Piątek, 30 września
Imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima
Zakopane
Clouds
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 4.14 km/h Wilgotność: 35 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
10°
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 6.984 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Koronawirus
10
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
6
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
28
27
09.04.2019, 16:11 | czytano: 10657

Tirowiec-wandal namierzony

Udało się zidentyfikować kierowcę ciężarówki, który 1 kwietnia zniszczył cześć ścieżki rowerowej między Dursztynem a Łapszami Niżnymi.

Fot. FB Jakub Jamróz
Wójt Łapsz Niżnych Jakub Jamróz zaapelował wczoraj o pomoc w ustaleniu sprawcy dewastacji drogi i studzienek kanalizacyjnych, publikując zdjęcia niebieskiego TIR-a jadącego ścieżką rowerową. Około południa poinformował, że udało się go namierzyć. - Moi drodzy, bardzo dziękuję za pomoc, dzięki waszemu zaangażowaniu mamy sprawcę szkód na ścieżce - poinformował i opublikował zdjęcie. - Sprawa została przekazana policji - dodaje w rozmowie z Podhale24.pl.

jd/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
góral17:53, 14 kwietnia 2019
A co ten tir nie miał tablic rejestracyjnych?że są takie trudności z ustaleniem firmy? To trzeba prosić społeczeństwo o pomoc?
ciekawy09:55, 13 kwietnia 2019
Wójt nie ma pomysłu na rozwój turystyki na terenie Gminy więc robi to co robi.... kazali robić ścieżki to robi i po sprawie.Trzeba by było robić inwestycje, które by rozwijały turystykę no, ale tak nie jest niestety.Słuchając wypowiedzi niektórych Radnych czy Wójta na sesjach,to ręce opadają.Skoro nie ma w Gminie odrodzenia a szkoda....to trzeba by było oświecenia dla Rady Gminy koniecznie.Śledzę odważne, rzeczowe wypowiedzi co niektórych Radnych ale głosy tych Radnych nie są brane pod uwagę.
kierowca12:17, 11 kwietnia 2019
ee...i tak nie mają roboty te urzędasy to niech pilnują tego co zrobili.Chcieli ścieżki to mają kłopot, nie jest to ostatni kłopot w tej Gminie .Nie ma co sobie z tego powodu robić jakiegoś większego problemu tir przejechał i to już nie jeden....jest droga to każdy chce korzystać normalka.Sam widziałem pojazdy takie jak samochody,traktory,motocykle itd właśnie na ścieżkach.Ja tego nie nie popieram żeby było jasne,ale tak jest niestety.
ja14:27, 10 kwietnia 2019
Święta prawda Nicolaus Polak był głupi i to fakt nie grzeszymy mądrością,mam nadzieje że to się jednak zmieni i Polacy zaczną myśleć logicznie.Bo to naprawdę piękny KRAJ....no ludzie są różni ale mamy demokrację jednak trzeba to uszanować prawda?
Nicolaus Rey10:17, 10 kwietnia 2019
@Ib

już Jan Kochanowski zwrócił uwagę w Pieśni 5, że nie grzeszymy, jako naród mądrością. Najwyraźniej od kilkuset lat niewiele się w tej kwestii zmieniło:)

Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";
Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.
xxx09:01, 10 kwietnia 2019
max tak na chłopski rozum to po co właściwie budowano te ścieżki?skoro są z tego same kłopoty,baran stoi na drodze, szlachta się panoszy, rolnik ma trudności z dojazdem do pola,tak do końca nie wiem komu się w d...e poprzewracało????? Jedyny plus z tego wszystkiego to chyba satysfakcja Wójta ale też nie do końca jak sądzę.Kasa ogromna wydana więc jakoś z tego marazmu trzeba wybrnąć ale to już zadanie Gminy.Szkoda tylko że ścieżki nie są usytuowane w innym miejscu może nie było by tyle problemów a sprawy inaczej by wyglądały?
lb08:02, 10 kwietnia 2019
no tak, dowiaduje sie teraz, ze pan jechal drogą, tak - drogą - do pól! mak jechał wysiać, dobrze że szlachta nie stała mu na drodze i nie robiła zdjęć! ja nie wiem, ale jakiś ciąg do usprawiedliwiania wszystkiego i wszystkich, co może świadczyc o narodzie? ze sam robi to samo i szuka tak na prawde upsrawiedliwienia dla siebie! ale na sądach i oświacie to znamy sie najlepiej, fiu fiu!
ps: tak te tiry usprawiedliwiacie, ale po tych ścieżkach jezdza WASZE dzieci rolnicy i wlasciciele dzialek, i to w razie czego one ucierpia pierwsze! czemu zawsze musi byc tak, ze rozum sie pojawia dopiero po tragedii???????
DeDe07:16, 10 kwietnia 2019
Maxiu...
Szlachta rowerowa powiadasz, to znalazł się rolnik co tirem musiał do pola dojechać...Człowieku nie pogrążaj się, ciekawe jakby Ci to pole z orał tym cudem techniki, tez byś był zadowolony?
max22:59, 9 kwietnia 2019
ludzie mieli drogi do łąk i do swych posesji na których zrobili wielce ścieżki rowerowe a teraz szlachta na rowerach wielce się panoszy. a ludzie nie mogą dojechać do swej działki bo jakiś baran stanie na środku na rowerze i rozkłada ręce i zdjęcia robi. ludzie zastanówcie się w d...ch wam się po przewracało. nie dotyczy to konkretnie tego przykładu powyżej ale nie rozumiem tej całej pożal się boże szlachty
Boczek w morde Jeża20:58, 9 kwietnia 2019
Powinien teraz dostać ręką klapsa na goły tyłek od Pana Wójta !
Wicher z wichrowki20:18, 9 kwietnia 2019
Do mieszkaniec: ktoś bardzo dobrze pomyślał bo zostaly wybudowane ścieżki które prowadzą tez do pół. Rolnik też musi się dostać by posiac i zebrać. To teren gmin wiejskich nie miasto. Gdyby została wybudowana typową ścieżką o szerokości 2,5 metra to też by jeździli tylko efekt byłby bardziej opłakanym bo krawędzie asfaltu bylyby już dawno polamane. Znaki wiszą tylko kierowcy łamią zakazy.
Stanisław19:51, 9 kwietnia 2019
To nie ścieżka tylko droga lokalna do domów i pól
Pikuś19:34, 9 kwietnia 2019
Co to za kierowca Tira który zabłądził we wsi Dursztyn,
mieszkaniec18:55, 9 kwietnia 2019
Wyrocznio....Ty masz ciekawy punkt widzenia,jakim cudem na ścieżce rowerowej,która powinna spełniać określone parametry może pojawić się TIR .Czyżby zamiast ścieżek zbudowano drogi dla samochodów ,ciągników,tirów?Czy takich inwestycji nie powinien ktoś kontrolować .... NIK lub URZĄD MARSZAŁKOWSKI ,który na takie fanaberie przydziela promesy.Uważasz,że wszyscy są idiotami?Należy myśleć w jaki sposób wydaje się pieniądze nas wszystkich czyli podatników.Oj coś tutaj jest nie tak z tymi ścieżkami.
Magda18:43, 9 kwietnia 2019
ciekawe czy Nowy targ obciazy kosztami deweloperwó i Tauron za niszczenie scieżki rowerowej
Śpisok18:41, 9 kwietnia 2019
Nawigacja go tak prowadziła,i co mu zrobią wycofać się już nie dało,byle naprzód.
DR MARTENS18:23, 9 kwietnia 2019
Po prostu burak cwiklowy!Dac mu maksymalna kare,plus naprawę szkod...
mk18:08, 9 kwietnia 2019
Do '' wyrocznia '' taa biedny kierowca nie wiedział ze jedzie po ścieżce rowerowej . Pewnie okularów nie ubrał i znaków nie zauważył.
Ukarać i to konkretnie !
k17:25, 9 kwietnia 2019
Szkoda że nie ma takich apeli w sprawie motocyklistów i qladowców tak samo niszczą ścieżki rowerowe ,dewastują środowisko i i stanowią zagrożenie dla spacerowiczów. Na tor nie pójdą ,bo trzeba zapłacić .Ale w tej sprawie apelu nie ma. Drudzy w kolejce to juhasy i ich barany. Czy ktoś widział jak wygląda plac zabaw dla dzieci nad Dunajcem jak tamtędy przejdą ? Totalnie obsrany! I tez apelu nie ma. Ani radni nie reagują ,ani burmistrz ani policja . Dewastują tak samo jak tir albo i bardziej.
szuser16:54, 9 kwietnia 2019
Co tam kara, ma pokryć koszty naprawy ścieżek to będzie jakieś 45 tysięcy albo więcej, sprawa prosta jest załatwiony na cacy. I git
kris16:53, 9 kwietnia 2019
Zacznijcie od zmiany znaków, bo jak narazie są takie, że każdy może tam jeździć...
Wyrocznia16:38, 9 kwietnia 2019
Kierowca pewnie zabłądził i mu jakiś idiota podpowiedział żeby tamtędy jechał.
Ted16:19, 9 kwietnia 2019
Kara powinna bardzo surowa żeby odstraszyć potencjalnych naśladowców.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas