Wtorek, 17 wrzesień 2019, Imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Rain
12°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Rain
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Rain
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
14.04.2019, 15:29 | czytano: 3281

Niedziela Palmowa w Lipnicy Wielkiej (zdjęcia)

zdj. Andrzej Habina

W wielu parafiach organizowane są dziś konkursy i przeglądy palm wielkanocnych, w których oceniane są te najpiękniejsze i najdłuższe. Palmy osiągają wysokość od kilkunastu centymetrów do kilkudziesięciu metrów. Te ostatnie, by móc podlegać ocenie, muszą samodzielnie stać.

Palmy wykonuje się z różnych materiałów. Na południu Polski są to najczęściej pręty wierzbowe, wiklinowe albo leszczynowe, z czubami wykonanymi ze sztucznych kolorowych kwiatów, bazi, bukszpanu, cisu, z doczepionymi kolorowymi wstążkami.

s/ zdj. Andrzej Habina
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
austriak z kudzi06:37, 15 kwietnia 2019
szalu nie ma!!! gdzie sa radni, strajkuja?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij