Poniedziałek, 21 wrzesień 2020, Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Nowy Targ i okolice
Clouds
20°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 56
Clouds
22°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 56
Clouds
21°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 56
Clear
22°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 36
Clouds
21°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 56
Clouds
20°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 56
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
06.05.2019, 15:33 | czytano: 7993

Matura z bombami w tle

Arch. Podhale24.pl

Maturzyści z Podhala mają pierwszy dzień matur za sobą. Przez trzy godziny zmagali się z egzaminem dojrzałości z języka polskiego. Na terenie powiatu nowotarskiego policja nie odnotowała zgłoszeń o podłożonych bombach, do czego dochodziło dziś w kraju. Dyrektorów szkół średnich uprzedzono, że do takich sytuacji może jednak dojść.

- Wszystko odbyło się zgodnie z planem. Chociaż policja uprzedziła nas wcześniej, że mogą do nas dotrzeć informacje o podłożeniu bomby. Nikt się na egzamin nie spóźnił. Łącznie maturę z języka polskiego zdawało 94 uczniów – mówi Marta Sokołowska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu.

W trakcie egzaminu dojrzałości z języka polskiego uczniowie musieli rozwiązać test. Drugim elementem była rozprawka lub analiza wiersza. Tematem rozprawki miała być próba odpowiedzi na pytanie: "Czym dla człowieka może być wolność? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie odwołując się do podanego fragmentu Dziadów cz. 3 całego dramatu oraz wybranego tekstu kultury".

Inni mogli zająć się analizą wiersza „Samotność” Anny Świrszczyńskiej.

Wielu jednak zdecydowało się na temat związany z „Dziadami” Mickiewicza. Tak było chociażby w przypadku uczennic z Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku. – Już od lat te tematy związane dziełami z okresu romantyzmu, jakoś najczęściej występują na przedmaturalnej giełdzie – mówią dwie uczennice z LO w Krościenku. – My właśnie wybrałyśmy rozprawkę. Byli jednak, tacy wśród naszych kolegów, którzy „poszli” w analizę wiersza.

We wtorek egzamin z matematyki.

js/
najnowsze informacje
komentarze
wyborca-analityk13:48, 7 maja 2019
@wyborca myślący - dla mnie to prowokacja PiS mająca na celu oczernienie nauczycieli, a wybielenie siebie przed wyborami oraz przygotowanie opinii publicznej na ewentualną kontynuację strajku we wrześniu. Dla tej partii właśnie oczernianie i opluwanie ludzi to standardowy oręż w walce z przeciwnikami. Tak było z Tuskiem (dziadek z Wermachtu), tak było z doktorem G. (ten pan już nikogo nigdy życia nie pozbawi), tak było z prezydentem Gdańska (złodziej, ma kilkadziesiąt kont i kilkanaście mieszkań, bo robił machloje), tak było z wieloma ludźmi, których najpierw się oczernia, na których się szczuje, a później po cichutku przeprasza i wypłaca odszkodowania z naszych podatków. Tylko wtedy już ludzie mają zszarganą opinię i są politycznie skończeni. W ten sposób pokazuje się wroga i niebywałą sprawność aparatu władzy - normalnie jak za Gomułki!
To teraz pytam kto to nauczycieli porównywał do żołnierzy Wermachtu, a kto twierdził że biorą uczniów za zakładników - taki przekaz podprogowy, bo kto bierze zakładnika? Bandzior, porywacz, kryminalista. Kto twierdził uparcie że zarabiają jak posłowie, że niżej 5 tys. żaden nauczyciel nie zarabia, kiedy ponad 90% zarabia mniej niż 3 tys. Kto twierdził że nauczyciel powinien pracować dla idei, bo on też pracuje dla idei (zarabiając 20 tys./mies.), kto wmawiał społeczeństwu że kładzie na stole co rusz to nowe propozycje, kiedy było to ciągle to samo, kto od lutego nie usiadł do rozmów z nauczycielami, żeby po zawieszeniu strajku zorganizować okrągły-kwadratowy stół - w jakim celu nie wie nikt.
To wszystko PiSowski rząd. Bardzo brzydko obszedł się z nauczycielami, więc jeśli do tygodnia nie usłyszę, że osoby rozsyłające informacje o bombach zostały schwytane, to nabiorę pewności, że inicjatorem tej akcji jest rząd.
normal08:19, 7 maja 2019
Czy naprawdę do wszystkiego już musicie wpieprzać tą politykę ?!!! jak ja chodziłem do szkoły średniej to nie było ani PO ani PIS a ktoś na jednym roku rąbnął wszystkie dzienniki z pokoju nauczycielskiego i całe technikum musiało zdawać półrocze. Wariaci są wszędzie nie koniecznie w polityce.
wyborca myslący05:25, 7 maja 2019
@TEŻ PRAWDA-Jaki to interes ma PiS w tym bandytyzmie??To PiS organizował strajk nauczycieli?To Broniarz i jego banda jest z PiS-u?Ośmieszyli się "totalni" strajkiem to teraz terroryzują bombami!Szczyty chamstwa!!
też prawda20:12, 6 maja 2019
Do taka prawda
Taki sam interes w opóźnieniu matur ma PIS co i PO, nie bądź naiwny. A jeżeli w ciągu tygodnia polska policja nie znajdzie sprawcy to też jasne będzie kto za tym stoi...
taka prawda17:31, 6 maja 2019
Jak bardzo trzeba być POj...m żeby POsówać się do takich metod? Mam nadzieję że będziecie siedzieć jak każdy potencjalny terrorysta.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij