Niedziela, 31 maj 2020, Imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli
Zakopane i okolice
Rain
10°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 76
Rain
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 76
Rain
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 76
Rain
10°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 99
Rain
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 92
Rain
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
10.04.2019, 17:25 | czytano: 4978

Sołtysi w gminie Nowy Targ wybrani

Znamy już nazwiska nowych sołtysów we wszystkich 21 miejscowościach gminy Nowy Targ. W większości na stanowiskach pozostali dotychczasowi sołtysi, w wielu miejscowościach głosowanie się nie odbyło, bo był tylko jeden kandydat i to on z automatu objął stanowisko.

W Dębnie sołtysem został Andrzej Warmuz, który 14 głosami (174 do 162) pokonał Natalię Jeziarczak. W Waksmundzie Paweł Cyrwus (411 głosów) zdecydowanie pokonał Jana Ligęzę (273). Józef Pietraszek pokonał Józefa Lorenca w walce o funkcję sołtysa Krempach, zdobywając 346 głosów, podczas gdy jego kontrkandydat 240. Czesława Fic otrzymała zdecydowanie więcej głosów od Jacka Białonia (324 do 129) i pozostała na stanowisku sołtysa Klikuszowej. W Lasku o stanowisko sołtysa ubiegało się trzech kandydatów. Najwięcej głosów otrzymał i wygrał Józef Skotnicki (197), a jego kontrkandydaci mieli ich kolejno: 69 - Anna Pudzisz, 49 - Andrzej Adamczyk. 96 głosów miał Andrzej Bobek, który został sołtysem Długopola, pokonując w głosowaniu Janinę Sojkę, na którą zagłosowało 74 mieszkańców. W Obidowej zmierzyli się Zofia Faron i Witold Koperniak. Wygrała dotychczasowa sołtys wsi, która otrzymała 129 głosów przy 104 konkurenta.

W Harklowej sołtysem został Grzegorz Guroś, w Łopusznej Kazimierz Dziga, w Ostrowsku Zbigniew Żegleń, w Gronkowie Stanisław Kaliszewski, w Nowej Białej Krystyna Węglarz, w Dursztynie Stanisława Sołtys, w Morawczynie Piotr Łabuda, w Pyzówce Wiesław Parzygnat, w Rogoźniku Kazimierz Zubek, w Krauszowie Stanisław Kalata, w Ludźmierzu Jacek Panek, w Knurowie Czesław Stopka, w Szlembarku Ryszard Pietrasa w Trutem Jan Czaja. W tych miejscowościach był tylko jeden kandydat. W każdym przypadku bez głosowania objął stanowisko sołtysa.

Szczegółowe wyniki głosowania i składy nowych rad sołeckich: TUTAJ

r/
najnowsze informacje
komentarze
Zibi13:04, 12 kwietnia 2019
Siła, moc, potęga. No i brakuje mi emotek, żeby to wyrazić, w zrozumiałym dla elektoratu języku. Najlepsi z najznakomitszych. A na końcu dwa czerwone wykrzykniki.
grupa trzymająca władzę08:47, 11 kwietnia 2019
łobejrzyjcie se na Krępachy i pocytojcie jakie to tu momy kwiotki. łod winiarni, hodowców kóz i łowiec przez nowotarskom gmine poprzez starostwo do strzelnicy i bóg wiy co jesce bo braknie strony
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij