycznia 2019
A ja jestem za pensjonatem!
Wiadomo, że chodzi o turystów.
Wójt musi dawać veto, bo go molestują wynajmujący pokoje. Urwie się im biznes.
Wielu robi to na lewo, nie płacą podatków a szamba wywalają do Białki.
Pazerni właściciele małych pensjonatów przeginają z cenami noclegów.
Konkurencję pensjonatom skutecznie robią bowiem hotele i duże pensjonaty, oferujące pokoje w nieco wyższej cenie za dobę, ale przy tym często gratisowy nocleg dla dzieci (przebywających w tym samym pokoju, co rodzice), śniadanie i dodatkowe bonusy, typu basen, fitness, plac zabaw dla dzieci itp.
Taki pensjonat ściągnie wielu turystów, będzie płacił podatki i zapewni duży komfort przyjezdnym. Jestem za, ponieważ jest szansa zwiększyć uwagę zagranicznych turystów.
pipi12:10, 16 stycznia 2019
Tą uchwałą trzeba było zająć się już wcześniej.Wójt potrzebował aż 8lat
Jakoś palmy mu nie przeszkadzały ,a mieszkańcy byli przeciw .Poza tym cały ten teren był gminny ,gmina to podzieliła na działki i sprzedała .
Wiec teraz problem. Wygląd budynku ,dach można zmienić ,jak też obić cały drewnem .bojeszcze nie stoi .a co z tymi co już są
qwerty09:43, 16 stycznia 2019
Bardzo dobrze, szkoda że w Białce dopuścili do tego i budują molochy i zeszpecili całkowicie tą miejcowość.
mikron08:15, 16 stycznia 2019
plan zagospodarowania opracowano i uchwalono w 2012 roku czyli za rzadow Pana Wacha co umozliwiło m.in zabudowe pensjonatowa i rekraacyjna (chata wojta) nie rozumiem w czym problem. Ja sie ciesze beda miejsca pracy
@miejscowy-racja23:54, 15 stycznia 2019
Gminy albo nie uchwalają planów aby deweloperzy i pośrednicy spekulowali gruntami... Albo uchwalają bezmyślnie... A wystarczy zapis w planie, że budowa na określonym terenie może mieć kubaturę taką, a taką, pozwolenie inwestor dostanie jak będzie miał dostęp do wodociągu, prądu, do drogi i kanalizacji... Zabudowa ma być nie uciążliwa, a inwestorzy głaskali by wójta i radnych aby finansowo współuczestniczyć w doprowadzeniu wody i kanalizacji, chodnika, czy drogi.. A tak co ? Budują co chcą i jeszcze wymagają aby im drogę zrobić, odśnieżyć, odwodnić, a ścieki bezczelnie w rzekome szamba ładują... Napychają kieszenie kosztem lokalne społeczności zwalając na śmieci i g***...i dym.
miejscowy22:12, 15 stycznia 2019
Wójt trochę za pózno się kapnął że koło jego chaty będzie taki moloch teraz robi szum ,gdzie był on i rada gminy jak uchwalali plan zagospodarowania dla stylchena ,to nie jedyny taki blok bo z drugiej strony już budują 4 podobne bloki a ścieki będą puszczać prosto do jeziora bo nie ma tam kanalizacji .
d2M22:05, 15 stycznia 2019
Do Omen. To nie jest nasza bolączka. Nie chcemy więcej dziwolągów typu jamnik czy dom bez okapów. Wójt ma rację bo jest odpowiedzialny za wykonanie uchwały.
Mieszkaniec G21:46, 15 stycznia 2019
Zaczeło się od artykułu w TPodhalańskim .Ale artyuł jest nie rzetelny.Na sesji nie omawiali inwestycji Wójt wygłosił swoje zdanie i przedstawił projekt elewacji .A zdanie czy możemy to zablokować wypowiedział przewodniczący rady na co wójt ''tak tak'' .

Koś pytał w którym miejscu ; więc jak ktoś wie gdzie wójt ma domek letniskowy to obok.
stylchen i ja21:06, 15 stycznia 2019
skoro taka afera na całypowiat to moze nie daleko kogoś ważnego??
Alfred Jonatan Kwak20:50, 15 stycznia 2019
a w którym miejscu ma powstać ten budynek???
Bosok19:40, 15 stycznia 2019
Myślałem, że wam tylko palmy nie pasują jednak nie, wam nic nie pasuje!
Omen19:20, 15 stycznia 2019
To jest Wasza bolączka. Wójt sie nie zna, ale wie lepiej. Od kiedy wójt jest urbanistą i architektem ? Gdzie był Wójt jak dewastowano piękne tereny podhala pseudogóralszczyzną ?
Opop18:53, 15 stycznia 2019
Trochę dziwne bo w tym miejscu są już wybudowane budynki wogole nie pasujące do lokalnej architektury. Ktoś wydał zgodę na ich budowę. Zwłaszcza obiekt obok restauracji i następny z nim graniczący. Jedni moglibwubudowac a inni nie mogą trochę to dziwne.
arhihi18:20, 15 stycznia 2019
I bardzo dobrze. Jeźdźcie do Szczawnicy przy ulicy Skotnickiej stoi 4 piętrowy blaszak.
tenpiekny18:00, 15 stycznia 2019
Czy to P. G? Jeżeli tak to wójt może sobie nie chcieć. I tak hotel powstanie :P
xyz16:45, 15 stycznia 2019
Jak ktoś chce budować to nie ale jak trzeba nawalić reklam przy drodze to jest ok, wtedy się krajobraz nie szpeci. Hipokryzja...
Zbychu16:11, 15 stycznia 2019
Na Stylchenie juz jest jak w chinskim markecie kazdy buduje jak chce mozna podziwiac wiele stylow architektonicznych
Anna16:06, 15 stycznia 2019
I tak powinno być, zatwierdzony plan zagospodarowania MA DOTYCZYĆ WSZYSTKICH a nie tylko " maluczkich"!!
Zadowolony15:58, 15 stycznia 2019
Brawo Panie Wójcie!! Tak powinien się zachować każdy gospodarz swojej gminy! Bloki niech se w Warszawie budują
Zdenek15:31, 15 stycznia 2019
Brawo !!! to się nazywa postawa godna pochwały, co nie można powiedzieć o gm Bukowina Tatrz. w Czarnej Górze powstał obiekt, który wygląda dużo gorzej niż stajnia gospodarcza, ale ponoć cudo architektury . Można to szkaradztwo oglądać na ul. Sołtystwo
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij