Poniedziałek, 24 luty 2020, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Czarny Dunajec i okolice
Rain
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 51
Rain
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 51
Rain
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 51
Clouds
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 51
Rain
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 51
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
30.03.2019, 08:57 | czytano: 4099

Kieszonkowcy na jarmarku

Arch. KPP Nowy Targ

Nowotarska policja ostrzega, że na jarmarku w Nowym Targu grasują złodzieje kieszonkowcy. Osoby, które wybierają się tam na zakupy, powinny zachować ostrożność.

- Nowotarska komenda odnotowuje zgłoszenia od osób, które straciły portfel, czy gotówkę podczas robienia zakupów np. na placu targowym - mówi mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Kilka porad, jak nie dać się okraść i zabezpieczyć swoje mienie!

1. Nie noś portfela, telefonu, dokumentów w zewnętrznej i tylnej kieszeni spodni. To doskonała okazja dla złodzieja. Bezpieczniej jest trzymać portfel oraz inne cenne przedmioty w wewnętrznej kieszeni kurtki lub w przedniej kieszeni spodni.
2. Nie chwal się gotówką i nie pokazuj dużej ilości pieniędzy publicznie. Pamiętaj, że złodziej wcześniej obserwuje swoją ofiarę, a takie zachowanie na pewno zachęci go do kradzieży. Jeśli nie musisz, to nie zabieraj ze sobą większej gotówki.
3. Jeżeli jesteś w dużym skupisku ludzi, stoisz w kolejce to ściągnij plecak, czy torebkę i trzymaj przed sobą. Jeżeli podróżujesz autobusem bagaż podręczny miej zawsze w zasięgu wzroku, a torebkę i plecak trzymaj na kolanach.
4. Nie wsadzaj torebki, portfela do wózka podczas robienia zakupów i nie kładź torebki na podłodze, kiedy stoisz przy kasie i płacisz za zakupiony towar.
5. Kiedy przebywasz w klubie, czy bawisz się w dyskotece nie zostawiaj na stoliku i w loży portfela, torebki, czy telefonu.
6. Nigdy nie zostawiaj pieniędzy, wartościowych przedmiotów w samochodzie takich jak laptop, tablet, czy telefon, bo rozbicie szyby dla złodzieja to żaden problem.
7. Nie zostawiaj otwartego samochodu, tym bardziej z kluczykami i dokumentami w środku. Złodziej taką okazję na pewno wykorzysta.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Pola08:35, 31 marca 2019
Do p widać że dobrze ci się działo za rządów POokemonów którzy to nie kradli tylko ,,reprywatyzowali,,i ,,wyprowadzali miliardy ,,a nie kradli dobre ludzie z nich jacy oni uczciwi buu ha ha
sprawiedliwy18:25, 30 marca 2019
Do p Brawo TY .... Popieram...
Sx16:03, 30 marca 2019
Jest to dwóch rosłych mężczyzn i kobieta z doklejanymi długimi czarnymi żęsami ,przyklejają się do kupującego ,robią sztuczny tlok i udają ,że też chcą coś kupić ,ewentualnie kupują jakiś drobiazg chodzą za swoją ofiarą aż do skutku
Handlarz15:33, 30 marca 2019
Nie podano punktu 8, ale najważniejszego,brak działania strażników prawa,a wystarczy zdjać mundur I twz przewałowców mamy ,ale jak zgłoszony przypadek to jada na signale azłodziejaszki sie smieja,poza tym gdzie jest firma ochroniarska ?
p14:32, 30 marca 2019
kieszonkowcy to byli owszem na jarmaku , ale w czwartek - to ci z pisiu co to wyciągają nam z kieszeni ostatnie grosze - aby kupić głosy wyborców ...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij