Środa, 19 luty 2020, Imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 64
Rain
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 80
Rain
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
20.01.2019, 17:37 | czytano: 5555

Tegoroczna Parada Gazdowska z elementem szlacheckim (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski

Paradą Gazdowską i Wyścigiem Kumoterek w Białym Dunajcu rozpoczął się nowy sezon "góralskich igrzysk".

W tym sezonie pogoda raczej nie pokrzyżuje planów organizatorom i uczestnikom Parady Gazdowskiej. Przypomnijmy - w poprzednich latach zawody odwoływano z powodu małej ilości śniegu.

Dziś cykl imprez rozpoczął się w Białym Dunajcu. Najpierw gospodarze przejechali paradnie przed widzami i jurorami, a potem rozpoczęły się zawody szybkościowe - czyli wyścigi kumoterek (małych sanek), skiring (jazda na nartach za koniem) i ski-skiring (jeździec i narciarz).

Dodatkową atrakcją był start w wyścigu zawodników w strojach szlacheckich.

W XXIII edycji Parady Gazdowskiej zawodnicy wystartują jeszcze: 27 stycznia w Poroninie, 3 lutego w Ludźmierzu, 10 lutego w Kościelisku, 17 lutego w Bukowinie Tatrzańskiej, 24 lutego w Szaflarach, 3 marca w Nowym Targu i 10 marca w Zakopanem.

s/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
regionalna11:22, 21 stycznia 2019
Zdjecie nr 12 byłoby idealne na widokówkę :-)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij