Niedziela, 18 sierpień 2019, Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony
Nowy Targ i okolice
Clear
20°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 68
Clear
21°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 68
Clear
20°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 68
Clear
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 68
Clear
19°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 68
Clear
18°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 68
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
07.05.2019, 10:44 | czytano: 4846

Alarmy okazały się fałszywe - egzaminy maturalne rozpoczęły się bez opóźnień

Fot. Piotr Korczak

Do 14 szkół średnich na Podhalu, jak ustaliliśmy, dotarły dziś e-maile z informacją o podłożonej bombie. We wszystkich pojawili się policjanci, żeby sprawdzić czy egzaminy maturalne mogą odbyć się bezpiecznie. Alarmy okazały się fałszywe, a matury rozpoczęły się bez opóźnień.

Podhalańska policja łączy e-maile o bombach z tym, co działo się wczoraj przez cały dzień w innych regionach kraju. Wygląda to na zaplanowany atak hakerów. Mimo to policja potraktowała zgłoszenia poważnie.

W powiecie nowotarskim informacje o podłożonych bombach pojawiły się w 11 szkołach średnich - Nowym Targu, Rabce-Zdroju, Szczawnicy, Krościenku, Jabłonce i Lipnicy Wielkiej. - Od rana otrzymaliśmy łącznie 11 zgłoszeń że szkół, w których miały odbywać się matury. Na każde zgłoszenie reagowaliśmy i każda szkoła została sprawdzona przez policjantów. Były kontrole pirotechniczne. Działaliśmy bardzo szybko, żeby zdążyć przed rozpoczęciem egzaminu. Wszystkie informacje o zagrożeniu zostały niepotwierdzone - informuje mł. asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Podobna sytuacja miała miejsce w Zakopanem, gdzie informacje o bombach dotarły do trzech szkół. Tu również interweniowała policja.

W żadnej szkole nie było potrzeby ewakuacji uczniów, więc egzaminy rozpoczęły się punktualnie.

Za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

r/
najnowsze informacje
komentarze
pispojednozlo13:23, 9 maja 2019
piszecie tu jacy jestescie madrzy a nie wiecie ze wszystko wszedzie jest szczegolnie monitorowane manipulowane kontrolowane wiec nie wiecie ze wladza sama moze siac dezinformacje w celu pokazania ze jest do czegos potrzebna i zeby docisnac wam jeszcze bardziej? kolejne ustawy ? moze wnet beda w kazdym miesice sprawdzac odbytnice czy czegos ktos nie przemyca? wszystko mozliwe.
arnika19:26, 7 maja 2019
student: tylko student Uniwersytetu Warszawskiego może tak myśleć.
Dziunek16:49, 7 maja 2019
@ehh - a to twoje stałe hasełko, w przypadku braku pomysłu na sensowną odpowiedź? Zapamiętaj: milczenie jest złotem. To powinna być twoja maksyma kiedy nie masz nic mądrego do powiedzenia.
Wybory wygra PiS hahaha16:32, 7 maja 2019
Emeryci i rencisci z SB się mszczą, UDERZAJĄC W INTELIGENCJIE
Rafi adidas16:31, 7 maja 2019
Nie matura a chcęć szczera zrobi z Ciebie oficera, warto żebyś o tym pamiętała kiedy spotkasz generała
ehh15:16, 7 maja 2019
Dziunek - logiczne myślenie jest ci obce? Spróbuj, to nie boli...
student - ty pewnie z Warszawskiego jesteś? Tego co studenci wiedzą mniej niż menele spod budki z piwem?
ocena z Orawy- wyborcy PiS POwiadasz...hmm...POwiem ci że średnio rozgarnięta małpa załapie iż to KODofile i POchodni są w stanie spalić Polskę byle by odsunąć PiS od władzy...
Myślącynieplujący.15:02, 7 maja 2019
Jakim trzeba być durniem?Jak trzeba mieć zryty beret żeby wiązać fałszywe alarmy z nauczycielami albo z jakąś partią.
tw galicja14:29, 7 maja 2019
Ewidentna prowokacja ze strony Pi Su. Trzeba być naprawdę ślepym i ... żeby tego nie widzieć. Na pewno będzie w tym ślad rosyjski, a potem przełożenie na opozycję. Ups, przepraszam uprzedziłem newsa i Wiadomości z telewizji "publicznej".
Fbb113:58, 7 maja 2019
PiS-owi nie byłoby na rękę takie zagranie, bo gdyby wyszło wszystko na jaw, to sondaże ich poszybowałyby w dół. Jedno jest pewne - państwo istnieje tylko teoretycznie - jak to miał powiedzieć pewien minister nagrany w warszawskim lokalu.
Żeby w PL było tak jak należy(czyli kraj silny, wewnętrznie spójny) niestety musi dojść do zgody(każdy we własne piersi - moja wina, moja wina) ... Której niestety nie widać na horyzoncie.... A kto nas dzieli ten nas ogrywa. I dalej żrejmy się między sobą ku uciesze zagranicy.
klio13:33, 7 maja 2019
Totalni strzelają sobie w stopę.Przecież ci wszyscy maturzyści ,są pełnoletni i w specjalny sposób ''podziękują''im przy wyborach.I znów dzięki głupocie i nienawiści sheka,lubnauer i kodziarzy zyska PIS.Brawo,tak dalej,oni już się pogubili.
Dziunek13:19, 7 maja 2019
Robert ale skąd ty wiesz, że wyborcy PO mają cokolwiek z tym wspólnego? W TVP Lichocka, czy Rachoń ci tak powiedzieli? A może na paskach w Wiadomościach wyczytałeś? Jezu, jacy wy tępi jesteście - tylko Tusk i Tusk. Wszystko wina Tuska, którego w Polsce od 2014 r. nie ma - 5 lat!!! A ci dalej "przez ostatnich 8 lat", "wina Tuska" - gdyby istniał jakiś lek, żeby was wyleczyć, to oświadczam, że osobiście dorzucę się do jego zakupu. Po prostu mi was żal.
do : Robert13:01, 7 maja 2019
Współczuje ci bardzo :(
Musisz być bardzo smutnym człowiekiem :(
Pewnie jesteś prawdziwym polakiem wierzącym ale nie wiadomo w co :)
DOROBERTOO12:11, 7 maja 2019
@robert

A co zrobili Ci wyborcy PO? wiesz kto podłożył? może trzeba gdzieś zgłosić....
oPOozycja szKODzi12:08, 7 maja 2019
PIS i prawica byla 8 lat gnojona w opozycji ale takich numerow nie robila a ci z targowicy kazde swinstwo zrobia !!!! PO to zlo i szKODzenie Polakom
ocena z Orawy11:57, 7 maja 2019
to nie wyborcy PO
to wyborcy PiS tak reagują bo wolą bomby od strajków
czerwony11:40, 7 maja 2019
VI kolumna daje znać to ostanie POdrygi totalnej oPOzycji
student11:40, 7 maja 2019
Moim zdaniem jest to prowokacja zwolenników obecnej władzy, mająca na celu "przykrycie" zjawisk niekorzystnych dla niej. Teraz będzie nagonka na środowiska nauczycielskie, by je zdyskredytować w oczach społeczeństwa przed tym, co ma nastąpić we wrześniu.
Robert11:14, 7 maja 2019
Wyborcy PO to jednak nie są normalni. Nawet dzieciom przeszkadzają w egzaminach. Idźcie posłuchać Tuska i jego pomocników obrażając wszystkich i siejacych nienawiść jak na ostatnim wykładzie a dzieciom dajcie spokój.
.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij