"Sokół" czeka na salę gimnastyczną - podhale24.pl
Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 9.396 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
Wiatr: 8.46 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
Wiatr: 9.216 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
Wiatr: 8.892 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 76 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
10 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
04.02.2019, 13:33 | czytano: 3902

"Sokół" czeka na salę gimnastyczną

NOWY TARG. W wakacje Starostwo Powiatowe w Nowym Targu ma mieć pozwolenie na budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Orkana. Inwestycja rozpocznie się nie wcześniej niż w drugiej połowie tego roku.

Arch. Podhale24.pl
Arch. Podhale24.pl
"Sokół" to ostatnia szkoła średnia w powiecie, która nie ma sali gimnastycznej. O to, na jakim etapie są przygotowania do jej budowy i kiedy się ona rozpocznie, pytał na sesji Rady Powiatu Nowotarskiego, na wniosek rodziców uczniów, radny powiatowy Krzysztof Kuranda.

- Jest opracowania dokumentacja projektowa na budowę sali, do końca czerwca ma być pozwolenie na budowę, łącznie z przebudową klatki schodowej i dobudową sal lekcyjnych - poinformował starosta Krzysztof Faber. - Jak tylko otrzymamy pozwolenie staniemy przed problemem znalezienia środków i ogłoszenia przetargu. Wiemy jak ta inwestycja jest potrzebna "Sokołowi". Będzie to ostatnia szkoła, która przejdzie taki remont i budowę sali - dodał.

(mr)
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
kogitator09:27, 9 lutego 2019
@ w temacie:
Poczytaj sobie może coś niecoś o możliwościach kognitywnych człowieka w zależności od różnych pór dnia i może dopiero wtedy wypowiadaj się na te tematy. Tymczasem dam Ci radę: nie mów tego o nauce wieczorowo w szkołach przy ludziach, którzy mają dzieci zagrożone taką szkołą wieczorową tylko temu że fatalnie się urodziły akurat w tym roczniku, bo możesz skończyć z grabiami w plecach. I przypadkiem nie pocieszaj skrzywdzonych wieczorówkami że za okupacji było jeszcze gorzej, itp., jako że wielu takich jak Ty (może akurat jesteś tu wyjątkiem) chętnie udziela tego typu idiotycznych konsolacji.
pustak09:24, 8 lutego 2019
@ w temacie:
Co stanie się wobec tego ze wszystkimi przez prawie dwadzieścia lat budowanymi po wszystkich gminach budynkami gimnazjów? Wszędzie władze lokalne w imię wyrzeczeń i kosztem innych społecznie palących potrzeb pobudowały bądź odremontowały (często dobudowując sale gimnastyczne właśnie) w każdej gminie okazałe budynki pod gimnazja.
Pytam jeszcze raz: co stanie się z tymi wszystkimi należącymi do społeczeństwa budynkami gimnazjów? Zburzy się je teraz czy przerobi na domy dla azylantów?
mirek14:12, 7 lutego 2019
Sali gimnastycznej nie ma też w Technikum w Krościenku. Ale wiadomo, to jest ostatnie miejsce na które patrzą
w temacie09:00, 7 lutego 2019
@pustak
@kogitator
@burak

Jak dobrze wiesz młodzież w tej szkole już teraz uczy się nawet do 18-tej, a od przyszłego roku szkolnego będzie musiała jeszcze dłużej. Stąd potrzeba nowych sal lekcyjnych i sali gimnastycznej. Dość to proste chyba...
pustak09:09, 5 lutego 2019
Kolejna dobudowa sal lekcyjnych przy okazji sali gimnastycznej. Jakie są dalekosiężne plany? Czy chodzi o radykalne zmniejszenie liczby uczniów we wszystkich oddziałach klasowych w szkołach średnich powiatu i po to te dobudowy, czy może o jeszcze jeden budynek który świetnie będzie się nadawał na przyjęcie uchodźców, z którymi bardziej od nas rozwinięte kraje UE po prostu sobie nie radzą? Jak wiadomo, większość ośrodków dla uchodźców np. w Niemczech znajduje się w budynkach dawnych szkół. Jakie starostwo ma plany, bo kształcącej się młodzieży będzie generalnie coraz mniej, a nie coraz więcej? Kto będzie korzystał z tych dobudowywanych pomieszczeń? Zaznaczam że nie jestem a priori przeciwnikiem przyjmowania uchodźców, chcę natomiast widzieć jakiś sens w tych wszystkich działaniach.
absolwent17:08, 4 lutego 2019
Kochałem i kocham tą szkołę :) SoCool the Best!
ciekawski16:31, 4 lutego 2019
Jeszcze nie dawno Pan Starosta Faber mówił, że w najbliższej kadencji powstanie sala przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 w Nowym Targu (czyli Sokół nie jest ostatni) - w skład Ośrodka, wchodzi również szkoła średnia.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas