Środa, 15 lipiec 2020, Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
Szczawnica i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 87
Clouds
11°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 87
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 86
Clouds
10°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
27.01.2019, 14:53 | czytano: 4119

Kompleks zakopiańskich skoczni czeka przebudowa

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE. Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie rozstrzygnął przetarg na projekt i przebudowę kompleksu 5 skoczni - średnich i małych. Zadanie powierzone zostanie firmie Wolski z Kluszkowiec.

Rok temu, minister sportu Witold Bańka obiecał, iż resort przekaże ok. 40 mln zł na modernizację kompleksu średnich skoczni w Zakopanem. W Zakopanem powstać ma jeden z najnowocześniejszych tego typu kompleksów na świecie. Zadanie inwestycyjne obejmuje przebudowę skoczni K-85, K-65, K-35, K-15, budowę skoczni K-23 wraz z infrastrukturą towarzyszącą w COS-OPO.

Przetarg wygrała firma Kazimierza Wolskiego, która przebuduje 5 skoczni za 38 mln 326 tys 800 zł (brutto), wybuduje także nową kolejkę linową na skocznie, która będzie kosztowała 6 mln 211 tys 500 zł (brutto). Przypomnijmy, że firma ta wykonywała drugi etap remontu Wielkiej Krokwi, a w ubiegłym roku wybudowała skocznie w Chochołowie.

Równolegle z modernizacją skoczni trwać będzie budowa w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanym - tras biegowych.

Firma daje 72 miesiące gwarancji i rękojmi za potencjalne wady. Inwestycja zakończona ma zostać do 30 czerwca 2021 roku. To także termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

s/
najnowsze informacje
komentarze
burak15:56, 28 stycznia 2019
@ Tak:
Dokładnie takie same bańki budowlane leciały jedna za drugą jak obecnie to się dzieje w Polsce. Czy to to są te obiecywane nam inwestycje w high-tech i w nowoczesne, stałe miejsca pracy??? Na szczęście są jeszcze dwie różnice na korzyść naszą: mamy złotówkę i można naszą narodową walutą trochę manewrować (dewaluacja = wzrost opłacalności produkcji i eksportu = koniunktura = miejsca pracy), no i Polacy są wrogami komunizmu, ale naiwność mamy taką samą; to przecież te wielomilionowe kredyty my będziemy spłacać kosztem poziomu życia w przyszłości.
xxx10:02, 28 stycznia 2019
a po co a na co to komu potrzebne?
ab09:03, 28 stycznia 2019
Sprawy własnościowe pod skocznią nie są uporządkowane. Chcą budować na cudzym.
Tak08:31, 28 stycznia 2019
Do burak

Ty pierwsze poczytaj czym był spowodowala kryzys w Gracji a pozniej sie wypowiadaj.
krk07:04, 28 stycznia 2019
do miejscowy.
Turyści będą do szpitala przyjeżdżać?
burak19:55, 27 stycznia 2019
Pompowanie bańki budowlanej trwa w najlepsze. Swego czasu w Grecji przed 2004 rokiem też mówiono Grekom: żaden szpital, żadne tworzenie nowych stałych miejsc pracy, bo wy Grecy olimpiadę mieć będziecie i musimy wam (za zaciągnięte u nas kredyty) ośrodki sportowe pobudować. Po czym nastąpił zwrot o 180 stopni i Grecy z dnia na dzień musieli spłacać astronomiczne długi, a co było dalej to wszyscy wiedzą. Oni być może też naiwnie myśleli że ta Unia jest taka miła i szczodra, no skoro im chcą coś budować to niech budują, a co tam, tylko nie wiedzieli że te zaciągane na te cele długi doprowadzą ich na skraj katastrofy humanitarnej, że z dnia na dzień o 40 procent ucięte zostaną im zarobki, że będą blokowane bankomaty, itd. Dokładnie to samo czeka Polskę. Teraz nam robią wielką bańkę budowlaną, która gdy pęknie - a kiedyś musi pęknąć - wywoła kryzys, jeszcze większe bezrobocie i jeszcze większą utratę suwerenności. Polak podobno mądry dopiero po szkodzie.
?19:33, 27 stycznia 2019
A w Nowym Targu jak? Dla burmistrza ważniejszy MOK od Hali Lodowej, która za niedługo się zawali?
miejscowy16:48, 27 stycznia 2019
szpital moze by bylo lepiej wybudowac??
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij