Niedziela, 09 sierpień 2020, Imieniny: Romualda, Romana, Ireny
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clear
18°
Wiatr: 20.916 km/h Wilgotność: 89
Clouds
14°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clear
17°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clear
16°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 89
Clouds
14°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
20.04.2019, 15:04 | czytano: 4884

Wielka Sobota - święcenie potraw wielkanocnych (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski

Dziś tradycyjnie wierni przynoszą w koszach potrawy wielkanocne, aby je poświęcić.

Wielka Sobota posiada tylko teksty liturgii godzin, nie ma natomiast formularza mszy, a liturgia wigilii paschalnej należy już do Niedzieli Zmartwychwstania. Podczas wigilii paschalnej święcone są woda i ogień.

W galerii poniżej - poświęcenie pokarmów w parafii pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Nie fotograf14:56, 21 kwietnia 2019
@jo; Jakub Świst: charakter imprezy nie ma nic do rzeczy. Nie jestem fotografem, nie mam oka, więc się za to nie biorę. Ale jak na laika, wiem które jest prześwietlone, które źle skadrowane, i wszystkie takie są. Tu nie trzeba być laureatem nagród, aby widzieć kompletną amatorszczyznę, bez podstaw jakiejkolwiek wiedzy o fotografii. Wystawiasz coś na forum, rób to dobrze. Będąc kucharzem, też podam wam badziewie, bo cóż, mam pasję i nóż.
Jakub Świst06:08, 21 kwietnia 2019
Może i nie zawsze Szymkowi zdjęcia wychodzą idealnie. Najważniejsze ze mu się chce i ma z tego radość. Czego wielu osobą brak. W szczególności tym anonimowym. I można być dobrym fotografiem i reporterem a być nie lubianym i czekać jak tu zrobić tanim kosztem dobre zdjęcia.
Jo22:34, 20 kwietnia 2019
Do nie fotograf to całkiem dwie różne imprezy wiec o co kaman zrobisz lepsze to bierz aparat i naprzód a potem głupio komentuj
Nie fotograf19:10, 20 kwietnia 2019
Z całym szacunkiem, ale niech Pan, Panie Szymonie, przyjrzy się zdjęciom z Kalwarii, zamieszczonych na portalu. Potem swoim. Następnie jeszcze raz tym z Kalwarii i ponownie swoim. Nie aparat czyni z człowieka fotografa.
Jo15:29, 20 kwietnia 2019
To ten kościół co ma wędzarnie za plebanią?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij