Wtorek, 07 kwiecień 2020, Imieniny: Hermana, Rufina, Donata
Czarny Dunajec i okolice
Clear
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 64
Clear
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 64
Clear
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 64
Clear
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 69
Clear
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 64
Clear
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
18.02.2019, 13:17 | czytano: 4908

Urzędnicy myślą o przeprowadzce. Tak nie da się dalej pracować

Wójt i radni Czarnego Dunajca coraz poważniej myślą o zmianie siedziby urzędu gminy.

- W pokojach w urzędzie gminy jest po 4-5 urzędników. Nie powinno tak wyglądać, nie ma komfortu pracy, cały czas przychodzą mieszkańcy coś konsultować. Konsultują z jednym pracownikiem, a trzech pozostałych nie może pracować - mówił na sesji wójt Marcin Ratułowski.

- Czas gumolitu na podłogach, wąskich korytarzy, ciasnych pokoi już minął. Tak nie powinno już być w nowoczesnym urzędzie - podkreślał radny Jacek Stopka-Studencki. - Jesteśmy drugą co do wielkości gminą w powiecie nowotarskim. Od gminy Nowy Targ dzieli nas 1600 mieszkańców, a standard naszego budynku znacznie odbiega od tego, co jest na ulicy Bulwarowej w Nowym Targu, nie mówiąc o takiej gminie jak Raba Wyżna - dodał.

- W piątek godzinę siedziałem w opiece społecznej i przychodzili petenci. Pracownicy nie mają warunków pracy, nie ma miejsca dla psychologa, nie ma poufności, ktoś coś chce wypytać, a obok siedzi pani z tej samej miejscowości. Nie ma tam warunków. Pracownicy nie mają godziwych warunków pracy ani pomieszczeń socjalnych. W drogownictwie jak jeden rozmawia, to reszta musi być na korytarzu. Nie ma gdzie zjeść posiłku. Ludzie się źle czują. To nie urząd gminy na miarę XXI w. Robimy to dla przyszłych pokoleń - apelował przewodniczący rady gminy Tadeusz Czepiel.

Najbardziej prawdopodobnym dziś rozwiązaniem jest przeprowadzka do nieużywanego budynku dawnego sądu i gimnazjum przy skrzyżowaniu ulic Mościckiego i Jana Pawła II. Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Dunajcu otrzymała 2 mln zł na dostosowanie przedwojennego budynku do własnych potrzeb, a władze gminy coraz poważniej myślą, że przenieść tam również urząd gminy. Biblioteka sama nie udźwignie bowiem kosztów utrzymania tak dużego budynku. Wójt Marcin Ratułowski zapowiedział, że musi się odbyć poważna dyskusja na ten temat i zapaść wspólna decyzja, co dalej.

r/
najnowsze informacje
komentarze
pustak23:06, 20 lutego 2019
@ karol:
A może by tak wójtom wpadło wreszcie do głowy aby zamiast tych milionów na remontowanie czegoś co remontu wcale nie wymaga, bo właśnie niedawno zostało gruntownie odremontowane, przeznaczyć środki UE na zakup porządnych autobusów, które mogłyby bezpiecznie dowozić młodzież do nowotarskich szkół średnich, gdy od września podwoi się liczba uczniów pierwszych klas?
karol23:39, 18 lutego 2019
Szczery w Krościenku to samo remont niedawno wyremontowanego budynku, dosłownie jak z filmów Barei. 8 milionów na starą ruderę władze chcą wyłożyć a nowe budynki by dwa wybudował z pełnym wyposażeniem normalnie paradoks ,myślałem że takie akcje to tylko u nas ale ten trend się rozsiewa na okolice
szczery21:44, 18 lutego 2019
Czyli wychodzi 1;1 Poprzedni wójt zainwestował w skocznie nikomu niepotrzebne a nowemu budynek"gminy" za ciasny i za stary a dzieci chodzą po Ratułowie i Czerwiennym jezdnią bo chodników nie ma.Czyli zapowiada się kadencja jak za pana Kazimierza D. Nie dziwi mnie to a wręcz potwierdziło się co mówiłem przed wyborami...
Okularnica20:58, 18 lutego 2019
Super pomysł na wykorzystanie pięknego i okazałego budynku.
Tzw. "powrót do źródeł" - dawniej budynek sądu.
Zawsze takie inwestycje wymagają dużego nakładu finansowego..
mam jedynie ogromną nadzieje ze fasada zostanie odnowiona i zachowana w oryginalnym styl.
Bądźmy otwarci na zmiany!
Mieszkanka20:45, 18 lutego 2019
Oczywiście! !!dla pracowników są złe warunki ?!a. nikt nir wspomni o. ludziach którzy przychodzą załatwić choćby zasiłek rodzinny.Stoją na schodach jak żebracy .Też nie mają klimatyzacji i miękkich krzesełek !! Zastanowienia .Wszyscy jesteśmy ludźmi!
Kum17:21, 18 lutego 2019
Zmniejszyć ilość urzędników!
Biurwa14:01, 18 lutego 2019
Ooo, tak to rozumiem nie skocznie, lodowiska ba nowoczesna siedziba.
fya13:40, 18 lutego 2019
Stoicie nad przepaścią, ale zrobicie krok do przodu! Trzeba odchudzić gminę! Dług już 30 milionów z obsługą a wy znowu chcecie pożyczać. Budynek naprzeciwko gminy jest na sprzedaż. Wynajmijcie go jak wam ciasno!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij