Niedziela, 09 sierpień 2020, Imieniny: Romualda, Romana, Ireny
Szczawnica i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clear
18°
Wiatr: 20.916 km/h Wilgotność: 89
Clouds
14°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clear
17°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clear
16°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 89
Clouds
14°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
28.04.2019, 22:10 | czytano: 2200

Inauguracja obchodów 400-lecia Zębu

zdj. Piotr Korczak

ZĄB. Festyny dla mieszkańców i turystów, imprezy kulturalne i sportowe, wydanie pamiątkowej książki i wybicie medalu - tak mieszkańcy najwyżej położonej wsi w Polsce planują świętować 400-lecie Zębu. Ramowy program obchodów przedstawił na konferencji prasowej Bronisław Stoch, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Komitet zrzesza 35 osób - nauczycieli, samorządowców, lekarzy, ludzi kultury i sportu, którzy podjęli się upamiętnienia 400-rocznicy powstania wsi Ząb.

- Głównym celem obchodów jest integracja mieszkańców, przyjrzenie się przeszłości, pochwalenie teraźniejszości i zastanowienie się nad głównymi kierunkami rozwoju wsi - mówił Stoch, były wójt Gminy Poronin

W programie znalazły się działania edukacyjne, m.in. konkursy dla dzieci, wykłady, spotkania z ekspertami, kulturalne - organizowane przez Związek Podhalan, a także sportowe, min. Bieg na trasie do Nowego Bystrego.

Mieszkańcy Zębu rozpoczną świętowanie w przyszłym miesiącu, a zakończą 11 listopada 2020 roku.

pk/zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
jon07:57, 29 kwietnia 2019
siwo broda zaś sie promuje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij