Wtorek, 14 lipiec 2020, Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Zakopane i okolice
Clouds
20°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 52
Clouds
19°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 52
Clouds
20°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 52
Clouds
23°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 40
Clouds
20°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 52
Clouds
19°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 52
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
27.03.2019, 10:24 | czytano: 3392

Rozbiorą budynek po dawnym przejściu granicznym na Łysej Polanie

Fot. Marcin Szkodziński

Jeszcze przed wakacjami mają się zakończyć prace przy wyburzeniu budynku po dawnym przejściu granicznym. W jego miejscu mają powstać nowe miejsca parkingowe, których w sezonie turystycznym bardzo brakuje.

- Do końca czerwca chcemy rozebrać budynek i stworzyć nowe miejsca, żeby jeszcze przed sezonem powstały dodatkowe miejsca dla turystów – mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Pracownicy parku szacują, że dzięki wyburzeniu powstanie między 60, a 100 miejsc do parkowania samochodów.
Opuszczony budynek po przejściu granicznym nie jest potrzeby, gdyż TPN ma budynki tuż przy parkingu na Palenicy Białczańskiej.

- W bezpośrednim sąsiedztwie na Palenicy Białczańskiej mamy już budynki. Jest to zdecydowanie bliżej głównego placu parkingowego – zaznacza Szymon Ziobrowski.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
najnowsze informacje
komentarze
Zuzanna01:45, 13 maja 2019
Ten kto podjal decyzje o zburzeniu tych budynkow, po zmianie rzadu powinien usiasc na lawie sadowej jako oskarzony z zarzutem dzialania na na szkode panstwa polskiego.Bydynki te zbudowane w stylu podhalanskim mogly sluzyc nie tylko jako zabytek ,obiekt historyczny po minionej epoce,ale przede wszystkim jako baza hotelowo-gastronomiczna dla osob wybierajacych sie zarowno w Tatry polskie jak i slowackie.Robienie w tym miejscu dodatkowych parkingow w czasie gdy cala Europa walczy o poprawe powietrza, to zbrodnia przeciwko tatrzanskiej przyrodzie i zdrowemu rozsadkowi!Niszczyc wszystko,dziki,bobry,zubry,wycinac lasy,tworzyc nowe parkingi to cel ludzi,ktorzy chca i niszcza Polske!
Gość na sto dwa20:14, 28 marca 2019
Co jest z tym wyburzenie tych budynków można było znaleźć jakieś inne propozycje chyba komuś palma odbiła że wpadł na taki pomysł to jest chore taka jest prawda niestety.
"Dwa razy pomyśl, zanim raz zrobisz"09:01, 28 marca 2019
A jak Polska znowu nastanie, to będziemy budować? Nie wiem, czy to dobry pomysł.
Pychya i marnotrastwo08:33, 28 marca 2019
Największa głupota jaka słyszałem ostatnio, czy już prima aprilis ? Budynek w dobrym stanie był, a jak ktos dopuścił do jego dewastacji to powinien karnie odpowiedzieć przed Sadem... Ktoś całkiem o,capiał może być i schronisko i WC i jakaś forma-usługa gastronomiczna i 100 parkinów bez problemu... O co tu chodzi ??? Czy ktoś jest w stanie jeszcze tej nocnej fantazji zapobiec ???
tarżanin nowy23:05, 27 marca 2019
To było kiedyś najpiękniejsze przejście graniczne w Polsce.
p.22:42, 27 marca 2019
cóż za marnotrawstwo
Roksa18:36, 27 marca 2019
Kurde , fajny budynek ...jakby go przerobić na jakiś NIGHT CLUB albo zrobić pokoje do wynajęcie bo interes sie rozrasta w Nowym Targu kolejki ,
janina17:24, 27 marca 2019
to szkoda rozbierać.Lepiej przerobić na schronisko,restaurację,bo jest to solidnie zbudowany, w ładnym stylu budynek i wbrew temu co pokazane
na jednym zdjęć ,gdzie widać zmurszały daszek po budce do odpraw
która jest jak widać dobudowana, całość budynku jest zakonserwowana i w dobrym stanie.
No bo najłatwiej to rozebrać.........

...
cichy17:00, 27 marca 2019
no cóż trzeba szybko ukryć jak doprowadzono budynki do totalnej ruiny , wystarczy pojechac i spojrzec przez okna jaki grzyb na ścianach , zniszczone parkiety , dach ??? , kiedy byli chętni żeby wziąc w dzierżawę to postawiono warunki takie że chętnych nie było
a mogło byc fajne wypadowe miejsce w góry (schronisko,restauracja,miejsca noclegowe,bar,sklep,toalety - do wyboru do koloru)
ale coż ja malućki narzekam , na pewno źle nie będzie, dla turystów przywiozą ze dwadziescia pieknych niebieskich TOYTOYjów bedzie supcio
MaMi15:11, 27 marca 2019
Zorganizowany i uporządkowany transport publiczny na odpowiednim poziomie technicznym i mentalnym a nie nowe miejsca parkingowe jest potrzebny.
ratatuj15:09, 27 marca 2019
Hotel z restem by zrobili dla górołazów, bo Moko wiecznie pełne, a nie burzyć!
Tadek14:04, 27 marca 2019
Przecież część budynku można przeznaczyć na schronisko i bar ....!
xxx13:42, 27 marca 2019
o tak wyburzyć najłatwiej a potem będą na szybko budować za miliony monet jak będzie taka potrzeba...
Baciok12:06, 27 marca 2019
Kiedy rozbiora budynek po WOP???????????
Kierowca zawodowy12:00, 27 marca 2019
Szkoda że część nie przerobią na toalety czy szatnie gdzie można się przebrać itp. Miejsc i tak braknie, im większe parkingi tym więcej turystów bedzie przyjeżdżać.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij