Niedziela, 23 luty 2020, Imieniny: Damiana, Romany, Florentyna
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 42.48 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 42.48 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 42.48 km/h Wilgotność: 65
Rain
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 100
Clouds
Wiatr: 42.48 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 42.48 km/h Wilgotność: 65
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
07.05.2019, 09:00 | czytano: 9635

Alarmy bombowe w szkołach (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak

To, co było zmorą szkół średnich wczoraj w innych regionach kraju, dotarło dzisiaj na Podhale. W nocy i rano do szkół, w których obywają się matury m.in. w Zakopanem, Nowym Targu i Rabce-Zdroju, dotarły e-maile z informacją o podłożonych bombach.

Szkoły poinformowały o tym policję. Do szkół udały się policyjne patrole, żeby ocenić sytuację. W rozeznaniu biorą tez udział strażacy.

Wygląda na to, że alarmy – podobnie jak w innych regionach kraju – są fałszywe, albo są wynikiem ataku hakerów, a nie prawdziwej sytuacji. W części szkół matury rozpoczną się zgodnie z planem, w niektórych może dojść do opóźnień.r/pk/ad/zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
normal10:16, 8 maja 2019
Niestety to wina tych artykułów - gdyby o tym nie pisano na portalach to tym głupkom pewnie nie przyszło by to do głowy ale jak piszą że u innych tak jest to czemu u nas nie ?
Pola23:53, 7 maja 2019
Jednym słowem Broniarz nie próżnuje robi co może żeby pokazać że tu rządzą POokemony i basta straszne, straszne grają zestresowaną młodzieżą
maverick17:49, 7 maja 2019
Jakoś dziwnie w tym akurat roku, tuż po ogólnopolskich strajkach nauczycieli, nagle mamy serię maili z informacjami o podłożonych bombach (dawniej też coś takiego sporadycznie bywało, ale to nie była taka skala). Prezentowane jest to społęczeństwu jakby to był jakiś dopust Boży, jakby to było coś jak wielki mróz, huragan, itp., tymczasem to były świadomie wszczynane przez wiele konkretnych osób fałszywe alarmy a nie jakaś niezależna od człowieka siła wyższa. Nie jestem pewien czy ktoś kto te alarmy organizuje/sponsoruje/popiera lub w jakikolwiek inny sposób firmuje, zdaje sobie do końca sprawę że taki fałszywy alarm to w dzisiejszych czasach jest jednym z największych przestępstw jakiego można się dopuścić, dodatkowo jest ono łatwe do wykrycia. Skala zjawiska raczej wyklucza samych uczniów (dlaczego akurat tegoroczni maturzyści mieliby być tak diametralnie inni pod tym względem od np. zeszłorocznych?), a kieruje podejrzenia niestety na niedawnych strajkujacych nauczycieli, ale spokojnie, w dobie technologii komputerowych każde takie przestępstwo jest szalenie łątwe do wykrycia, a zostawić tego w ten sposób się nie da że ot, było tysiące alarmów w całej Polsce ale to nic, no bo przecież nic się nie stało, no bo na szczęście nikt nie ucierpiał (ucierpiało bezpieczeństwo całej Polski), wybuchu nie było więc nie ma przestępstwa - tak zostawić się tego nie da, przestępcy mogą być łatwo namierzeni, a więc muszą zostać złapani i odpowiednio ukarani.
kapucyn17:01, 7 maja 2019
OjDyro: ty to masz dobrze, odśpiewasz ,,międzynarodówke ",w zastępstwie użyjesz GW i już myślisz ,że jesteś mędrcem Syjonu
www15:11, 7 maja 2019
OjDyro...byle nie twoim, bo ten ewidentnie cię oszukuje...
ANTY_LEWAK14:54, 7 maja 2019
A może kręci wami obecna władza jak kukiełkami na sznurkach. Myślicie że komu na rękę są te 'alarmy bombowe'? W bardzo łatwy sposób rządzący mogą sobie słupki jeszcze podciągnąć, bo i tak Leszcze będą myśleli że to nauczyciele lub komunistyczny ZNP.

Tak że pomyślcie wpierw, kto najbardziej skorzysta z afery (i to nie tylko tej).

Niestety Wy już nie potraficie logicznie myśleć mózgi przeżarły wam media i to zarówno te inspirowane przez socjalistów (np. TVP) jak i lewaków (Wyborcza, TVN).
Marko14:49, 7 maja 2019
Do autorów komentarzy poniżej - rozumiem, że brak wam wyobraźni i wiedzy, więc wyjaśniam: nawet odwołana matura i tak kiedyś się odbędzie, zapewne w mniej dogodnym dla nauczycieli terminie, więc pomijam już ich odpowiedzialność wobec uczniów, ale mam uwierzyć że sami sobie dokładaliby pracy i to kiedy Polska jasno pokazała im gdzie ich i ich pracę ma? Wątpliwe.
Poza tym, nauczyciel podpisuje powołanie do komisji egzaminacyjnych - wystarczy że odmówi, bo może nie podpisać i już jest utrudnienie dla szkoły, po co ktoś miałby ryzykować więzieniem i karami finansowymi rozsyłając maile? Dodam, że osoba karana nie może pracować w szkole.
Żeby takie oskarżenia wysuwać wobec nauczycieli, to trzeba nie mieć za grosz rozumu, czy wyobraźni. Przecież samo zdobycie adresów mailowych do podobno aż 660 szkół w całej Polsce plus wysłanie do nich maili o RÓŻNEJ treści, to robota dla wielu ludzi, fachowców informatyków, czy hakerów, ludzi którzy potrafią się maskować, albo działają zza granicy i są nieuchwytni dla naszych służb. Nauczyciele? ZNP? Serio? Już widzę w wyobraźni moją nauczycielkę, która jednym paluszkiem temat 10 minut pisała, jak hakuje zagraniczne serwery i rozsyła maile o bombach! Nawet troglodyta pomyślałby o rozmiarach tej akcji i koniecznych do niej predyspozycjach, no ale czego oczekiwać od was, lokalnych mądrasiów i PiSowskich hejterów.
Kpt13:55, 7 maja 2019
Niektórzy w swej głupocie i nienawiści osiągnęli mistrzostwo.Szkoda czasu na czytanie tych bzdur.
Wojtek13:12, 7 maja 2019
Wspaniałe komentarze:Janosik,adiin, dwa, pniok, hohoho Dziękuję.Może następne będą takie same ! Polacy z oburzeniem patrzą na strajki "nauczycielskie"
niepoejete12:06, 7 maja 2019
PRZYKRE ALE TO WSZYSTKO robota targowicy i ich najemnikow ! Nie pogodzili sie z przegrana ! A tak w ogole sprawdzilbym broniarza i cale to ZNP ! dranstwo do potegi
stach11:40, 7 maja 2019
Myślę, że tak opozycji jak i obecnej władzy zależy na pewnej destabilizacji i sianiu niepokoju. Podczas strajku nauczycieli rząd pokazał bardzo twarde stanowisko, jednocześnie poniekąd upokarzając nauczycieli obchodząc ich jakimiś spec-ustawami. wiec nie byłbym wcale zdziwiony jeśli okaże się,ze że to ani nie totalna opozycja, ani nie ZNP, ani nie nauczyciele.
Fakt jest taki,że mamy drugi dzień z rzędu fałszywe alarmy a śledztwo jakoś nie posuwa się do przodu. realnie zastanawiając się co wygrają teraz nauczyciele czy znp? To jest grubsza sprawa znp i nauczyciele wiedza że to jest karalne i do namierzenia
OjDyro11:35, 7 maja 2019
Janosik, adin dwa, pniok, hohoho - skontaktujcie się jak najszybciej z lekarzem.
Janosik10:41, 7 maja 2019
Nie umieją przegrać z honorem.
adin dwa10:38, 7 maja 2019
może należałoby przepytać na tą okoliczność kodziarstwo i tych ,,wyuczonych strajkomanów"?
pniok10:24, 7 maja 2019
Za moich czasów , sytuacja nie do pomyślenia . Ale dzisiaj - RÓBTA CO CHCETA !!! Ech ... guma i wąskie drzwi
hohoho09:26, 7 maja 2019
Biorąc pod uwagę ilość tych alatrmów w skali całego kraju nie zdziwił bym się , gdyby się okazało , że to zorganizowania akcja odwetowa ZNP i byłych ludzi specjalnych służb byłej komuny .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij