Czwartek, 17 październik 2019, Imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli
Szczawnica i okolice
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
20.02.2019, 10:53 | czytano: 2547

Strefa rekreacji za droga

Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu unieważnił przetarg na budowę strefy rekreacyjno-sportowej przy boisku sportowym. Powód? Za wysokie ceny.

Oferty od wykonawców wahały się od 780 tys. zł do 920 tys. zł. Gmina nie spodziewała się, że ceny będą tak wysokie, bo z kosztorysu inwestorskiego wynikało, że nie powinny przekroczyć ok. 600 tys. zł. - To dziwna sytuacja, bo kosztorys był zaktualizowany na miesiąc przed planowanym ogłoszeniem przetargu. Nie wiem z jakiego powodu są tak zawyżone ceny tej inwestycji. Na pewno wykluczona tu jest zmowa cenowa, ponieważ te podmioty są z całej Polski. Myślę że teraz na rynku budowlanym jest bańska budowlana, a kwoty galopują w górę - mówił na sesji wójt Marcin Ratułowski.

Gmina zdecydowała się unieważnić przetarg ogłosić nowy, licząc, że tym razem oferty będą niższe.

W ramach strefy, która ma służyć młodszym i starszym mieszkańcom, powstanie boisko wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki, korty tenisowe, plac zabaw, siłownia, miejsce do gry w szachy, a istniejąca altana rekreacyjna z miejscem na ognisko zostanie wyremontowana. Teren zostanie ogrodzony, oświetlony, powstaną również wygodne alejki i mała architektura.

Jesienią ub.r. gmina Czarny Dunajec otrzymała 380 tys. zł dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 - 2020.

r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij