Sobota, 07 grudzień 2019, Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona
Zakopane i okolice
Fog
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Fog
-2°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Fog
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Fog
-4°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Fog
-6°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Umiarkowana
14.04.2019, 14:43 | czytano: 3197

Kwietna Niedziela w kościele pw. Św. Jana Pawła II (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski

Niedziela Palmowa, zwana Niedzielą Męki Pańskiej, Kwietną albo Wierzbną rozpoczyna w Kościele Katolickim - Wielki Tydzień.

To święto zostało ustanowione na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Wierni przynoszą dziś do kościołów palmy, będące symbolem odradzającego się życia.

Na południu Polski są bogate tradycje wykonywania palm wielkanocnych. Szczególnie znane są organizowane w Lipnicy Murowanej, czy Limanowej konkursy, w których oceniane są własnoręcznie zrobione palmy.

Od 1986 roku, zgodnie z wolą papieża Jana Pawła II, w Niedzielę Palmową obchodzony jest też Światowy Dzień Młodzieży. W galerii poniżej zdjęcia z kościoła pw. Św. Jana Pawła II w Nowym Targu.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
nutka21:23, 14 kwietnia 2019
piękna tradycja, brawo
Uwaga-rośnie gwiazda17:57, 14 kwietnia 2019
Zapłacę fotografowi /.../

Proszę umieścić swój wpis w ogłoszeniach. Życzę realizacji marzeń. Moderator.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij