Wtorek, 15 październik 2019, Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana
Czarny Dunajec i okolice
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
29.03.2019, 08:30 | czytano: 4142

Szkoła w Groniu zlikwidowana

Rada Gminy w Bukowinie Tatrzańskiej podjęła uchwałę o likwidacji Szkoły Podstawowej im. Króla Jana Kazimierza w Groniu.

Urzędnicy podkreślają, że chodzi o poprawę warunków nauki dla uczniów. Budynek szkoły w Groniu jest stary, a Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Leśnicy ma nowy budynek i wiele klas do wykorzystania. Wójt Andrzej Pietrzyk od początku przekonywał, że w nowym budynku, do którego uczniowie z Gronia przeniosą się 1 września, będą mieli lepsze warunki do nauki i rozwoju.

Sprawa początkowo budziła emocje wśród mieszkańców, ale im bliżej było do decyzji Rady Gminy Bukowina Tatrzańska w tej sprawie, tym protesty były cichsze, aż w końcu umilkły.

Ostatecznie za uchwałą o likwidacji szkoły w Groni zagłosowali wszyscy radni. Projekt uchwały pozytywnie zaopiniowało m.in. kuratorium oświaty, Związek Nauczycielstwa Polskiego i NSZZ Solidarność.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Janosik11:07, 31 marca 2019
Nie jesteście uprzywilejowaną kastą. Jesteście utrzymywani z podatków zabieranych ludziom ciężko pracującym. Jeżeli oni będą dobrze zarabiać to i wy będziecie. A takie roszczeniowe zachowanie dobrowadzi do tego, że koń, który was nosi, padnie.
Do Janosika08:53, 30 marca 2019
Z tego dobrobytu co mają nauczyciele,to po trzydziestu latach pracy niema za co posłać dzieci na studia.Takie to wspaniałe życie.
Janosik21:15, 29 marca 2019
Panie dobra rada. Pieniądze to nie wszystko. Myslisz, że będziesz żył luksusowo spawając całe życie? Ja myślę, że lepiej mniej zarabiać i mieć mało pracy i dużo wolnego. A tak mają w Polsce nauczyciele.
I nieprawdą jest, że musieli się dużo uczyć. Wielu moich kolegów co zostali nauczycielami w szkole niczym się nie wyróżniali. Nie mieli żadnych zdolnosci ani zainteresowań. Ukończyli jakieś filologie i zostal im tylko zawód nauczyciela, bo do żadnej innej pracy się nie nadawali.
venti76721:15, 29 marca 2019
O @Ania nie wiesz co piszesz PIS niestety pogrąża nasz wszystkich , zrozumiesz to jak odejmą Ci wszystkie świadczenia i dodatki!!!!!!!!!!
A19:30, 29 marca 2019
W Rabce też cos za dużo tych szkół, i nauczycieli podobnie
do Zwykły robol19:25, 29 marca 2019
Trzeba było wydać kasę i zainwestować w siebie kilkadziesiąt tysięcy i zrobić ze dwa kierunki studiów to też byś sobie teraz pożył luksusowo jak pan nauczyciel za 2000 tysiaki.Poco zazdrościć bratu jeżeli raj w zasięgu ręki...
dobra rada17:59, 29 marca 2019
Do Zwykły robol. Mój kolega w firmie budowlanej pracuje na sprzęcie i ma na łapę 6 tyś. Trzeba było się uczyć. Ja robię kurs spawania z certyfikatem i UE i uciekam z tego kraju. Mam nadzieję, że PiS nie przejdzie do PE i nie narobi tam dziadostwa jak w Polsce po 3 latach rządzenia. Więc ucz je kolego robolu jak inni i ja.
były belfer , dziś byznysmen17:51, 29 marca 2019
50 uczniów w szkole w wiosce i utrzymują :
-budynek
-dyrektora i z-cę
-6 nauczycieli
-woźnego,palacza
-stróża
Gdzie tu sens i logika ? Żadnej nie ma , ale to jest fakt , a kosztuje to wszystko nas podatników , a nauczyciel za 3tys. nie będzie pracował , bo nie ma czasu , bo musi strajkować .Zwolnić to towarzystwo i nawet nie rozmawiać z nimi , ani z tym Broniarzem tym bardziej . On tkwi w realnym socjalizmie i jest niereformowalny za 12 tys. zł miesięcznie . Oto logika
dowcipny piosor16:11, 29 marca 2019
Peło i KOD-ziarze będeą mieli pełną gębę roboty przed wyborami Rada Gminy z Bukowiny T. dała im temat !!! Oni w czasie swojego/nie/rządu zlikwidowali ok. 2000 szkół , a pisiory jeną . Czyli 1 : 2000 . Ale wynik !
Zwykły robol13:47, 29 marca 2019
Ja jako pracownik budowlany haruję po 10 godz. dziennie. W prywatnej firmie zarabiam 2,5 tys zł. A mój brat nauczyciel pokazał mi kwitek i też na nim miał 2,5 tys. Tylko okazało się, że to też jest za 10 godz. pracy. Ale za cały tydzień, bo nie ma tyle godz. dla niego w szkole, żeby wyrobił cały etat tj. 18 godz/tydzień. Z tym, że jego godzina ma 45min. Okazało się, że ma jeszcze trzynastą pensję w roku. O wakacjach i feriach nie wspomina.
Tak sobie pomyślałem, że ja mógłbym uczyć parę przedmiotów w szkole. Np. WF-u, zajęć praktyczno-technicznych, Przysposobienia Obronnego, a nawet religii. A mój brat nie potrafi nawet łopaty dobrze w ręku trzymać. I on jeszcze chce strajkować, bo ma mało pieniędzy. A jak ja bym zastrajkował to szef by mnie w du.. kopnął i zwolnił.
Ania13:03, 29 marca 2019
Chcieliśmy i mamy :) Jesteśmy bardzo zadowoleni, Panie TeżBelfer :)
TeżBelfer11:16, 29 marca 2019
Chcieliście PiS-u to macie!
Tu Manek08:50, 29 marca 2019
W Czerwiennym powinni zrobić podobnie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij