Środa, 17 lipiec 2019, Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
20°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 37
Clouds
21°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 37
Clouds
21°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 37
Clear
21°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 43
Clouds
20°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 37
Clouds
20°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 37
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
13.04.2019, 09:36 | czytano: 4773

Droga Krzyżowa ulicami Nowego Targu (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski

Mimo nie najlepszej, chłodnej pogody, wielu nowotarżan wzięło udział XVIII Miejskiej Drodze Krzyżowej, która w piątek wieczorem przeszła ulicami centrum miasta.

Droga Krzyżowa tradycyjnie rozpoczęła się przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu o godzinie 19:00. Dalej wierni przeszli ulicami Królowej Jadwigi, Krzywą, Kopernika, Szaflarską, a ostatnia stacja była na nowotarskim Rynku. Nabożeństwo trwało ok. 2 godzin.

Rozważania w trakcie Drogi Krzyżowej czytali przedstawiciele grup parafialnych z nowotarskich parafii oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Kowańca z pochodniami, Związku Podhalan, Rycerzy Kolumba. W tym dołączyli do czytania rozważań Harcerze i NSZZ Solidarność. Wielu uczestników niosło w rękach zapalone znicze.

W Drodze Krzyżowanej wzięli udział księża z obu parafii, był też m.in. ks. Łukasz Tkaczyk z Rzymu, który głosi rekolekcje w parafii NSPJ.

Organizatorami nabożeństwa były parafialne oddziały Akcji Katolickiej przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Parafii Św. Katarzyny w Nowym Targu.

oprac. r/ zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
wierzący21:57, 15 kwietnia 2019
Nie szydź @Magdaleno. Do odkupienia każdemu potrzeba więcej niż niesienia tego drewnianego krzyża, ale od czegoś trzeba zacząć i skoro go podjęli to są na dobrej drodze. Ważne że go unieśli wyznając swoją wiarę, a co z tym zrobią to kwestia sumień. Z pewnością zaś, Ci którzy go wzięli na ramiona wiedzą ile waży.
Owoców Ducha św. życzę (o których były rozważania) na ten czas Triduum Paschalnego.
Magdalena17:27, 15 kwietnia 2019
Nowotarżanie krzyż swój unieśli, mogą się czuć odkupieni!
Teraz samo dobro będzie ulicami chodziło;)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij