Piątek, 19 lipiec 2019, Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
17°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clouds
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clouds
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clear
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 63
Clouds
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clouds
16°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
15.04.2019, 07:20 | czytano: 2320

Skażona woda w Jabłonce

zdj. Podhale24

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu wydał komunikat, iż woda z wodociągu publicznego Jabłonka- Danielki nie nadaje się do spożycia.

Przeprowadzone badania laboratoryjne próbek wody wykazały przekroczenie parametrów mikrobiologicznych i fizykochemicznych. Wykryto bakterie z grupy coli. Zastrzeżenia Sanepidu wzbudziła także mętność wody.

Inspektor sanitarny zdecydował, że woda z wodociągu nie nadaje się do spożycia przez ludzi, a jedynie do celów gospodarczych - tj. spłukiwania toalet, czy mycia podłóg.

s/
najnowsze informacje
komentarze
maverick23:23, 16 kwietnia 2019
Parametry mikrobiologiczne to znaczy że wykryto pałeczki coli, natomiast co ma znaczyć że przekroczenie parametrów fizykochemicznych? Jakie pierwiastki i związki trujące znaleziono w tej wodzie, którą piją ludzie? Stront, kadm, ołów, rtęć, aluminium, chlor, fluor? Szkoda że sanepid jest taki skąpy w informowaniu ludzi o podstawowych faktach dotyczących wody którą wszyscy na co dzień piją.
A@09:45, 15 kwietnia 2019
Nikt nie poinformował mieszkańców, bo wszyscy byli na spotkaniu z Szydłową. A tam flaki z olejem+
Wwww07:32, 15 kwietnia 2019
To dlaczego nikt o tym nie poinformował mieszkańców korzystających z tego wodociągu
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij