Czwartek, 22 sierpień 2019, Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii
Szczawnica i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clear
15°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
04.04.2019, 10:00 | czytano: 4867

Kierowca tira ze Słowacji przyłapany na oszustwie

Fot. Inspekcja Transportu Drogowego

W Chyżnem funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali tira ze Słowacji. Jak się okazało, w ciężarówce był ukryty niedozwolony wyłącznik służący do fałszowania rzeczywistego czasu pracy kierowcy.

Koło przejścia granicznego w Chyżnem patrol ITD zatrzymał pojazd należący do słowackiego przewoźnika. Inspektorzy sprawdzili instalację tachografu za pomocą urządzenia do wykrywania manipulacji. Wynik nie pozostawiał złudzeń - w ciężarówce był ukryty niedozwolony wyłącznik służący do fałszowania rzeczywistego czasu pracy kierowcy.

Ciężarówkę skierowano do autoryzowanego serwisu tachografów, gdzie potwierdziły się podejrzenia inspektorów. W warsztacie usunięto zabroniony wyłącznik i wykonano ponowną kalibrację tachografu na koszt właściciela auta. Na tym jednak nie zakończyła się kontrola ITD. Wobec przewoźnika toczy się teraz postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary w wysokości 11 tysięcy złotych.

Źródło: ITD, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
TGX 18.48002:20, 11 kwietnia 2019
@M.A.N.
Nie mam co czytać,odniosłeś się konkretnie do kierowców samochodów ciezarowych.Jeszcze wspominasz coś o czytaniu ze zrozumieniem.Zapomniał wół jak cielęciem był?????
M.A.N23:34, 6 kwietnia 2019
TGX 18.480 Przeczytaj artykuł że zrozumieniem.Później mój komentarz a na końcu swój i sam sobie odpowiedz o c*** Ci za przeproszeniem chodzi!!!
TGX 18.48004:06, 5 kwietnia 2019
@M.A.N.
Filozof z ciebie jakich mało.Busiarz wsiada za kierownicę,zbiera ludzi i pędzi na złamanie karku do Monachium.Tam ich wypakowuje,zbiera następnych do Polski i ogień.Pytam się,ile czasu zajmuje przejechanie 2tys km plus rozwózka i zbiórka w Niemczech???To ci nie przeszkadza,kolesi masz?A może taki kombinator z cieżarówki jest "pewniejszy" od alkoholika parkingowego który dumnie się określa driverem ciężarówki.Masz jakiś problem,poskarż się nietoperzowi co skończył szkołę dla ułomnych...
Leon z działek18:12, 4 kwietnia 2019
"Sukces" nie złapali by takiego bo tacy do nas nie jeżdzą bo za tak małe stawki to inni jeżdzą do nich.
kierowca8815:35, 4 kwietnia 2019
MAN. jeżeli wiesz że ktoś tak jeździ, to zgłoś na policje albo ITD. Jeżeli wiesz i nic nie robisz, a jeszcze lekceważysz pisząc "ale mi sensacja", to tak jakbyś popierał takie działanie. A to oszustwo na szkodę tych co jeżdżą uczciwie.
"sukces"13:41, 4 kwietnia 2019
Ta inspekcja zaczyna pokazywać jaka jest niezbędna . Na drogach tysiące aut dziennie , a oni złapali jednego za rękę . Duży sukces. A jakby złapali jakiegoś zachodniego kierowce z symbolem D , F , NL , to może byłby spory sukces , bo to bardzo uczciwi ludzie z takich praworządnych państw UE .
Samotny Wilk z Kamaza13:29, 4 kwietnia 2019
Ja mam magnez przyczepiony na żyłce i jeżdżę już od 8 lat na magnesie i mam ITD w nosie i przepisy tez robiąc ich w bambo . Pokażcie mi zawód w Posce gdzie jak w przypadku kierowcy po 4 godz pracy należy się 45 min przerwy ? Niech głupie prawo zmienia
aw10:57, 4 kwietnia 2019
Szczególnie po 17.00 kiedy inspekcja już po pracy!!!
M.A.N10:38, 4 kwietnia 2019
Jednego złapali a tysiące jeździ na magnesach,wyłącznikach czy dwóch kartach ale mi sensacja
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij