Czwartek, 13 sierpień 2020, Imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza
Zakopane i okolice
Clouds
27°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 31
Clouds
27°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 31
Clouds
27°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 31
Clouds
27°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 34
Clouds
27°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 31
Clouds
26°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 31
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
12.05.2019, 21:34 | czytano: 3996

130 lat Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE. Msza Święta, defilada Krupówkami, poświęcenie nowego sztandaru, awanse i odznaczenia - tatrzańska Państwowa Straż Pożarna hucznie świętowała 130-lecie swojego istnienia.

Główne uroczystości odbyły się na Placu Niepodległości w Zakopanem. Uczestniczyli w nich przedstawiciele władz samorządowych, ze starostą Piotrem Bąkiem i wiceburmistrzem Tomaszem Filarem na czele, posłowie na Sejm Edward Siarka i Anna Paluch, radni wojewódzcy, powiatowi i miejscy oraz przedstawiciele podhalańskich instytucji.

Z okazji 130-lecia zakopiańskiej straży podhalańskie gminy ufundowały nowy sztandar. Pamiątkowe gwoździe na drzewiec przybijali ks. Marian Mucha, kapelan zakopiańskich strażaków, wiceburmistrz Tomasz Filar oraz wójtowie: Poronina Anita Żegleń, Białego Dunajca Andrzej Nowak, Bukowiny tatrzańskiej Andrzej Pietrzyk oraz Kościeliska Roman Krupa

Sztandar poświęcił kardynał Zezon Grocholewski, były prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej

pk, zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Oj, będzie bal13:14, 14 maja 2019
Szanowni Państwo! Zapewne już wkrótce przeczytacie artykuły ogólnopolskie (GW, Onet,...) z jedną z osób wymienionych w tekście w roli głównej. Nie będą one dotyczyły jednak straży pożarnej, lecz zjawiska pracy na czarno i sądu pracy. Się święci.
K.12:18, 13 maja 2019
Gratulacje Panie Adamie!
podoficer - wypełnienie munduru06:53, 13 maja 2019
Kto "odkopał" gen. Nowaka ??? strażak jest dla niego "wypełnieniem munduru" - to są jego słowa - wstyd i hańba że ktoś taki nosi mundur strażacki !!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij